Krav Maga – zalety sztuki walki

Kiedy mówimy o zaletach KravMagi nacisk zazwyczaj kładzie się na oczywiste korzyści: zyskanie umiejętności odpierania ataku, unikania niebezpiecznych sytuacji i lepsze umiejętności samoobrony. Warto jednak zwrócić uwagę na mniej oczywiste korzyści z treningu tej sztuki walki we Wrocławiu i Legnicy.

Krav Maga dodaje pewności siebie

Umiejętności samoobrony opłacają się, nawet jeśli nigdy nie musisz podnosić pięści. Szkolenie Krav Maga wyposaża nas w narzędzia pozwalające podejść do życia z pewnością siebie wiedząc, że możemy poradzić sobie w sytuacji awaryjnej. Świetnie nadaje się do radzenia sobie z prześladowcami, którzy zazwyczaj żerują na strachu i niepewności. Może też pomóc pokonać wiele przeszkód na drodze do sukcesu w życiu.

Krav Maga zwiększa naszą świadomość

Krav Maga zwiększa naszą świadomość. Głównym aspektem samoobrony jest ciągła świadomość otoczenia i przewidywanie potencjalnych zagrożeń. I nie dotyczy to tylko bandytów i porywaczy. Dzięki samoświadomości i dokładnemu obserwowaniu otoczenia możemy lepiej przewidzieć chociażby sytuację na drodze i uniknąć wypadków. Dzięki stałej obserwacji z łatwością możemy przewidzieć lekkomyślne zachowania innych uczestników ruchu drogowego i zareagować na czas, aby uniknąć katastrofy.

W KravMadze uczymy się deeskalacji

Mówiąc o zajęciach z samoobrony we Wrocławiu czy Legnicy, nie można zapomnieć o deeskalacji. Jest to nieoceniona umiejętność zapobiegania atakom. Przydaje się jednak do radzenia sobie w innych rodzajach konfrontacji. Zdolność do utrzymania spokoju i nie ulegania emocjom w sytuacjach pełnych napięcia będzie nam się często przydawać.

Dzięki takiemu spokojowi łatwiej będzie nam sobie poradzić z trudnymi sytuacjami rodzinnymi, sporami z przyjaciółmi, a także negocjując w pracy. Niezależnie od tego, z czym spotkamy się w życiu, nawet jeżeli umiejętność walki nam się nie przyda, to bezcenna będzie umiejętność zachowania spokoju.

Krav Maga uczy stawiać czoła życiowym wyzwaniom

Nie jest to oczywiste, że trening samoobrony może przyczynić się do poprawy naszych wyników w pracy i lepszego radzenia sobie w życiu, ale jednak często tak jest. Na zajęciach Krav Maga we Wrocławiu i Legnicy pokazujemy, że chodzi o stawianie czoła wyzwaniom. Ta sztuka walki poprawia naszą samoświadomość, ocenę ryzyka i zagrożeń oraz uczy podchodzić do wyzwań, pozornie niedopokonania, wytrwale i z pewnością siebie. Nie od razu zostajemy mistrzami sztuki walki, ale z treningu na trening stajemy się coraz lepsi. Każdy cel dzielimy na mniejsze zadania, które jesteśmy w stanie zrealizować. To przydaje się każdemu w życiu.

Sztuki walki Wrocław

Krav Maga poprawia sprawność fizyczną

Nie każdy kurs samoobrony pomoże nam schudnąć i nadać smukły kształt sylwetce. Jednak odpowiedni rodzaj treningu może pomóc zbudować szczuplejszą, zgrabniejszą  figurę. Krav Maga to jednak połączenie wielu rodzajów ćwiczeń. Od rozciągania, po budowanie siły i treningi cardio. Podczas zajęć poznajemy podstawy samoobrony, techniki walki, ale również wylewamy siódme poty podczas podnoszenia ciężarów, gimnastyki czy ćwiczeń aerobowych.

Jednocześnie ćwiczenia KravMagi sprawią, że czas na treningu zleci nam naprawdę szybko. Jeżeli nudzimy się podczas biegania, czy na siłowni, to powinniśmy udać się na zajęcia sztuki walki we Wrocławiu lub Legnicy. Nawet nie zauważymy jak szybko zleci nam czas.

Dzięki takiemu rozwojowi fizycznemu rozbudowujemy ważne grupy mięśni podstawowych. Chronią one kręgosłup i są wykorzystywane do utrzymywania równowagi. To poprawia naszą postawę i jest szczególnie korzystne dla osób pracujących za biurkiem.