5 kluczowych czynników przy doborze ubrania medycznego

Bogaty wybór wzorów, kolorów oraz fasonów powoduje, że każda kobieta może dziś wyglądać w pracy nie tylko profesjonalnie, ale też na czasie. Oto 5 wskazówek jak wybrać idealny uniform dla siebie i dzięki temu lepiej wyglądać w swojej pracy.

1.      Odpowiedni rozmiar

Dla wielu może to wydawać się dziwne, ale większość kobiet nie zna swoich prawdziwych rozmiarów, co zdecydowanie utrudnia dobór odpowiedniej odzieży medycznej dla siebie. Za mała bluza czy spodnie medyczne będą krępować ruchy, natomiast za duże ukryją atuty figury. Zanim więc rozpoczniesz poszukiwania swojego uniformu, dokonaj odpowiednich pomiarów całego ciała. Z wypisanymi na kartce wymiarami, dobór prawidłowego rozmiaru nie powinien stanowić większego problemu.

2.      Typ budowy ciała

Drugim krokiem na drodze do odpowiedniego doboru stroju medycznego dla siebie jest wiedza na temat swojego typu budowy ciała. Taka świadomość pomoże wybrać takie zestawienie, które zagwarantuje atrakcyjny wygląd. Świat mody ciągle ewoluuje i tu warto się potrudzić, aby uwydatnić swoje atuty i jednocześnie zakryć mankamenty figury. Na ogół wyróżnia się 5 typów sylwetek: prostokąt, trójkąt, odwrócony trójkąt, koło i klepsydra. Wiedza na temat swojej budowy ciała może stać się kluczowa w kwestii doboru jakiegokolwiek ubrania.

3.      Kolor

Ubrania medyczne są dostępne w różnych barwach i warto z tego skorzystać, jeśli tylko nie zabraniają tego przepisy obowiązujące w twoim miejscu pracy.

Wybierając kolor ubrania medycznego warto zwrócić uwagę na to, że:

  • jasne kolory zwracają uwagę na części ciała,
  • kolory czarny i granatowy pozwalają zatuszować mankamenty,
  • kolor granatowy, ciemny brąz oraz bordo są bardzo praktyczne, ponieważ świetnie maskują zabrudzenia na ubraniach,
  • kolor uniformu zawsze warto dopasowywać do rodzaju swojej specjalizacji; przykładowo noszenie ciemnego uniformu na oddziale pediatrycznym może być uznane za nieodpowiednie.

4.      Dobrze dopasowana góra do dołu stroju

Aby wyglądać w stroju medycznym jednocześnie atrakcyjnie jak i profesjonalnie musisz nauczyć się zestawiać jego elementy. Zawsze staraj się przekazywać innym jednoznaczną informację na temat swojej osoby. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem w tym wypadku są komplety medyczne damskie, stanowiące bluzę i spodnie medyczne. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wymyślić bardziej kreatywne połączenia.

5.      Bądź sobą. Dobre nastawienie to podstawa

Bez względu na to, jaka panuje powszechna opinia, najważniejsze jest Twoje samopoczucie. Upewnij się, że zdecydowałaś się na taki uniform, który odzwierciedla Twój styl, bo w końcu ubrania stanowią twoją drugą skórę. Twoja decyzja powinna w głównej mierze zależeć od tego, w czym Ty czujesz się najlepiej, ponieważ nikt nie wie o Tobie więcej niż Ty sama. Będąc pewna swojego atrakcyjnego wyglądu, zwiększysz swoją pewność siebie i poprawisz swój własny nastrój.