Jak odciągnąć dziecko od telefonu- Gry edukacyjne dla przedszkolaków

Coraz więcej dzieci w wieku przedszkolnym spędza swój dzień przy telefonie. Bajki animowane oraz gry, które nierzadko nie są dostosowane do wieku dzieci sprawiają, że ich rozwój jest zaburzony. Dlatego warto zainwestować w pomoce dydaktyczne i edukacyjne dla przedszkolaków.

Rodzice starają się zająć czas swoich dzieci na różne sposoby – wspólnym czytaniem, zabawą czy oglądaniem bajek. Pomocne mogą się okazać zabawki sensoryczne, które doskonale wpływają na prawidłowy rozwój maluchów. Warto jednak pamiętać, że dzieci najwięcej czasu spędzają w przedszkolu, które powinno być wyposażone w liczne pomoce dydaktyczne.

Wyposażenie przedszkola – jaki zabawki dla przedszkoli wybrać?

Dzieci najwięcej uczą się już od najmłodszych lat, dlatego dobrze jeśli przedszkole czy szkoła, do której chodzą na niemal cały dzień jest dobrze wyposażona. Zabawki powinny być dostosowane nie tylko do wieku dzieci w konkretnej grupie, ale również mieć funkcję dydaktyczną. Odpowiednie wyposażenie szkół i przedszkoli skutecznie pomoże odciągnąć dziecko od telefonu.

Świetnym sposobem jest zakup zestawu dydaktycznego do szkoły podstawowej, dzięki któremu dzieci nie tylko będą bawić się wraz z innymi, ale również poszerzą swoją wiedzę i umiejętności przed pójściem do szkoły. Dzięki nim dzieci lepiej poznają otaczający ich świat.

Do najbardziej popularnych, a jednocześnie pomocnych należą kolorowe zabawki z cyframi. Dzieci nie tylko poznają poszczególne cyfry, ale także szybką przyswajają umiejętność liczenia. Przydatne mogą być również zabawki kształtujące zdolności manualne – mikrokuchnie, drewniane warzywa czy zestawy do majsterkowania to świetny sposób, aby za pomocą zabawy wykształcić w nich zręczność.

Książki i pomoce do nauki pisania i czytania – co powinno znajdować się w przedszkolu?

Naucza czytania i pisania to jedne z podstawowych umiejętności, które powinny nabyć dzieci uczęszczające do przedszkola. Dzięki temu zdecydowanie lepiej będą radziły sobie w szkole podstawowej. W wyposażeniu sali zabaw powinny znaleźć się zatem pomoce dydaktyczne dla dzieci, dzięki którym nauczą się poszczególnych liter, całego alfabetu i w konsekwencji czytania. Sklep internetowy Liger oferuje proste, ale jednocześnie skuteczne zabawki, dzięki którym przyswajanie wiedzy przez dzieci będzie o wiele skuteczniejsze.Pomocne mogą być zarówno drewniane zabawki, gry planszowe, jak i różnego rodzaju mozaiki, dzięki którym poznanie alfabetu będzie niezwykle przyjemne.

Pomoce dydaktyczne dla nauczycieli – dlaczego są potrzebne?

Praca z dziećmi, zwłaszcza w ich pierwszych etapach edukacji, nie jest łatwa. Maluchy potrzebują nie tylko uwagi, ale również zaangażowania nauczyciela w cały proces. Dlatego tak istotne są pomoce dydaktyczne dla nauczycieli, które ułatwią im pracę. Znajdą tam nie tylko porady dotyczące postępowania i edukacji najmłodszych, ale również interesujące sposoby na zorganizowanie wartościowej zabawy.

Gry edukacyjne dla 4 i 5 latka warte uwagi

Odciągnięcie dziecka od telefonu nie jest łatwe – kolorowe animacje czy gry przyciągają uwagę i pochłaniają czas wolny malucha. Dzięki grom edukacyjnym, które zostały zaprojektowane do konkretnego wieku oraz poziomu rozwoju, dziecko zainteresuje się czymś więcej niż tylko telefonem.

Świetnie przy tym sprawdzą się zabawki drewniane, jak i puzzle, które wymuszą trochę inwencji oraz logicznego myślenia. Z gier edukacyjnych interesujące będą takie, w których maluch będzie odkrywał świat i poznawał nowe rzeczy oraz umiejętności. Dzieci poznają za ich pomocą swój kraj, występujące w nich zwierzęta, czy przygotują się do pójścia do szkoły. Pomoce dydaktyczne skutecznie odciągną ich uwagę od telefonu.