Jak pozbyć się opuchlizny twarzy?

osocze bogatopłytkowe Wrocław

Opuchlizna na twarzy pojawia się w skutek zmęczenia, braku ruchu czy stresu. Oprócz czynników chorobowych, te właśnie najczęściej wywołują na naszej twarzy widoczne obrzęki.

Na szczęście, odpowiednia diagnostyka lekarska powinna wykluczyć lub potwierdzić nasze obawy w tym zakresie. Jeśli okaże się, że obrzęki pod oczami i ogólna opuchlizna nie ma związku z chorobami ogólnoustrojowymi, pozostaje nam kosmetologia i zabiegi skutecznie redukujące powstałe defekty.

Opuchlizna na twarzy

Chociaż jak już wspomniane zostało na początku obrzęki twarzy powstać mogą w skutek zaburzeń układu krążenia, chorób tarczycy, serca czy nerek – najczęściej ich przyczyną jest po prostu niewysypianie się, brak aktywności fizycznej, stres czy przemęczenie. Po ustaleniu takich przyczyn i wykluczeniu ewentualnych chorób warto podjąć się leczeniu kosmetycznemu. Medycyna estetyczna jest dziś na tyle rozwinięta i wszechstronna, że z jej pomocą możemy skutecznie pozbyć się niechcianej opuchlizny. Najczęściej redukcją worków pod oczami, likwidacją oznak przemęczenia poradzić możemy sobie z pomocą mezoterapii igłowej, wampirzego liftingu czy laseroterapii.

Wampirzy lifting ze wszystkich wymienionych wyżej zabiegów budzi oczywiście najwięcej kontrowersji. Nic dziwnego. Polegający na wstrzykiwaniu w skórę pacjenta jego własnej krwi, a dokładnie osocza bogatopłytkowego na zdjęciach nie wygląda zbyt korzystnie. Nie należy jednak kierować się takimi przesłankami. Osocze bogatopłytkowe, a więc PRP bogate jest w peptydy, czyli komórki pobudzające podział kolejnych  i odnowę biologiczną tkanek skóry. Co więcej w przeciwieństwie do botoksu, wampirzy lifting nie pozostawia efektu tak zwanej maski. Twarz po jego zastosowaniu jest gładka i równie naturalna, co przed.

Leczenie tego typu powinno być jednak przeprowadzone pod okiem specjalisty w dobrej i renomowanej placówce. Jak podczas każdego zabiegu ingerującego w skórę może przecież dojść do mniejszych lub większych powikłań.

leczenie komórkami macierzystymi wrocław

Leczenie komórkami macierzystymi

Placówką, która osocze bogatopłytkowe wykorzystuje też do innych celów jest wrocławski MediAID. Tam, zespół specjalistów PRP wykorzystuje bowiem w leczeniu ortopedycznym. Podobnie zresztą, jak komórki macierzyste.

Schorzenia w których zastosowanie komórek macierzystych przyspiesza i wspomaga w widoczny sposób leczenie jest bowiem bardzo dużo. Należą do nich kolejno: wczesne zmiany zwyrodnieniowe stawów, martwica kości, uszkodzenia chrząstek, opóźniony zrost kostny, zespół łokcia tenisisty, zespół łokcia golfisty, kolano skoczka, zapalenie powięzi podeszwowej, uszkodzenia łąkotkowe czy trudno gojące się rany.

Komórki macierzyste – czym są?

Słynne już na całym świecie komórki macierzyste zdają się być przyszłością medycyny. Mają zdolność samoodnawiania i rozmnażania, dzięki czemu warunkują regenerację i odbudowę uszkodzonych ludzkich tkanek. Pozyskiwane najczęściej ze szpiku kostnego albo tkanki tłuszczowej podlegają procesowi przygotowawczemu, a więc oczyszczeniu i koncentracji. W ortopedii stosowane są w rozmaitych schorzeniach. Niezależnie od rodzaju celem ich podania jest jednak poprawa potencjału regeneracyjnego tkanek miękkich, a więc więzadeł, ścięgien i mięśni, a także odbudowa tkanki kostnej.

Zgodnie z powyższymi PRP, a także komórki macierzyste mają bardzo szerokie zastosowanie. A medycyna, która cały czas idzie do przodu stara się korzystać z coraz to nowych rozwiązań. Osocze bogatopłytkowe stosowane w medycynie estetycznej niwelującej choćby obrzęki twarzy, swoje zastosowanie znajduje również w ortopedii. Komórki macierzyste, pozyskiwane ze szpiku kostnego również. Kwestią decydującą przy wyborze tego typu terapii jest jednak placówka do której udamy się po pomoc. Nie jest bowiem tajemnicą, że nie każda klinika będzie w stanie zaproponować nam tego typu leczenie. Na szczęście w Polsce zdecydować możemy się na nie choćby we wspomnianym powyżej MediAID.