Jak zrobić meble z palet drewnianych?

drewniane palety

Meble z palet drewnianych są bardzo popularne. Ich wykonanie nie jest wcale tak trudne. Wystarczy wiedzieć, jaki efekt chce się osiągnąć i poświęcić trochę czasu na przygotowanie swojego oryginalnego mebla.

Od czego należy zacząć?

Palety można dobrać uwzględniając ich kolor i wymiary. Tworząc ściankę oddzielającą balkony sąsiadów, warto wybrać kilka małych palet – będzie to wtedy wyglądać bardzo stylowo. Planując wykonać ramę łóżka – lepiej wybrać duże palety, ponieważ będzie to po prostu wygodniejsze. Decyzja zależy od potrzeb i preferencji, a przede wszystkim od rodzaju mebla, który ma powstać.

Co trzeba przygotować?

Zabierając się za zrobienie mebli, oprócz palet, potrzebne będą też narzędzia i akcesoria, takie jak: szlifierka lub papier ścierny, wkrętarka lub śrubokręt, śruby, kątowniki, pędzle, farby oraz impregnaty. Przygotowując meble z palet drewnianych producenta Industri Palety, które będą stały na zewnątrz, warto zadbać o odpowiednią impregnację.

Deszcze i wilgoć nie sprzyjają drewnianym przedmiotom, dlatego spryskanie ich środkiem zabezpieczającym jest konieczne, jeśli chce się posiadać trwałe meble. Przy zamierzeniu trzymania mebli w mieszkaniu można pominąć ten etap, choć ostrożności nigdy za wiele!

Poszczególne działania

Przed przystąpieniem do pracy palety należy dokładnie wyczyścić, a w razie potrzeby wyrównać nierówności. Należy zadbać o to, aby palety były suche. W zależności od pożądanego efektu drewno należy zalakierować lub pomalować kolorową farbą. Po tych czynnościach można wziąć się do technicznej pracy, choć zdarzają się sytuacje, w których tylko z jednej palety powstaje stolik – wtedy można cieszyć się zakończoną pracą.

Palety drewniane producenta Industri Palety należy ze sobą skręcić lub przytwierdzić je do ściany. Należy zrobić to z dużą dokładnością, aby poszczególne części dobrze się trzymały, a cała konstrukcja była stabilna. Przytwierdzając śruby, warto robić to w takich miejscach, aby nie były widoczne – wtedy uzyska się estetyczny wygląd mebli. Bardziej zaawansowanym majsterkowiczów poleca się przykręcenie nóżek, a może nawet i kółek, do mebli z palet.

palety

Zalety mebli z palet drewnianych od producenta Industri Palety

Meble, które powstają z palet drewnianych producenta Industri Palety mają wiele zalet. Po pierwsze wyglądają bardzo stylowo. Te wyjątkowe kompozycje dodają wnętrzu lub tarasowi wyjątkowego klimatu. Bardzo często można zauważyć je na zdjęciach na stronach internetowych z inspiracjami na wystrój wnętrza.

Kolejną zaletą są niskie koszty. W sklepach budowlanych wyposażenie do ogrodu sięga często wysokich cen. Podobnie rzecz się ma, jeśli chodzi o meble do mieszkania. Zwłaszcza drewniane akcesoria do domu kosztują dużo pieniędzy. W przypadku mebli z palet zyskuje się wymarzony surowiec w korzystnej cenie.

Osoby posiadające zdolności manualne czy plastyczne na pewno będą dumnie przyjmować gości, pokazując, które z mebli wykonali własnoręcznie. Tworzenie takich mebli może być okazją to spędzenia czasu z rodziną, zaangażowania w to dzieci i wykonania czegoś charakterystycznego dla lokatorów mieszkania. Możliwości, jakie dają palety drewniane, jest wiele. To ich kolejna mocna strona. Wystarczy odrobina wyobraźni, a ze zwykłej palety można stworzyć niepowtarzalny stolik lub ramę łóżka.

Palety drewniane producenta Industri Palety świetnie nadają się na zrobienie z nich mebli. Będą dobrze wyglądać w różnych wnętrzach – skandynawskich, nowoczesnych, minimalistycznych, rustykalnych oraz wielu innych. Wpasują się do każdego ogrodu. Wystarczy mieć pomysł na ich aranżację!