Czym charakteryzują się ekskluzywne sztućce?

ekskluzywne sztućce

Przede wszystkim muszą one być wykonane z odpowiednią precyzją i z dobrego tworzywa. Mają one różne kształty, wzory oraz ornamenty. Sztućce mogą być najczęściej ze stali nierdzewnej, posrebrzane lub pozłacane. Jednak możemy mieć do czynienia ze sztućcami ze szczerego srebra i złota. Są one ekskluzywne nie tylko ze względu na typ tworzywa. Ważne jest to, z jakiej są firmy oraz linii. Sztućce najczęściej wybierane są z względu na swój wygląd. Sugerujemy się długością widelca, ostrością noża oraz owalnym kształtem łyżki. Wygląd jest ważny, jednak warto zajrzeć nieco głębiej. Jeżeli mamy okazję zdobyć katalog danej firmy, warto skorzystać z takiej okazji.

Gdzie możemy je dostać?

Sztućce ekskluzywne możemy spotkać w wielu sklepach, najczęściej znajdujących się w centrach handlowych albo na rynkach. Takie umiejscowienie sklepów daje nam wielkie szanse na zdobycie większej ilości klientów. Sztućce takie najczęściej możemy spotkać w większych miastach ze względu na dużą ilość turystów. Możemy je również zamówić przez Internet, jednak watro jest osobiście je zobaczyć. To jak prezentuje się dany wzór, dekor oraz jak wygodne są sztućce w trzymaniu. Najczęściej w sklepach sztućce wystawiane są w gablotkach, jednak zawsze możemy poprosić sprzedawcę o możliwość sprawdzenia ich.

Jak się one dzielą?

Podział sztućców jest bardzo ważny. Bardzo często możemy mieć do czynienia z określoną ilością, w jakiej możemy zakupić sztućce. Są to zestawy na 6 osób, które zawierają najczęściekskluzywne sztućceej 30 elementów, w których skład wchodzą: łyżka, nóż i widelec oraz widelczyki do cista i łyżeczki do herbaty. W zestawach na 12 osób dostępne są takie same elementy tylko w liczbie 60 sztuk. Dostępne są również sztućce dodatkowe, czyli tak zwany ‘’środek stołu’’. Jest to zestaw, który najczęściej zawiera od 6 do 10 elementów. W jego skład wchodzą: łyżeczka do cukru, chochelka, łyżka do sosu, sztućce do sałaty, widelec i nóż do steków, sztućce do ryby oraz wiele innych. Środek stołu możemy zakupić osobno, często na sztuki, czasami są one także dołączane do większych zestawów. Możemy również natknąć się na zestawy sztućców tylko do ryby, do mięsa, sushi, do warzyw oraz do innych typów potraw. Sztućce takie są również odpowiednio zapakowane w ekskluzywne pudełko.

Jak mogą być zapakowane

Piękne i ekskluzywne sztućce najczęściej pakowane są w walizeczki lub ozdobne, wyścielone pudełka. Jest to przedsmak produktu, który kryje się wewnątrz pudełka. Otwierając takie pudełko, najpierw mamy specjalną piankową matę z tworzywa sztucznego, która przykrywa i jednocześnie chroni sztućce. Odkrywając matę zobaczymy specjalnie zaprezentowane sztućce – każdy z jednego rodzaju – w odpowiednio ukształtowanej formie. Pod spodem formy znajduje się reszta sztućców, każdy zapakowany w oddzielną folię. Łyżki będą razem, widelce razem itp. Sztućce są spięte, lub specjalnie poukładane w dołkach pudełka.