Ciekawe funkcje w publicznych kabinach WC

publiczna toaleta

Kabiny toaletowe znajdują się praktycznie wszędzie. Jest to system małych pomieszczeń, który musi znaleźć się obowiązkowo w miejscach publicznych. Obecnie projekty toalet są coraz bardziej kreatywne. Każdy z nas, zna – chociażby z Internetu – pomysłowe obrazki oznaczeń toalet lub ich wystrój.

Oprócz tego, stosuje się specjalne tworzywa, z których wykonywane są ściany i podłogi. W toalecie, dość szybko mogą powstać zanieczyszczenia, dlatego projektanci skupiają się nie tylko na ciekawym wyglądzie, ale i na zastosowaniu odpowiednich materiałów i tworzyw.

Dziś, dzięki temu, możemy liczyć na:

  • Materiały, które są szczególnie odporne na zabrudzenia oraz wilgoć. Każdy użytkownik publicznych toalet wymaga czystości, przyjemnego zapachu (lub chociaż braku nieprzyjemnych woni) oraz komfortu. Dziś, dzięki postępom technologii, możemy korzystać z takich toalet.
  • Ściany odporne na akty wandalizmu i graffiti – najczęściej, tuż po różnego rodzaju zabrudzeniach, na ścianach toalet pojawiają się napisy markerami permanentnymi. Są one dość trudne do zmycia, jednak materiały, których wykonywane są dziś ściany toalet (np. kabiny WC wykonane z HPL), cechują się odpornością na tego typu zabrudzenia. Poza napisami i zanieczyszczeniami, ściany toalet są odporne na uderzenia lub pęknięcia.
  • Wskaźniki dostępności kabin toaletowych – w niektórych toaletach stojąc w kolejce możemy obserwować, jak zwalniają się miejsca w toaletach. Jest to system, który zajmie nieco naszą uwagę, a także powiadomi nas o dostępności konkretnych kabin. Jest to opcja, która sprawdza się najlepiej w toaletach damskich. Najczęściej, stosuje się w tym celu oświetlenie LED lub obrazki.
  • Mini telewizja przy pisuarach, pozwala skupić uwagę. W męskich toaletach może się zmieścić większa ilość pisuarów, niż kabin w toaletach damskich. Kolejki są zatem krótsze, jednak mężczyźni mogą skorzystać z małego ekraniku, zamontowanego tuż nad pisuarem, na wysokości naszego wzroku.
  • Bramka i piłka w pisuarze, to dodatkowe elementy, jakie są szczególnie znane. Ten typ rozrywki pozwala utrzymać męską toaletę w należytym porządku.
  • Nowoczesny i nietypowy wygląd toalet jest szczególnie doceniany. Miejsce, jakim jest toaleta, również może być designerskie. Projektanci publicznych toalet, tworzą nowe projekty w oparciu o użytkowość i niecodzienny wygląd.
  • Toalety w nietypowych miejscach – w tym przypadku nie chodzi jedynie o kabiny. Dziś, popularne jest umieszczanie pisuarów przy leśnych drzewach, w ogrodach lub w górach, na wysokich wzniesieniach.
  • Łącze Wi-Fi w toaletach jest często spotykanym dodatkiem. Korzystając z Internetu, jednocześnie będąc w toalecie, uprzyjemnimy sobie czas oczekiwania w kolejce.

Toaleta jako powszechnie znane pomieszczenie

Każdy z nas wie, jak istotna jest toaleta, zwłaszcza w miejscu publicznym. Dziś, publiczne toalety znajdują się w wielu miejscach, zwłaszcza w większych miastach. Dla znanych metropolii, obecność nowoczesnych projektów toalet może być normalną rzeczą, jednak zwiedzające osoby, które natkną się na nietypowe kabiny, mogą być pozytywnie zaskoczone.

Ekskluzywna publiczna toaleta
W większości przypadków, toalety, które są szczególnie ładne i designerskie, są bardziej zadbane. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów, odpornych na zanieczyszczenia i akty wandalizmu. Poza tym, łatwiej jest dbać o toaletę, która przypomina bardzo ekskluzywne pomieszczenie.

Pomysłowe projekty toalet i ich cele

Producenci toalet, którzy oferują szczególnie ciekawe projekty, skupiają się nie tylko na zapewnieniu oryginalnego designu. Ładne i pomysłowe wnętrza toalet, łatwiej jest utrzymać w czystości. Oprócz znanej przez nas wszystkich funkcji toalet, można dziś korzystać ze szczególnie urozmaiconych kabin. Nietypowe projekty toalet cieszą się również popularnością. Często możemy zobaczyć w Internecie wiele designerskich toalet z całego świata. Jest to nadanie nowej funkcji zwykłym, acz niezwykle potrzebnym miejscom. Toaleta publiczna, która jest szczególnie zadbana, oryginalna i posiada funkcje, które ułatwiają korzystanie z niej, jest atrakcyjniejsza dla wszystkich jej użytkowników.