Dlaczego warto stosować czytniki NFC w branży hotelarskiej?

karta nfc

Czytniki NFC można spotkać w różnych miejscach, ponieważ ułatwiają kontrolowanie dostępu, a także umożliwiają dokonywanie płatności. Oczywiście zastosowań technologii NFC jest więcej, ale te dwa należą do najbardziej popularnych.

Zamontowanie w hotelach czytników NFC staje się normą, ponieważ przyczyniają się one do usprawnienia pracy całego budynku.

Korzyści dla obsługi hotelowej

Główną korzyścią dla obsługi hotelowej jest to, że jedna karta otwiera wiele pomieszczeń i nie trzeba nosić ze sobą pęku kluczy. Czytnik kart hotelowych umożliwia kontrolowanie czasu zameldowania i wymeldowania gości. Jest to przydatne, ponieważ w systemie jasno widnieje informacja, czy dana osoba musi opłacić kolejną dobę hotelową czy nie.

Korzystanie z czytników NFC ułatwia też dbanie o bezpieczeństwo oraz o sprawne funkcjonowanie całego wyposażenia. Jeżeli jakiś element ulegnie awarii, to w systemie pojawi się ta informacja i możliwe będzie szybkie naprawienie szkody. W przypadku zgubienia lub kradzieży karty wystarczy kilka kliknięć w systemie, aby usunąć z tej karty dostęp. Karta stanie się bezużyteczna i uniemożliwi to ewentualną próbę włamania.

W hotelach pracuje zwykle wielu pracowników, którzy przychodzą na różne zmiany. Jeżeli każdy pracownik, czy to kucharz, osoba sprzątająca, recepcjonistka czy jeszcze ktoś inny, będzie „odbijał” się kartą przy czytniku, wtedy kontrolowanie czasu pracy będzie dużo łatwiejsze.

To dobre rozwiązanie dla właściciela hotelu, jak i pracowników. W sytuacji regularnego spóźniania się do pracy, pracodawca będzie mógł wyciągnąć konsekwencje, ale też w razie nadgodzin pracownika – będzie musiał wypłacić należyte wynagrodzenie.

Wygoda dla gości hotelowych

Czytniki kart hotelowych to nie tylko pomoc dla obsługi ośrodka, ale także duża wygoda dla gości. Meldując się do hotelu, każdy przyjezdny otrzymuje niezbędną kartę wraz z wyjaśnieniem jej działania. Na kartach gości hotelowych zakodowany jest zwykle dostęp tylko do jednego pokoju. Często jest on nadany tylko na czas pobytu.

Na kartach często znajdują się dodatkowe informacje wraz z numerami telefonów. W razie potrzeby szybko można sprawdzić, pod jaki numer trzeba zadzwonić. Gdyby wystąpił problem z zamykaniem czy otwieraniem drzwi, system od razu to odnotuje i ktoś z obsługi będzie w stanie udzielić pomocy.

Zaawansowane czytniki kart hotelowych wyświetlają na sobie różne informacje. Dla gości jest to bardzo wygodne, ponieważ jeśli zajdzie taka potrzeba, mogą przesłać informację o tym, aby im nie przeszkadzano lub o tym, że potrzebne jest posprzątanie pokoju.

Nie jest konieczne osobiste informowanie o tym obsługi czy zawieszanie niezbyt stylowej zawieszki na klamkę drzwi. Karta, którą przykłada się do czytnika, nie zajmuje wiele miejsca. Zmieści się do portfela, kieszeni kurtki i trudniej ją zgubić niż tradycyjne klucze.

hotel

Dodatkowe zalety

Czytniki kart hotelowych oprócz wymienionych wyżej zalet przydają się do polepszenia renomy hotelu. Takie nowoczesne rozwiązania są dobrze oceniane. Czytniki NFC wyglądają bardzo dobrze. Ich design jest minimalistyczny, a dodatkowo można złożyć zamówienie na personalizowany czytnik kart hotelowych.

Warto wybrać kolor czytnika charakterystyczny dla barw hotelu i zdecydować się na umieszczenie na nim hotelowego logo. Taki zakup sprawia, że wystrój hotelu jest spójny i wygląda profesjonalnie.

Automatyka hotelowa jest dziś na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu możliwe jest zapewnienie gościom odrobiny luksusu i zwiększenia ich satysfakcji z całego pobytu.