Indywidualne projekty układów zasilania

układy zasilania w fabrykach

Systemy zasilania składają się z urządzeń, które odpowiadają za stałą dostawę prądu, energii elektrycznej czy gazu. Istnieje wiele różnych rodzajów zasilania – przy budowie domu wielorodzinnego, osiedli czy placówek zdrowotnych, trzeba wziąć pod uwagę najważniejsze wymagania danego miejsca.

Rola systemów zasilania

Głównym zadaniem każdego systemu zasilania jest dostarczanie energii. W zależności od miejsca, jego wielkości, godzin działania i branży, dobiera się indywidualny projekt. Stała dostawa energii to główna zaleta układów, jednak z uwagi na czynniki takie jak złe warunki atmosferyczne, usterki lub uszkodzenia, coraz więcej miejsc wyposażonych jest w układy zasilania awaryjnego.

Gdzie muszą znajdować się systemy zasilania?

Tak naprawdę, system zasilania musi znajdować się w każdym domu mieszkalnym oraz w placówkach użyteczności publicznej. Dodatkowo, układy zasilania są koniecznością w przemyśle. Fabryki, hale produkcyjne i magazyny to miejsca, w których praca odbywa się niemal nieprzerwanie. Dlatego tak istotne jest, by zapewnić stałą dostawę prądu.

układy zasilania w centrum handlowym

Istotną kwestią jest zapewnienie zasilania awaryjnego. Jest to typ układu, który ma za zadanie utrzymywać pracę w chwilowych przerwach dostawy energii. Taki typ zasilania znajduje się w przemyśle oraz w szpitalach i placówkach medycznych. Pacjenci, którzy są podłączeni do aparatury, lub operowani, w przypadku braku prądu mają zapewnione bezpieczeństwo. Szpitale działają 24 godziny na dobę, dlatego tak istotne jest bardzo dokładne opracowanie projektu systemów zasilania.

Układy zasilania muszą być obecne również w szkołach, urzędach i w sektorze handlowym. W sklepach, do zrealizowania każdej transakcji, potrzebny jest prąd, sklepy muszą być oświetlone i wyposażone w klimatyzację. Brak prądu paraliżuje sklepy i centra handlowe.

Sektor handlowy i gastronomiczny działają kilkanaście godzin na dobę, jednak specyfika branży wymaga ciągłości.

System zasilania ma ogromne znaczenie także w domach mieszkalnych i jednorodzinnych. Stałe dostawy prądu, wody, gazu i energii elektrycznej zapewniają nam wygodę i komfort. Poza tym, w przypadku przerw w dostawie prądu, nie możemy wykonywać podstawowych funkcji.

Projekt, budowa i montaż zasilania

system zasilania w szpitaluObecnie, mamy możliwość uzyskania indywidualnego projektu, który będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom i wymaganiom danego miejsca. Wszelkie placówki taki jak szpitale, lotniska, centra handlowe, urzędy oraz fabryki, to miejsca, w których układy zasilania (w tym awaryjnego) to absolutna konieczność. Poza tym, każde miejsce ma inne wymagania, dlatego indywidualny projekt układów zasilania to idealne rozwiązanie dla wszystkich właścicieli placówek użyteczności publicznej.

System zasilania może składać się z różnych elementów. Warto zasięgnąć porady specjalistów, by z ich pomocą wybrać odpowiedni system. Firmy zajmujące się projektowaniem zasilania, zaproponują nam prosty projekt, który będzie obejmował zasilanie centralne, awaryjne, dwustronne czy układ specjalizowany.

Budowa i montaż indywidualnego projektu układu zasilania to proces, który jest stale nadzorowany. W procesie produkcji wykorzystywane są elementy najwyższej jakości, a projektowanie i produkowanie są oparte na nowoczesnych technologiach. Firma, która wykona dla nas indywidualny projekt, najczęściej będzie mogła zająć się również jego wykonaniem i zamontowaniem. Tego typu usługi dla przemysłu, medycyny czy handlu, obejmują również regularne przeglądy i naprawy. Serwis układów zasilania to proces bardzo wymagający, dlatego jeszcze przed budową, warto wybrać firmę, która wykona dla nas wszystkie powyższe czynności.

Artykuł powstał we współpracy z EnergyOn.