Buty snowboardowe dla dzieci – jakie będą najlepsze?

Buty snowboardowe dla dzieci – jakie będą najlepsze?

Wyjazd na narty lub na deskę snowboardową wiąże się z koniecznością dobrania odpowiedniego sprzętu. Oczywiście w pobliżu tras oraz kurortów narciarskich w całej Europie znaleźć można rozmaite wypożyczalnie, które oferują sprzęt na okres wyjazdu. Jednak często jest to bardzo nieopłacalne pod względem finansowym. Ponadto z punktu widzenia higieny warto zadbać o to, aby posiadać przynajmniej własne buty. Na co zwrócić uwagę podczas wybierania butów snowboardowych dla dzieci? Dowiedz się więcej na ten temat i zabierz swoją pociechę na niezapomniany wyjazd w góry!  

Nowe buty snowboardowe – dlaczego warto w nie zainwestować?

Wiele osób uważa, że kupowanie butów snowboardowych dla dziecka jest pozbawione sensu. W końcu maluchy szybko rosną, zmieniają się ich proporcje i potrzeby, rośnie także ich stopa. Sprawia to, że często dziecko może użytkować zakupione przez rodziców buty bardzo krótko. Mimo tego jest to bardzo rozsądna inwestycja, którą warto rozważyć. Nawet jeśli nie chcesz kupować dziecku od razu nowej deski snowboardowej, to jednak warto zainwestować w profesjonalną odzież snowboardową oraz akcesoria. Ważna jest bielizna termiczna, spodnie narciarskie oraz kurtka, a także kask, gogle i rękawice. Bardzo istotnym elementem wyposażenia małego snowboardzisty są również buty. Dobrze, aby maluch posiadał swoją własną parę, dopasowaną do jego indywidualnych potrzeb.

Sprzęt narciarski oraz snowboardowy można wypożyczyć. Często jednak ceny za poszczególne elementy są bardzo wysokie i okazuje się, że wynajęcie deski, butów oraz innych akcesoriów na cały wyjazd może wyjść bardzo podobnie cenowo, co zakup nowego lub używanego sprzętu. Ponadto wypożyczając buty snowboardowe dla dziecka, nigdy nie masz pewności, czy zostały one odpowiednio zdezynfekowane przed ponownym wystawieniem ich w wypożyczalni, a niestety nigdy nie masz pewności, kto nosił je przed Twoją pociechą. Może to doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych u dziecka, takich jak grzybica, zapalenie skóry oraz różne alergie i podrażnienia. Takie zdarzenie może skutecznie zniechęcić malucha do uprawiania tego wyjątkowego sportu ze względu na otarcia, odciski oraz inne problemy ze stopami po kilkugodzinnej jeździe.

Wybór butów do jazdy na desce snowboardowej jest bardzo ważną kwestią zarówno w przypadku osoby dorosłej, jak i jeśli chodzi o dzieci. Należy podejść do tego tematu niezwykle rozważnie, ponieważ w przeciwnym przypadku można zrobić sobie duża krzywdę. Nieodpowiednio dobrane buty mogą powodować nie tylko otarcia i odciski, ale również problemy ze stawami oraz mogą być powodem skręconej na stoku kostki lub nawet poważnych wypadków zagrażających zarówno osobie noszącej niedopasowane obuwie, jak i innym osobom znajdującym się na stoku w pobliżu. Wybierając idealne buty dla dziecka, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko jego rozmiar stopy, ale również wzrost i wagę, a także umiejętności jazdy na desce.

Jednym z najważniejszych parametrów w butach snowboardowych jest ich twardość. Dla osób młodych, które cały czas rosną oraz cechują się stosunkowo niewielką wagą, najlepsze są buty miękkie. Dostępne są najczęściej w 10-stopniowej skali, co umożliwia odpowiednie dopasowanie twardości. Im młodsza i lżejsza osoba, a także im mniej zaawansowany snowboardzista, tym lepsze będą bardziej miękkie modele. Kupując buty dla dziecka, należy również pamiętać, aby nie były one za duże. Wielu rodziców kusi kupienie butów większych, które posłużą dłużej, jednak w przypadku snowboardu może przynieść to więcej szkody niż pożytku. Lepiej zdecydować się na modele dobrze dopasowane, które nie pozwolą na przesuwanie się stopy podczas jazdy. Taka sytuacja mogłaby doprowadzić do urazu kostki lub kolana, a także do wielu innych kontuzji.