Dodatkowe wyposażenie do łóżek dla osoby chorej

doposażenie łóżka szpitalnego sklep

Przechodzenie leczenia w domu jest trudne zarówno dla osoby chorej, jak i całej jego rodziny. Dlatego warto już na samym początku zadbać o jego komfort i wyposażyć łóżko pacjenta w odpowiednie dodatki, które są niezbędne do podtrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia.

 

W co warto zainwestować wybierając dodatkowe wyposażenie do łóżek dla osoby chorej? Dodatkowe wyposażenie łóżka rehabilitacyjnego to jedno z kluczowych zadań, o które rodzina chorego powinna zadbać. To niekiedy nie tylko kwestia komfortu, ale wygodne dodatki mają bezpośredni wpływ na poprawę stanu zdrowia. Dlatego kompletując wyposażenie do łóżka osoby chorej, warto wcześniej przemyśleć, które się sprawdzą.

Uchwyt pomocniczy do łóżka – niezbędny element wyposażenia

Osoby chore, które przechodzą leczenie w domowym zaciszu, w wielu przypadkach nie mogą się samodzielnie poruszać bądź ich zakres ruchu jest mocno ograniczony. Zwyczajne podciągnięcie się o własnych siłach jest trudne, a wołanie za każdym razem kogoś do pomocy nie sprzyja szybkiemu powrotu do zdrowia. Dlatego warto zainwestować w uchwyt pomocniczy do łóżka rehabilitacyjnego. Taki uchwyt jest bezpośrednio montowany do stelażu łóżka, a z racji tego, że przyjmuje na siebie duże obciążenie, jest niezwykle stabilny i bezpieczny. W taki sposób osoba przechodząca leczenie w domu, będzie miała możliwość samodzielnego podciągania się albo nawet i wstawania.

Wysięgnik z trójkątnym uchwytem – alternatywa dla uchwytu pomocniczego

wyposażenie dla osoby chorejDobrym pomysłem jest również zaopatrzyć łóżko rehabilitacyjne w wysięgnik z trójkątnym uchwytem – w ten sposób chory również będzie miał możliwość podciągnięcia się do pozycji siedzącej. To świetna alternatywa jeśli nie posiadamy w pomieszczeniu gdzie stoi łóżko rehabilitacyjne miejsca na dodatkowy uchwyt, a jednocześnie chory potrzebuje dodatkowej pomocy w przemieszczaniu się na łóżku. Wysięgnik można spokojnie zamontować z każdej strony łóżka, w miejscu oparcia.

W praktyce stanowi on niezbędną część wyposażenia każdego łóżka rehabilitacyjnego.

Podstawka do łóżka – dlaczego się przydaje?

Chory spędzając całe dnie w łóżku z pewnością chętnie czyta książki albo korzysta z przenośnego komputera. Dlatego ciekawym rozwiązaniem będzie wyposażenie łóżka rehabilitacyjnego w podstawkę typu tablet. W ten sposób bez problemu będzie można oprzeć wszystkie przedmioty i łatwiej z nich korzystać – nawet w pozycji siedzącej.

Podstawka typu tablet sprawdza się także podczas podawania posiłków i sprawowania opieki. Z racji tego, że montuje się ją do barierek łóżka, nie przesuwa się, jest stabilna. Nawet po postawieniu sporego ciężaru nie załamuje się. Dodatkowo można na niej postawić wiele gadżetów, które z pewnością umilą choremu czas.

Lampka do czytania – ciekawe rozwiązanie

Wbrew pozorom wstawienie lampki do czytania, która będzie przymocowana do łóżka rehabilitacyjnego, to doskonałe rozwiązanie. Nie tylko choremu będzie łatwiej ją użytkować jeśli włącznik znajdzie się w zasięgu jego ręki, ale jednocześnie spędzanie czasu w łóżku będzie o wiele bardziej komfortowe. Zwłaszcza, że dodatkowa komoda, na której można postawić przenośną lampę zagraca przestrzeń i przeszkadza podczas pielęgnacji chorego. Lampa montowana do łóżka posiada także możliwość regulowania jej wysokości na wysięgniku, przez co promień zawsze będzie padał w miejsce docelowe.

Uchwyt na kroplówkę – niezbędnik w każdym łóżku rehabilitacyjnym

wieszak na kroplówkę taurusNawet jeśli bliska osoba nie potrzebuje być podłączona do kroplówki, taki uchwyt to jeden z niezbędnych elementów wyposażenia każdego łóżka rehabilitacyjnego.

Nie wiemy czy nie będziemy musieli skorzystać z niego w najmniej oczekiwanym momencie. Wieszak na kroplówkę Taurus ze sklepu internetowego X-REH jest czterohakowy, przez co możliwe jest powieszenie kroplówki w bliskiej odległości od łóżka rehabilitacyjnego.

Dodatkowe wyposażenie do łóżek rehabilitacyjnych – warto w nie inwestować?

Osoba, która powraca do siebie po ciężkiej chorobie będzie potrzebowała nie tylko opieki i wsparcia, ale również komfortu. Dodatki w postaci uchwytu do podciągania czy wysięgnika z pewnością ułatwią mu poruszanie. Warto również pamiętać o takich elementach jak podkładka typu tablet, która doskonale sprawdzi się do podawania posiłków czy zwyczajna lampka, przy której chory będzie mógł swobodnie czytać książkę wieczorową porą. Warto zatem wyposażyć łóżko rehabilitacyjne o kolejne komponenty.