Jak wybrać odpowiednią kancelarię adwokacką?

Prawo kodeks

W momencie gdy nie jesteśmy zadowoleni ze swojego adwokata powinniśmy zdecydować się na jego zmianę. W podjęciu odpowiedniej decyzji pomogą nam rekomendacje zadowolonych i usatysfakcjonowanych klientów. Szczególną uwagę zwracamy na zakres usług oraz możliwość negocjowania cen. Gdy szukamy dobrego adwokata należy wiedzieć o tym, że nie znajdziemy dobrego, a jednocześnie taniego adwokata. Tacy po prostu nie istnieją. Na samym początku należy jasno określić swoje potrzeby. Musimy wiedzieć do czego jest nam prawnik potrzebny.

Współpraca z prawnikami

Czy będzie to jedynie reprezentacja jednorazowa czy bardziej chodzi nam o współpracę stałą. Zdecydowanie warto zaznajomić się z poradami wśród znajomych. Może akurat będą oni posiadać kogoś bardziej zaufanego? I będą nam mogli danego adwokata polecić z naprawdę czystym sumieniem. Gdy jednak wokół siebie nie znajdziemy żadnej osoby, która będzie nam w stanie pomóc przy wyborze adwokata musi zdać się tylko i wyłącznie na siebie. Jak samemu znaleźć odpowiednią kancelarię adwokacką czy adwokata? Możemy przeglądać gazety by poszukać odpowiednich ogłoszeń. Jest to jednak niezbyt efektowny sposób. Należy pamiętać o tym, że adwokaci jak i radcy prawnie nie mogą swoich usług reklamować. By znaleźć odpowiednią kancelarię adwokacką zdecydowanie przydać się nam może ranking kancelarii adwokackich. Sprawiedliwość i prawo

Skoro żyjemy w nowoczesnych czasach nie możemy pominąć Internetu. Każdy profesjonalny adwokat oraz każda poważana kancelaria adwokacka posiada własną stronę internetową – przykładem może być ta strona – prosta i przejrzysta. Poprzez stronę internetową próbują one dotrzeć do swoich potencjalnych klientów. Przeglądając stronę internetową danej kancelarii adwokackiej będziemy w stanie poznać jej profil, pracujących w niej adwokatów. Jeśli chodzi o adwokatów poznamy ich doświadczenie oraz dorobek. Na stronie internetowej powinny znaleźć się informację o ich publikacjach, nagrodach jak i tytułach oraz stopniach naukowych. Może to się dla klienta okazać niezwykle przydatne. Gdy wybieramy odpowiednią kancelarie adwokacką zależy nam także by poznać jej cennik. Bardzo przydatną informacją jest załączenie cennika na stronie internetowej.

Prawo

Dzięki temu będziemy w stanie zorientować się ramowo oraz wstępnie za co konkretnie ile musimy zapłacić. Po zaznajomieniu się z cennikiem będziemy mogli stwierdzić czy stać nas na daną kancelarię adwokacką czy raczej nas nie stać. Kancelarie adwokacie oferują przeróżne systemy rozliczania pracy. Pierwszym rozliczeniem jest rozliczenie godzinowe. Polega ono na tym, że płacimy adwokatowi za każdą zafakturowaną godzinę jego pracy. Zadaniem adwokata jest przedstawienie nam ile godzin poświęcił tak naprawdę na zajęcie się naszą sprawą. Kolejny system rozliczenia to system ryczałtowy. Polega on na tym, że płacimy daną kwotę ustaloną wcześniej. Kwota ta nie jest w żaden sposób zależna od czasu jak prawnik na daną sprawę poświęcił. To jaki system rozliczenia będzie dla nas odpowiedniejszy zdecydujemy my sami. Tylko od nas to zależy.

Osoby potrzebujące pomocy i wsparcia prawnika zachęcamy do skorzystania z usług kancelarii prawnej Jaworzono, prowadzonej przez radcę prawnego, Agatę Kościuk. Kancelaria specjalizuje się głównie w sprawach z zakresu prawa cywilnego, prawa korporacyjnego, prawa handlowego i prawa gospodarczego.