Czym jest liposukcja?

Liposukcja

Jest to zabieg polegający na odsysaniu tłuszczu z różnych partii ciała. Liposukcja jest obecnie bardzo popularnym zabiegiem – dzięki niej bez trudu można pozbyć/pozbywać się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Warto wiedzieć, że odsysanie tłuszczu najczęściej odbywa się fazami. Zbyt duża ilość usuniętej tkanki tłuszczowej może spowodować problemy zdrowotne. Zabieg liposukcji jest wykorzystywany w dwóch podstawowych przypadkach – przede wszystkim, odsysanie tłuszczu pomoże nam wyszczuplić sylwetkę w krótkim czasie i pozbyć się kompleksów. Dodatkowo, wielu lekarzy zleca ten zabieg osobom, które cierpią z powodu otyłości. Liposukcja więc może pozytywnie wpływać na nasze zdrowie i wygląd.

Liposukcja przyczynia się do znacznego zredukowania wagi, co stanowi właściwe rozwiązanie dla osób zmagających się z nadwagą. Poza tym, korzystanie z zabiegu może wpłynąć na obniżenie trój glicerydów we krwi, które stanowią zagrożenie – komentuje klinika KCM.

Otyłość

 

Części ciała najczęściej poddawane zabiegowi

W dzisiejszych czasach, gdzie panuje moda na szczupłą sylwetkę, najbardziej liczą się dwa miejsca na ciele – brzuch i uda. W tych partiach ciała zbiera się najwięcej tłuszczu. Dodatkowo, są to miejsca, które należą do najbardziej zauważalnych. Dlatego tak wiele osób (zwłaszcza kobiet) decyduje się na liposukcję tych miejsc. Jednak wielu ludzi poddaje się zabiegom w innych miejscach. Ciężko bowiem pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z szyi, ramion czy boków. Liposukcja to zabieg, który może być stosowany na wszystkich częściach ciała, które zawierają zbyt dużą ilość tłuszczu.

 

Czy każdy może skorzystać z tego zabiegu?

Liposukcja jest poważnym zabiegiem, który może powodować liczne powikłania, jeżeli pacjent nie poinformuje personelu o chorobach lub praktykach, które nie powinny łączyć się z tym zabiegiem. Przede wszystkim, osoba chcąca skorzystać z zabiegu, musi mieć ukończone 18 lat.

Ponadto, ważne jest również, by kandydat był zdrowy. Tak więc, kandydaci z cukrzycą, chorobami serca lub zakażeniami nie mogą skorzystać z tego zabiegu. Choroba bowiem dyskwalifikuje nas jako potencjalnych pacjentów. Istotny jest wiek pacjenta, ze względu na to, że elastyczność skóry utrzymuje się tylko do pewnego wieku. Dlatego też skóra osób starszych może nie dostosować się i nie odkształcić tak jak powinna po wykonaniu zabiegu.

 

Nieszkodliwe efekty uboczne

Większość zabiegów przeprowadzanych w celu korekty naszej sylwetki, może wywołać nieznaczne skutki uboczne. Liposukcja jest dość wymagającym i poważnym zabiegiem. Przy tego typu zabiegach, możemy przez krótki czas zmagać się z nieprzyjemnymi efektami ubocznymi. Są to na przykład obrzęki, siniaki, rzadziej blizny. Często w okresie pooperacyjnym może towarzyszyć ból, jednak nie jest on długotrwały i silny. Warto pamiętać, że wymienione i inne skutki uboczne mogą się pojawić ze względu na inwazyjność zabiegu. Efekty uboczne mogą utrzymywać się nawet do dwóch tygodni, jednak nie jest to powód do zmartwień.


Nasze źródła wiedzy:

[1]: http://www.kcmclinic.pl/pl/dla-pacjentow/oferta/liposukcja,581.htm