Dekoruj po swojemu – drewniane skrzynki

skrzynki drewniane prezent

Drewniane skrzynki mogą się niektórym kojarzyć z czymś nudnym, jednak ich zastosowanie w dekoratorskie jest bardzo duże i udowadnia wielkość skrywanego potencjału. Przydają się one nie tylko przy ozdabianiu wnętrza, ale także tworzeniu niezwykłych miejsc na przechowywanie.

Skrzynki na kwiaty

Masz w domu dużo różnych doniczek z kwiatami i chcesz jakoś zamaskować ten chaos? Nic prostszego. Różnorodne kolory i kształty doniczek można zamaskować po wsadzeniu ich do jednakowych skrzynek. Nie jest to zbyt wysoki koszt, szczególnie, gdy mamy je z odzysku. W takim przypadku możemy je odnowić, jeżeli tego potrzebują. Pomalowanie ich na biało powinno w zupełności wystarczyć, jednak niektórzy dorysowują kwieciste wzory lub umieszczają tam napisy. Ciekawym rozwiązaniem jest pomalowanie części skrzynki farbą tablicową, która pozwoli nam na podpisywanie i zmazywanie kolejnych napisów. To jest bez wątpienia przydatne, gdy robimy skrzynki na zioła, które nie muszą być tam w pierwotnym składzie już zawsze.

Miejsce na przechowywanie zabawek

Pokój dziecięcy jest miejscem w domu, gdzie jest najwięcej rzeczy i dlatego potrzebne jest tam nie jedno miejsce do przechowywania, ale znacznie więcej. Rodzice coraz częściej nie chcą szpecić pokoju poprzez wstawienie do niego wielkich koszy lub pudeł w pstrokatych kolorach. Można wybrać bardziej estetyczne rozwiązanie. Skrzynki są oczywiście bardzo pojemne, co jest przydatne, gdy chcemy schować klocki lub zabawki, jednak jest jeszcze coś. Możemy wybrać dowolny kolor, nie muszą być one drewniane czy białe, można tutaj zaszaleć, bo w końcu jest to pokój dziecka. Jeszcze jedną ważną sprawą jest tutaj mobilność tego pomysłowego schowka. Dzieci nie mogą dźwigać tak ciężkich rzeczy, a skrzynki przecież nie muszą stać na samym środku pokoju. Rozwiązaniem jest tutaj montaż kółek, po jednym na każdy róg skrzynki, wyeliminuje to trudności i ułatwi dzieciom dostęp do swoich rzeczy.

Dyskretny schowek

Salon jest miejscem, gdzie przyjmujemy gości i często siedzimy do późna. Czasami może się zdarzyć, że ktoś zostanie u nas na noc i będzie tam spał na kanapie. Co należy wtedy zrobić z całą gromadą małych poduszek? Osoby mające mobilny stolik na kawę stworzony z drewnianych skrzynek nie będą miały z tym problemu, ponieważ ściągną nakładkę, na której stawiała się jedzenie i picie, a to wystarczy, żeby zyskać kolejną przestrzeń do przechowywania. Bez problemu zmieści się tam kilka poduszek, dzięki czemu nie będziemy ich musieli kłaść na stole lub podłodze. Takie problemy mogą się wydawać błahe, jednak w małych mieszkaniach liczy się przestrzeń i każda zmiana w układzie, dodanie dodatkowych elementów może skutkować pogorszeniem się funkcjonalności.