Fundament grzewczy – nowy sposób na ciepły dom

W budownictwie oraz architekturze co jakiś czas pojawiają się rozwiązania, które w pewien sposób rewolucjonizują branże. I tak jeśli chodzi o ogrzewanie to rewolucją można określić przejście na ogrzewanie gazowe zamiast używania pieców na paliwa kopalniane. Podobnie rekuperacja jeśli chodzi o domy energooszczędne stała się kolejnym korkiem do tego aby ogrzewanie było jeszcze bardziej oszczędne. Dlatego na swój sposób fundamenty grzewcze dają nadzieję na bardziej wydajny sposób ogrzewania.

Fundamenty grzewcze w praktyce

Fundamenty grzewcze to połączenie dwóch elementów: płyty fundamentowej z systemem ogrzewania podłogowego w przystępnej do budowy formie. Unikatowa konstrukcja takich rozwiązań ma niepodważalne zalety a wśród nich wymienić trzeba przede wszystkim większą zdolność do utrzymywania ciepła a także lepsze zabezpieczenie przed wilgocią. Ten pierwszy element jest o tyle istotny, że obniża koszty za ogrzewanie i zwiększa opłacalność inwestycji. Pozostałe zalety to te dobrze znane z systemów ogrzewania podłogowego. Mamy tu zatem do czynienia z równomiernym rozprowadzeniem ciepła. Wbrew pozorom ogrzewanie punktowymi grzejnikami to nie tylko kwestia formy i mniejszego komfortu użytkowania lecz rozkładu ciepła, który w przypadku płyt fundamentowych jest bardzo naturalny i dodatnio wpływa na samopoczucie. Coraz więcej specjalistów z branży zaczyna dostrzegać te zalety i rekomenduje takie rozwiązania swoim klientom.

Nie bez znaczenia zostaje także fakt, że budowa w pełni kompletnej, zaizolowanej płyty fundamentowej zajmuje około 10 dni co jest wynikiem nie tyle imponującym co dającym szansę na szybkie sfinalizowanie inwestycji. Wielu ludziom z trudem przychodzi decyzja o porzuceniu klasycznych fundamentów i przerzucenie się na rozwiązanie. Ludzie boją się, że budynek nie będzie tak stabilny jak w przypadku klasycznych rozwiązań. Nie jest to jednak prawda ponieważ płyta fundamentowa daje pewne osadzenie budynku w gruncie i skutecznie opiera się siłom działającym na fundamenty. Nie jest też tajemnicą, że płyty fundamentowe mogą być instalowane na „bardziej wymagających” podłożach jak na przykład tereny podmokłe. W niektórych przypadkach wręcz rekomendowane jest skorzystanie z tego rozwiązania zamiast posadowienia budynku na ławach oraz stopach fundamentowych.

Dlaczego warto je wybrać?

Podsumowując – grzewcza płyta fundamentowa łączy w sobie zalety zarówno płyt fundamentowych jak i ogrzewania podłogowego. Nie bez znaczenia jest tutaj łatwość wdrożenia takich rozwiązań. Klienci, którzy postawili na prezentowane fundamenty są zadowoleni. Zarówno jeśli chodzi o stabilność jak i o izolację można powiedzieć, że płyty fundamentowe odznaczają się bardzo dobrymi parametrami. Również fani komfortu cieplnego powinni być zadowoleni – zarówno rozkład temperatur jak i energooszczędność znajdują się tu na bardzo wysokim poziomie. Jeśli interesuje Was ten temat i chcielibyście dowiedzieć się więcej na ten temat to zapraszamy na stronę termico.info <<<