Aktorzy Ranczo

Aktorzy Ranczo

Od 2006 roku cała Polska z wypiekami na twarzy śledzi na ekranie wydarzenia z Wilkowyj. I pomimo tego, że główni bohaterowie mają wielu fanów, to rezydenci serialowej ławeczki cieszą się największą popularnością. Warto przyjrzeć się bliżej Pietrkowi, Hadzikowi oraz Solejukowi.

Pietrek czyli Piotr Pręgowski

Piotr Pręgowski w młodości trenował zapasy i był nawet juniorskim mistrzem Warszawy w stylu klasycznym. Następnie uzyskał dyplom mechanika obróbki skrawaniem, nic więc nie zapowiadało jego aktorskiej kariery. Jednak szybko uciekł do szkoły teatralnej.

Aktorzy Ranczo

Zadebiutował 34 lata temu w Operetce Warszawskiej w musicalu „Boso, ale w ostrogach”. Niedługo później zadebiutował w filmie i od razu był to jeden z najważniejszych filmów kina moralnego niepokoju, czyli „Barwy Ochronne” Krzysztofa Zanussiego. Zagrał również w kultowym filmie „Miś”. Do tej pory zagrał w 10 filmach oraz wielu serialach. Gościnnie mogliśmy go zobaczyć w „Kasi i Tomku”, „Plebanii”, „Heli w opałach”, „Ojcu Mateuszu” czy „PitBullu”.

Na stałe na naszych ekranach gościł za sprawą „Zmienników”, „Camera Cafe”, gdzie stworzył ciekawy duet z Tomaszek Kotem, czy właśnie serialu „Ranczo”. W tym ostatnim gra jedną z ulubionych postaci widzów, czyli Pietrka. To młody chłopak, który na początku siedzi z kumplami na ławeczce przed sklepem i pije mamrota. Na przestrzeni sezonów zmienia się i zostaje mężem, ojcem, a także gwiazdą disco polo.

Jego żoną jest Ewa Kuryło, aktorka znana z serialu „Plebania”, z którą poznał się w latach 70. w Akademii Teatralnej.

Hadziuk czyli Bogdan Kalus

Bogdan Kalus po szkole podstawowej trafił do szkoły muzycznej, założył nawet zespół rockowy w którym grał na perkusji. Od 1987 do 1992 roku występował w wielu grupach kabaretowych, a w 1990 roku założył pierwszy prywatny teatr. Jest to Teatr Korez i znajduje się w Katowicach.

Aktorzy Ranczo

Gra bardzo dużo – w kabaretach, teatrze, filmach i serialach. Gościnnie wystąpił między innymi w „Heli w opałach”, „PitBullu”, „Odwróconych”, „Ekipie” i „Ojcu Mateuszu”. Na stałe gościł w naszych domach za sprawą seriali „Święta wojna”, „Stacyjka” czy „U Pana Boga w ogródku” oraz oczywiście „Rancza”. W tym ostatnim serialu gra Tadeusza Hadziuka. To postać, która jest autorem wielu błyskotliwych i zwięzłych myśli wygłaszanych podczas spotkań z kolegami na ławeczce.

Solejuk czyli Sylwester Maciejewski

Sylwester Maciejewski skończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie i zadebiutował w spektaklu „Kolor niebieski” na deskach Teatru Komedia. Występował tam do 1978 roku, a następnie postanowił przenieść się do Teatru Powszechnego, również w Warszawie. Pierwszy raz w filmie  telewizyjnym mogliśmy go zobaczyć w produkcji „Ostatnie okrążenie”. Również ma korzenie kabaretowe, ponieważ w latach 78-79 występował w formacji „ZAKR”.

Aktorzy Ranczo

Aktor świetnie sprawdza się w filmach i zagrał aż w 50 produkcjach. Występował między innymi w kultowych komediach „Kiler-ów 2-óch” i „Pieniądze to nie wszystko”. Widzowie pokochali go dzięki jego wielu rolom serialowym, często drugoplanowym. Możemy go kojarzyć z takich produkcji jak „Alternatywy 4”, „Miodowe lata”, „Graczykowie”, „Policjanci”, „Miasteczko” oraz oczywiście „Ranczo”. W tym ostatnim gra ojca wielodzietnej rodziny i jest jednym ze stałych rezydentów ławeczki.

Prywatnie aktor mieszka na warszawskich Bielanach. Jest żonaty z Barbarą Maciejewską, która była tancerką w Teatrze Wielkim w Warszawie.


Możesz uświetnić swoją imprezę występem aktorów z Ranczo! Skontaktuj się w tym celu z impresariatem BIG MEDIA!