Herbata ajurwedyjska – jakie ma właściwości?

herbata ajurwedyjska

Świat roślin to ważny element ludzkiego życia. Jesteśmy jego częścią. Wpływamy na cały ekosystem, a środowisko przyrodnicze odwdzięcza się człowiekowi przez zapewnienie mu wielu korzyści. Jesteśmy cząstką skomplikowanego ale współpracującego ze sobą układu, w którym każdy element ma znaczenie. Rośliny wpływają na poczucie estetyki człowieka, można się nimi zachwycać, ale także cieszyć się ich zapachem, delektować się ich smakiem, a ponadto uzyskać znaczne efekty zdrowotne. W roślinach bowiem ukryta jest moc wpływania na funkcje organizmu ludzkiego, a więc leczenia wszelkich dolegliwości. W przeszłości były one podstawą każdej kuracji zdrowotnej.

Współcześnie nastąpił ponowny zwrot ku zdrowemu odżywianiu oraz poszukiwaniu właściwości leczniczych roślin zielarskich. Ludzie mają dość świata przepełnionego szkodzącymi im substancjami wpływającymi negatywnie na ich organizm, a co za tym idzie powodującymi uaktywnienie się wszelkich dolegliwości i chorób. Ludzie chcą cieszyć się zdrowiem i w pełnej radości korzystać z uroków życia. Przykładem roślin, którym przypisywana jest lecznicza moc w wielu dolegliwościach zdrowotnych, są zioła ajurwedyjskie. Zioła te stanowią najstarsze źródło wszystkich tradycji medycyny naturalnej. Dlatego wszelkie zainteresowanie medycyną naturalną należy zacząć od ziół ajuwerdyjskich. Co zatem można powiedzieć o takiej medycynie?

 

Medycyna ajuwerdyjska

Działania lecznicze z wykorzystaniem ziół ajuwerdyjskich stanowią najstarszy system lekarski, który zajmuje się kwestiami zdrowego trybu życia. Wpłynął on nie tylko na medycynę azjatycką, ale odbił się także na dziedzinie takiej jak lecznictwo, w  starożytnej Grecji oraz Egipcie. Zasady tej medycyny są ponadczasowe. Ajuwerda klasyfikuje człowieka jako układ, w którym elementy takie jak ciało, myśli oraz styl życia są połączone. Celem tej dziedziny staje się prosta technika leczenia, która przyczyni się do odkrywania głębiej tkwiących elementów, wpływających na stan zdrowia każdego człowieka. Określa ona, iż fizyczny i duchowy stan zdrowia ludzi zależny jest od zdolności rezygnacji z wszelkich schematów oraz stereotypów, które w pewnym momencie przyczyniają się do powstania symptomów świadczących o obecności różnych chorób. Jakie więc właściwości ma herbata ajurwedyjska? Dlaczego warto je spożywać?

herbatka ajurwedyjska na odchudzanie

Właściwości herbaty ajurwedyjskiej

Herbatki ajurwedyjskie to wyjątkowe połączenie oraz kombinacja znanych od stuleci ziół. Każda z wykorzystanych tu roślin zielarskich ma znaczenie, ponadto wpływa na inną funkcję organizmu ludzkiego. Zestawienie określonych roślin zielarskich przyczynia się do powstania herbatki mającej dobroczynne działanie, na zespół określonych funkcji w tak specyficznym układzie, którym jest organizm człowieka. Bardzo ważne w tym zakresie są także proporcje zastosowanych ziół. Herbaty ajurwedyjskie przyczyniają się do odnowienia funkcjonalności organizmu, dają także ukojenie dla ducha i samopoczucia człowieka. A wiadomym jest że zadowolenie i dobry stan duchowy wpływają na aspekt fizyczny zdrowia.

Herbaty ajurwedyjskie w zależności od ziół zastosowanych do jej wytworzenia mają zbawienny wpływ na regulowanie przemiany materii, proces trawienny, wydalanie, wpływają na regenerację różnych tkanek. Podkreślić należy tutaj fakt, że każdy problem zdrowotny ma swoje źródło czyli przyczynę oraz świadczące o obecności choroby symptomy. Działania lecznicze nie polegają tutaj na łagodzeniu czy też usunięciu objawów, a na likwidacji powodu powstania problemu zdrowotnego. Potencjał takiego leczenia tkwi w gotowości człowieka na zmianę codziennych, niekorzystnych nawyków, które nadmiar często są właśnie przyczyną naszych dolegliwości zdrowotnych. W związku z tym bardzo ważne jest tutaj właściwe podejście oraz silna wola. To w nich upatruje się tutaj miarę sukcesu.Herbaty ajurwedyjskie dzielone są na trzy kategorie. Pierwsza grupa to zioła sprzyjające rozwojowi umysłowemu, a co za tym idzie wzmocnieniu jasności umysłu (zioła sattwiczne). Kolejną kategorię stanowią herbaty zawierające energię ognia, czyli tak zwane zioła radżasowe. Ostatnia grupa herbatek, to zioła wypływające z energii ziemi (zioła tamas). Leczenie z wykorzystaniem herbatek ajurwedyjskich przeprowadza się zależnie od tego do jakiego typu natury należy dany człowiek. Dominacja cech z danego typu świadczy o większej predyspozycji danego człowieka do powstania określonych dolegliwości. W zależności od cech dominujących stosuje się odpowiednią kategorię ziół ajurwedyjskich.

Właściwości ziół ajurwedyjskich są niesamowite. Z wykorzystaniem herbatek, których receptura wynika z takiej medycyny można usunąć większość dolegliwości, a ponadto utrzymać ciało i naturę duchową w pełnym zdrowiu, prze wiele lat. Jest to bowiem wieloletnia tradycja, która przez wieki pozwalała uzyskiwać niesamowite efekty. Warto się temu przyjrzeć i skorzystać z osiągnięć ludzi, którzy niegdyś odkryli ogromne właściwości ziół ajurwedyjskich.