Bujaki i fotele dla dzieci – jakie są ich zalety?

bujak dla dziecka

Bujaki dla dzieci, foteliki i pufy różnego rodzaju są popularne od wielu lat. Dzieci uwielbiają mieć własne, przeznaczone tylko dla nich przedmioty. Siedziska takie przeznaczone są zarówno dla niemowląt, jak i nieco większych dzieci. To, jak dobieramy siedziska dla naszych dzieci, zależne jest między innymi od ich wieku. Producenci ściśle określają, jakie siedzisko jest przeznaczone dla niemowlaków czy dzieci dwuletnich. W doborze fotelika czy bujaka liczy się również wzrost i waga dzieci. Dla maluchów trzeba więc wybierać właściwie dopasowane foteliki. Trzeba się skupiać przede wszystkim na bezpieczeństwie i wygodzie. Na drugi plan schodzi wygląd fotelika oraz jego kolor. Bujaki, pufy i inne siedziska zazwyczaj posiadają delikatny i miękki materiał, który jest dopasowany do skóry maluchów.

Bujaki i siedziska jako zastępstwo wózków?

Niekiedy rodzice małych dzieci kupują bujaki zamiast wózków. Warto jednak zastanowić się, czy wybór ten zawsze jest opłacalny. Wózek jest wygodny i nie musimy go dźwigać na spacerze lub podczas robienia zakupów z dzieckiem. Popularne są również chusty, w których nosi się dzieci. Jednak wszystko wskazuje na to, że foteliki i bujaki cieszą się większą popularnością. Są one lekkie, poręczne i łatwo jest je umieścić w samochodzie, bo zajmują mniej miejsca. Dodatkowo, nie trzeba ich rozkładać przy wyjmowaniu z auta, w przeciwieństwie do wózka. Bujaki służą nie tylko do przenoszenia dzieci, ale i kołysania ich. Dzieci dodatkowo mogą obserwować otoczenie dzięki temu, że bujak nie posiada żadnych osłonek ani baldachimów tak jak wózek. Warto również dodać, że bujak można zabierać ze sobą wszędzie bez żadnych trudności, ze względu na jego małe gabaryty. Jest to rodzaj siedziska, które będzie nam mogło służyć również w domu. Dzieci często kołysane są do snu właśnie w swoich bujanych fotelikach.

siedzisko dla dziecka

Do fotelików mocowane są zabawki, najczęściej nad dzieckiem, by mogło ono się nimi bawić w pozycji leżącej. Siedziska teki posiadają pasy bezpieczeństwa, którymi zawsze należy przypinać dziecko. Pasy muszą być dopasowane do wielkości dziecka – zbyt luźne lub ciasne mogą stwarzać zagrożenie. Dziecko może wypaść z fotelika lub przesunąć się w dół. Aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo, producenci zalecają dobieranie fotelików według wyżej wymienionych kryteriów. Warto również dodać, iż foteliki od strony wewnętrznej posiadają specjalny materiał, dzięki któremu dziecko nie będzie się zsuwać w żadną stronę. Wszelkie materiały takie jak satyna lub podobne, mogą również zagrażać maluchowi. By zapobiec jakimkolwiek urazom głowy, należy zdobyć jak największą wiedzę o siedziskach danego producenta.

Foteliki i ich skuteczność

Funkcje, jakie posiadają siedziska, foteliki i bujaki, są różnorodne. Przede wszystkim, przydają się one nam, gdy chcemy wybrać się na większe zakupy do galerii handlowej. Siedzisko dla dziecka nie zajmuje wiele miejsca, jest poręczne i niezbyt ciężkie. Dzieci mogą obserwować świat dookoła z takiego fotelika. Bujanie dziecka do snu jest jedną z zalet takiego fotelika. Dodatkowo, możliwe jest dopasowywanie siedziska do wieku dziecka. Wielu producentów oferuje bowiem specjalne, nieco większe foteliki dla tych, którzy chcą z nich korzystać przez lata. Najistotniejszą rzeczą jest to, by naszemu dziecku było dobrze i wygodnie w takim foteliku. Jeśli siedzisko jest bezpieczne i dostatecznie zabezpieczone, znaczy to, że warto było zainwestować w ten przedmiot.

Duży wybór bujaków, siedzisk i foteli dla dzieci znaleźć można w sklepie internetowym Liger.net.pl. Zachęcamy do zapoznania się z jego pełnym asortymentem.