Jak znaleźć tanie noclegi?

zamów tanie noclegi

Często bywa tak, że urlop mamy zaplanowany, zaplanowane mamy także miejsce gdzie chcemy się wybrać, to ile możemy wydać, mamy zabukowany przelot czy wykupione miejsce w autokarze, ale wciąż nie wiemy gdzie będziemy spać. Jest to bardzo częsty scenariusz. Gdy termin wakacji się zbliża nie ma co panikować. Nic się nie stało, że postanowiliśmy tą kwestię zostawić na później. Można skorzystać z ofert naprawdę tanich noclegów. Należy jednak wiedzieć jak tanich noclegów szukać.

Czy hostel jest dobrym pomysłem?

Bardzo dobrym sposobem na tanie noclegi jest wybór hostelu. Powszechnie wiadomo, że warunki w nich są gorsze oraz lepsze. Należy jednak pamiętać, że czasem można świetnie trafić. Hosteli jest coraz więcej. Hostel to już nie ponura nora. Właściciele hosteli rywalizują ze sobą by podnieść w swoim standardy i co za tym idzie przyciągnąć klientów. Hostele są szczególnie polecane w dużych miastach. Na przykład w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Pradze czy Berlinie. Można za granicą spać w hostelu za na przykład dziesięć euro i to ze śniadaniem. Warto wspomnieć, że lokalizacja hosteli jest niebywale komfortowa. Są one z reguły położone w sercu miasta.

Dla osób podróżujących autokarem czy pociągiem, nie mającym samochodu jest to świetne rozwiązanie. Dzięki rezerwacji noclegów w hostelach przez serwis na przykład nocowanie.pl otrzymamy dosyć często dodatkowe zniżki na nocleg. Dzięki temu tanie noclegi jeszcze bardziej zostaną przez uznawane. Bardzo świetnym sposobem na tanie noclegi jest spanie u tak zwanych lokalsów. Jest to propozycja dla osób poszukujących nowych doświadczeń oraz kontaktów z nowymi ludźmi. Nocleg ten polega na tym, że śpimy u kogoś w domu.

zobacz tanie noclegi

Na przykład w centrum Berlina u pewnego Niemca. Korzystając z takiego noclegu musimy także zaoferować, że dana osoba może odwiedzić nas w naszym miejscu zamieszkania i także zostanie odpowiednio ugoszczona. Na stronach internetowych wręcz roi się od takich propozycji. Z reguły propozycje te znajdujemy w Londynie, Berlinie czy w Pradze. Są to bardzo tanie kwatery. W wielu przypadkach zdarza się, że jest wręcz darmowy. Takie doświadczenie może być bardzo pouczające.

Dzięki takiemu taniemu noclegowi poznamy kulturę mieszkańców danego kraju, a także z pewnością będziemy mogli liczyć na oprowadzenie po mieście. A kto zrobi to lepiej niż rodowity mieszkaniec? Kolejny sposób na tanie noclegi to Air Bed and Breakfast. Rozumie się to jako nocleg za małą opłatą. Są to propozycje płynące od studentów, kamienic czy hosteli, którzy chcą dorobić się wynajmując pokój za naprawdę drobną opłatą. Ceny są wyjątkowo korzystne, a momentami nawet oszałamiające. Można dostań tani nocleg za symboliczne dziesięć złotych za noc. Pomocny w tej kwestii okazuje się serwis Airbnb.com. By skorzystać  z takowego rozwiązania musimy w tymże serwisie założyć sobie konto i wysłać wiadomość do osoby, u której chcemy się zatrzymać. Jeśli osoba ta ma miejsce robimy jej przelew oraz umawiamy się na konkretną godzinę. Jest to dopiero kilka propozycji, a zdecydowanie każdy znajdzie już coś odpowiedniego dla siebie.