Ferie zimowe nad morzem

ferie zimowe nad morzem

Ferie zimowe wielu osobom kojarzą się wyłącznie z wyjazdem w góry. Nie ma się czemu dziwić.

Zimowy urlop – dlaczego wyjazd w góry wcale nie jest najlepszym pomysłem?

Zima w Polsce nie należy do białych i mroźnych, więc często jedyną możliwością na ujrzenie śniegu jest wyjazd w południowe rejony polski, gdzie leżą Sudety i Karpaty. Narciarskie kurorty w sezonie zimowym są przepełnione, jednak zdarza się, że nawet w styczniu i lutym w polskich górach wcale nie jest biało.

Warunki na stokach bywają przez to naprawdę ciężkie – plusowa temperatura i naśnieżone trasy nie sprzyjają komfortowemu szusowaniu. Z tego właśnie powodu niektóre osoby decydują się na wyjazd w Alpy, które uchodzą za najlepszy rejon, w którym uprawianie zimowych aktywności to czysta przyjemność. Ferie zimowe we Włoszech lub Francji to wyjazd rzędu kilkunastu tysięcy złotych.

Nie każdy może pozwolić sobie na taką przyjemność. Minusem zimowego urlopu w górach jest również tłok – w hotelach, na stokach, jak i restauracjach. Aspekt ten bez wątpienia nie sprzyja odpoczynkowi, a często generuje wyłącznie stres i niepotrzebne nerwy, przez co taki wyjazd przynosi więcej szkód niż pożytku.

Ferii zimowych wcale nie trzeba spędzać w górach! Tak się już powszechnie przyjęło, jednak jest wiele innych rejonów, gdzie zimowy wyjazd będzie równie udany. Nasuwa się zatem pytanie – gdzie udać się na odpoczynek, jeśli wcale nie chcemy jechać w góry?

Ferie zimowe nad morzem – czy ma to sens?

Ferie zimowe spędzone nad Morzem Bałtyckim dla niektórych mogą wydawać się nieco absurdalnym pomysłem. Nic jednak bardziej mylnego! Zima na Pomorzu jest naprawdę wspaniała, a urlop w tym rejonie to gratka dla wszystkich, którzy poszukują ciszy i spokoju. Nadmorskie miejscowości w sezonie zimowym nie mają wielu turystów. Puste plaże, hotele i restauracje bez wątpienia sprzyjają wyciszeniu.

Ferie zimowe spędzone nad Morzem Bałtyckim wolne są od gwaru i krzyków innych urlopowiczów, a wyjazd ten jest doskonałym sposobem na odnalezienie równowagi. Coraz więcej osób skarży się na chroniczny stres, który widocznie obniża jakość życia. Z tego właśnie powodu wszystkie osoby, które borykają się z tym problemem, powinny rozważyć wyjazd na ferie zimowe nad morze!

Taki pobyt to szansa na znalezienie życiowego balansu, o który niestety coraz ciężej. Zimą nad Morzem Bałtyckim klimat sprzyja nie tylko pogodzie ducha, ale wspaniale wpływa również na ciało. Nadmorskie powietrze jest bowiem nieskazitelnie czyste, a na dodatek obfituje w drogocenne dla organizmu pierwiastki. Zimowy wyjazd nad Bałtyk to świetna propozycja dla alergików i astmatyków. Długie spacery nad brzegiem morza doskonale bowiem oczyszczają drogi oddechowe, zaś wszechobecna cisza wspaniale oczyszcza również umysł.

zima nad morzem

Apartamenty nad morzem blisko plaży

W sezonie zimowym zarezerwowanie noclegu nad Morzem Bałtyckim jest dość proste. Nie należy jednak rezerwacji odkładać na ostatnią chwilę, ponieważ popularność zimowych wyjazdów do nadmorskich kurortów stale rośnie. Wiele miejsc, które oferuje apartamenty nad morzem blisko plaży, często wiele miesięcy przed feriami zimowymi, nie posiada już wolnych miejsc.

Z tego właśnie powodu doskonałym sposobem na zarezerwowanie noclegu jest skorzystanie ze strony fajne wczasy, która oferuje szeroki wybór obiektów do wynajęcia nad morzem. Wiele miejsc noclegowych oferuje swoim gościom udogodnienia takie jak: SPA, solarium, baseny czy restauracje, które bez wątpienia tylko umilą pobyt i wspaniale go dopełnią.