Kiedy skorzystać z usług szklarskich?

usługi szklarskie

Choć tradycyjnie zawód szklarza kojarzy nam się z wstawianiem rozbitych szyb i wykonywaniem luster w najróżniejszych kształtach i rozmiarach to w dzisiejszych czasach osoby zajmujące się szklarstwem mają o wiele więcej do zaproponowania. W ofercie nowoczesnych zakładów szklarskich znajduje się bogata oferta przedmiotów, które można wykonać ze szkła, takich, jak między innymi kabiny prysznicowe na wymiar, szklane drzwi i balustrady, elementy wyposażenia kuchni i innych pomieszczeń domowych. Warto przyjrzeć się, jakie piękne i funkcjonalne rzeczy można wykonać na zamówienie ze szkła.

Drzwi szklane

Wszędzie tam, gdzie potrzebujemy więcej światła sprawdzą się drzwi wykonane ze szkła. Nie jest to oczywisty wybór materiału na ten element wyposażenia wnętrza, jednak dzięki zastosowaniu szkła hartowanego staje się to bezpiecznym i trwałym rozwiązaniem. Drzwi mogą być wykonane w systemie bez ramowym, jak i także zamontowane w ościeżnicach wykonanych z drewna czy aluminium. Sama tafla szkła może być zupełnie przezroczysta lub mleczna, dzięki czemu zachowana jest prywatność. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać też kolorowe drzwi będące silnym akcentem we wnętrzu.

usługi szklarskieBalustrady szklane

Szkło sprawdzi się również jako materiał, z którego można wykonać balustrady zarówno wewnątrz budynków, jak i na tarasach. Wybór przezroczystej tafli zapewni lekkość projektowi wnętrza i pozwoli wyeksponować inne jego elementy. Rozwiązanie to zapewnia bezpieczeństwo ze względu na rodzaj szkła, z którego budowane są balustrady, jak i w związku z tym, że bez problemu można obserwować co dzieje się za szkłem, co może być istotne w przypadku małych dzieci. Użycie mniejszej ilości słupków również ogranicza możliwość włożenia i zaklinowania nóg czy rąk.
Balustrady szklane ponadto, w przeciwieństwie do balustrad drewnianych, nie wymagają kosztownej i czasochłonnej impregnacji.

Panele kuchenne

Szkło można również wykorzystać w kuchni jako doskonałe zabezpieczenie ścian. Zamiast płytek, które są ciężkie do utrzymania w czystości, a w szczególności przestrzeń między nimi, można zamontować jeden panel szklany, który dopasowany na wymiar pokryje całą ścianę. Jest to rozwiązanie eleganckie i trwałe oraz szybkie w montażu. To, jaki wzór znajdzie się na panelu ogranicza jedynie wyobraźnia klienta. Firmy szklarskie bowiem wykonują zarówno jednokolorowe proste tafle, jak i nakładają na szkło dowolnie wybrany przez klienta obraz czy zdjęcie. Dzięki temu kuchnia zyskuje ciekawy i oryginalny wygląd. Już wymieniając tylko ten element możemy odświeżyć wnętrze bez kosztownych remontów.

 

Szkło jest wdzięcznym materiałem, który w rękach fachowca daje się nagiąć do przeróżnych form, kształtów i kolorów. Dzięki doświadczeniu i najnowszym technologiom w dodatku jest trwałe i dzisiaj możemy z niego wykonywać duże elementy i montować je tam, gdzie potrzeba jest mocnych materiałów. Ale to piękno i nieskończone możliwości wzorów i faktur tego materiału sprawiają, że zachwyca on swoją estetyką. W zależności od naszej wyobraźni może on pasować zarówno do minimalistycznego wnętrza, gdzie wtopi się w otoczenie, jak i być mocnym punktem przyciągającym wzrok, tak charakterystycznym, jak obraz czy grafika na nim umieszczone.
W zasadzie szkło możemy wykorzystać w każdym pomieszczeniu naszych domów i biur- drzwi, balustrady czy panele to tylko wierzchołek możliwości.


Wysoką jakość usług szklarskich zapewnia Staglass.