Jak używać korektor rozświetlający?

korektor rozświetlający

Korektor rozświetlający nałożony pod oczy i na najwyższe punkty twarzy potrafi doskonale ukryć zmęczenie i stworzyć efekt promiennej, świeżej cery. Choć nie stosuje się go jak typowego korektora, a więc do ukrywania niedoskonałości, warto mieć go w swojej kosmetyczce zarówno na specjalne okazje, jak i na co dzień. Jeśli boisz się tradycyjnych rozświetlaczy i chcesz, by ich efekt był widoczny, ale bardziej stonowany, korektor rozświetlający to rozwiązanie w sam raz dla ciebie! Jak jednak wybrać odpowiedni odcień i jak stosować tego typu produkty?

Korektor rozświetlający – co to takiego?

korektor rozświetlający Samo słowo korektor zwykle kojarzy się z kosmetykiem maskującym punktowo niedoskonałości i pozwalającym uzyskać efekt nieskazitelnej cery i choć podkreślanie wyprysków korektorem rozświetlającym to kiepski pomysł, korektory takie mają w kosmetyce swoje miejsce. Ich głównym zadaniem, podobnie jak tradycyjnych rozświetlaczy jest podkreślanie rysów twarzy, choć w przypadku korektora zarówno konsystencja produktu jak i jego sposób aplikacji jest zupełnie inny. Korektor rozświetlający doskonale spisze się przy tuszowaniu cieni pod oczami, podkreślaniu wewnętrznych kącików oka oraz konturowaniu twarzy, dając zawsze efekt niezwykle naturalnej, delikatnie rozświetlonej i pobudzonej skóry.

Korektor rozświetlający to w pewien sposób hybryda pomiędzy tradycyjnym, lekko kryjącym korektorem a rozświetlaczem, dlatego też warto pamiętać że przy zakrywaniu cieni pod oczami konieczne będzie ukrycie ich pod tradycyjnym korektorem, a dopiero później delikatne podkreślenie całości korektorem rozświetlającym.

Korektor rozświetlający – kiedy i jak używać?

Wszelkiego rodzaju produkty rozświetlające i rozjaśniające cerę warto zostawić na sam koniec makijażu, kiedy już cała baza została perfekcyjnie wykończona. Po zastosowaniu podkładu i tradycyjnego korektora tuszującego niedoskonałości sięgnij po korektor rozświetlający, zastanawiając się jednocześnie które punkty twarzy chcesz wyeksponować bardziej, niż pozostałe. Tego typu produkt sprawdzi się doskonale między innymi pod łukiem brwi, gdzie nada im nie tylko wyrazistości, ale też optycznie otworzy oko, powiększy powiekę i sprawi, że spojrzenie stanie się bardziej zmysłowe. Korektor rozświetlający można zastosować też na samą powiekę – nałożony pod wewnętrznym kącikiem oka wizualnie je pomniejszy, natomiast nałożony na środek powieki da efekt jej powiększenia.

Korektor rozświetlający może z powodzeniem zastąpić na co dzień tradycyjny rozświetlacz – nałóż go na szczyt kości policzkowych, nos oraz łuk kupidyna, wizualnie powiększając tym sposobem usta. A jeśli twoim największym problemem na co dzień są cienie pod oczami, korektor rozświetlający stanie się twoim nowym kosmetycznym przyjacielem. Jeśli są bardzo ciemne, zatuszuj je wcześniej lekką warstwą tradycyjnego korektora i podkreśl za pomocą korektora rozświetlającego prowadząc pędzelek w kształt trójkąta (zaczynając od wewnętrznego kącika oka).

Jaki korektor rozświetlający wybrać?

Na rynku pojawia się dziś coraz więcej opcji korektorów rozświetlających, a marki  nieustannie ścigają się o miano najlepszego i najbardziej uniwersalnego produktu. Warto pamiętać, że w makijażu nie ma dziś właściwie mowy o produkcie uniwersalnym – nawet korektor rozświetlający warto dobrać kolorystycznie do swojej cery i stosowanego podkładu, decydując się ewentualnie na odcień o ton niższy od twojej standardowej bazy (np. rozświetlający korektor Sleek Make Up Luminaire Concealer Highlighting 0).

Korektor rozświetlający do wspaniały dodatek do makijażu codziennego, gwarantujący niezwykle naturalne podkreślenie atutów twojej twarzy i stwarzający aurę świeżej, wypoczętej cery nawet zimą, gdy efekt taki dość trudno osiągnąć bez odpowiedniego makijażu.