Jak zadbać o tapicerkę samochodową?

Pranie tapicerki samochodowej

Co zrobić by samochód wyróżniał się na drodze? Odpowiedź jest bardzo prosta. Nie potrzeba żadnym dodatkowych elementów czy wzorów na masce. Wystarczy zadbać o kosmetykę auta. Lśniąca karoseria z pewnością będzie zwracać uwagę przechodniów. Podobnie jak wypolerowane felgi. To jednak nie wszystko.

pranie tapicerki samochodowejBardzo ważnym elementem kosmetyki jest też sprzątanie wnętrza auta. Najistotniejsze jest tu pranie tapicerki. Czynność ta jest konieczna, choć często pomijana. Warto, więc przypomnieć, że czyste siedzenia robią lepsze wrażenie i wpływają na komfort jazdy. Zarówno kierowcy jak i pasażera. Jest to szczególnie ważne, jeżeli auto jest zarazem narzędziem pracy.

Ważne etapy

Współczesna tapicerka powstaje z materiałów wykazujących odporność na zabrudzenia. Niestety nie gwarantują wiecznej czystości. Nie jest też możliwe by do wnętrza nie przedostawał się brud. Dlatego też pranie tapicerki należy przeprowadzać regularnie.

Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, myjnia parowa jest jedną z najbardziej wydajnych. Podobnie jak w innych przypadkach o powodzeniu mycia decyduje początek prac. Jest nim dokładne odkurzenie całego wnętrza pojazdu. Nie pomija się żadnych zakamarków kokpitu. Gdy już wstępne czyszczenie dobiegnie końca, przechodzi się do właściwego prania.

Pranie odbywa się z wykorzystaniem pary wodnej. Obejmuje ono wszystkie tapicerowane elementy wyposażenia, wraz z wykładzinami i podsufitką.

Dokładnie wykonane pranie tapicerki to jedna z zalet. Kolejna to znacznie łatwiejsze utrzymanie auta w czystości po zakończeniu procesu. Wynika to z pokrycia tapicerki ochronnymi impregnatami. W razie potrzeby wykonywana jest konserwacja elementów plastikowych. Warto też od czasu do czasu wykonać ozonowanie wnętrza, które usuwa nieprzyjemne zapachy.

Mycie parą wodną

Do prania tapicerki wykorzystywana jest zjonizowana para wodna pod wysokim ciśnieniem. Metodę tą charakteryzuje duża wydajność. Na wyczyszczenie wnętrza zużywa się tylko dwa litry wody.

Parę wytwarza specjalnie wyprodukowany do tego celu odkurzacz. Pranie uzupełniane jest zastosowaniem innych preparatów myjących.

Mycie parą niesie ze sobą wiele zalet. Po pierwsze gorąca para usuwa wszelkie drobnoustroje z tapicerki. Dzięki temu zdrowie kierowcy jest chronione. Kolejnym plusem jest szybkość wykonania usługi. Czyszczenie wnętrza zajmuje wykwalifikowanej ekipie około cztery godziny. W zależności od poziomu zabrudzenia. Równie szybko wysycha tapicerka po zakończeniu prania. Odbierając auto, kierowca może liczyć na suche wnętrze.

Warto skorzystać

Kosmetyka samochodowa składa się z kilku elementów. Pierwszy to dbanie o wygląd zewnętrzny samochodu. Chodzi tu o mycie, woskowanie i polerowanie karoserii. Podobnym zabiegom poddaje się felgi i reflektory. Kolejny krok to czyszczenie szyb, wpływa to na bezpieczeństwo jazdy.

Bardzo ważną czynnością jest pranie tapicerki. Najlepiej zlecić je profesjonalnej myjni, np. tej ze Szczecina. Czyszczeni gorącą parą jest bardzo wydajne i gwarantuje zadowolenie po odbiorze auta.