Integracja sensoryczna i jej sprzęt – wszystko co powinieneś o niej wiedzieć.

zabawki sensoryczne

Dla kogo jest przeznaczony sprzęt do integracji sensorycznej? Sprzęt do integracji sensorycznej jest przeznaczony dla osób, które wymagają cały czas terapii. W zasadzie to jaki wybierzemy sprzęt do integracji sensorycznej zależy tylko i wyłącznie od tego dla kogo on ma być i jakie konkretne problemy ta osoba ma. A na co powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności? W pierwszej kolejności uwagę powinniśmy zwrócić na wiek oraz także na deficyt rozwojowy danego pacjenta. To, że mamy problem w wyborze sprzętu do integracji sensorycznej jest w zasadzie normalne. Problem mamy zarówno w wyborze sprzętu dla dzieci jako pacjentów jak i dla dorosłych. Powiedziałabym jednak, że szczególnie problematyczne są dzieci.

Dzieci mają niestety to do siebie, że cały czas i dodatkowo bardzo szybko rosną. Zarazem także nudzą się szybko i oczekują jakiś niebywale jakich atrakcji. Gdy sobie zróżnicujemy terapie i jej wszystkie formy to możemy naprawdę utrzymać całą jego koncentruje na ćwiczeniach. Przy sprzęcie do integracji sensorycznej na pewno nie powinniśmy większego znaczenia poświęcać na wybór konkretnych firmy czy też nawet konkretnych marek, które nam sprzęt do integracji sensorycznej dostarczają. W tej kwestii zdecydowanie powinno decydować nasze zaufanie do marki czy też przywiązanie do danej marki. Największą swoją uwagę powinniśmy zdecydowanie skupić na walorach tak zwanych użytkowych. To właśnie walory użytkowe zapewniają nam bardzo dużą jakość wykonania, a jak wiadomo muszą się one dostosować do naszych potrzeb indywidualnych. W zasadzie to jeśli chodzi o sprzęt to co roku mamy do czynienia ze zdecydowanie bogatszą ofertą.

W zasadzie to producenci muszą tylko jasno wiedzieć czego tak naprawdę nasi pacjenci potrzebują. Wiele osób zastanawia się czy gabinet jest wymagany co do integracji sensorycznej. Oczywiście, że sensoryczna integracja wymaga od nas dostępu do sali. Sala ta powinna być bogato wyposażona. Jakby nie było jest to warunek konieczny. Jednak sama sala może być nawet przeniesiona w plener czy też na plażę. Gdy odpowiednio ćwiczymy to efekty będą z całą pewnością zauważalne. Jednak nie wszystkie ćwiczenia wykonuje się w gabinecie czy też na sali. Są również specjalne zalecenia zlecone przez terapeutę do wykonywania w domy. Musimy zdawać sobie sprawę, że jeśli mamy ćwiczyć z naszym dzieckiem w domu to powinniśmy nasze mieszkanie czy też nasz dom odpowiednio wyposażyć. Mam tutaj oczywiście w pierwszej kolejności odpowiedni dla naszego dziecka sprzęt do integracji sensorycznej. Nie powinniśmy się bać jego wyboru. Pomoże nam przecież terapeuta dziecka. Musimy jednak oprócz sprzętu do integracji sensorycznej zapewnić naszemu dziecku także czas. Jak wiadomo w dzisiejszych czasach z czasem bywa bardzo ciężko.Jednak gdy mamy jakby nie było chore dziecko to ten czas musimy znaleźć. Wiele osób dorosłych na przykład w miarę możliwości rezygnuje z pracy zawodowej.