Kupić smartfona, czyli w jaki sposób wybrać prawidłowy dla siebie telefon?

Lenovo P90

Dobry smartfon jest bardzo względnym pojęciem, gdyż dobry dla każdej osoby, a raczej dla każdego użytkownika może objawiać się zupełnie innymi przymiotami, o których wspomnimy poniżej. Dziś przedstawimy kilka modeli telefonów, które znajdują się na różnych półkach cenowych. W co zainwestować? Jak wybrać model idealny dla swych potrzeb? O tym dowiecie się poniżej.

Lenovo Vibe X2

Chińczycy jako bardzo postępujący producenci najnowszych technologii nie przestają zaskakiwać konsumentów i z postępem czasu tworzą coraz wydajniejszy sprzęt, który dorównuje najpopularniejszym modelom flagowym, często aż 3-krotnie droższym. Czy warto przepłacać, czy może lepiej kupić tańszy model? Przyglądając się smartfonowi Lenovo Vibe X2 można zauważyć, że często wysoka cena wcale nie oznacza bycia lepszym. Ten model kupimy już za 1069 złotych w sklepie. Producent oferuje użytkownikowi 5 calowego smartfona, który dostarcza mnóstwo mocy, niezbędne podczas zgłębienia coraz bardziej wymagających aplikacji – gier, narzędzi, przeglądarek, wyszukiwarek czy komunikatorów. Osiem rdzeni, każdy o taktowaniu aż 2Ghz, pozwala na sprawne uruchamianie wielu aplikacji jednocześnie bez spowolnień, ścięć czy zawieszania się systemu. Poza tym w szybkości pomaga nam aż 2GB pamięci RAM. Bateria o pojemności 2500 mAh umożliwia pracę przez około półtora dnia. Użytkownik otrzymuje dwa aparaty, 13Mpx (z tyłu) oraz 5 (z przodu). Ekran posiada rozdzielność Full HD czyli 1080 x 1920 px. Lenovo Vibe X2 występuje w dwóch wersjach kolorystycznych obudowy.

Huawei Honor 6

Ten smartfon uznawany jest za jeden z najbardziej niedocenianych w ostatnich miesiącach. Wiele osób zachwyca się jego szybkością działania, ładnym, eleganckim dizajnem oraz doskonałym leżeniem w dłoni. Ciekawa nakładka dla systemu Android wyróżnia telefon ten na tle innych pochodzących od Huawei. Kupując Honor 6 otrzymamy telefon o przekątnej ekranu równej 5 cali, baterię o pojemności 3100 mAh, aż 3GB RAM, 16 gigabajtów wbudowanej firmowo pamięci (rozszerzalnej do 128GB) oraz podobnie jak w Lenovo Vibe – popularny obecnie 13MPx aparat tylni i 5Mpx aparat przedni. Jak mówi producent Honor 6 jest w stanie sprawnie pracować na najwyższych obrotach, z wykorzystaniem sieci 4G w tle aż 36 godzin. Sprawdziliśmy to i rzeczywiście tak jest – Honor 6 zalicza się do modeli żywotnych, a co więcej wytrzymałych. Nie jest to model, który wygląda na kruchy, Huawei zadbało o to, aby dostarczać użytkownikowi silną jednostkę.

OnePlus One 64GB

W sklepie PremiumGSM nabędziemy go już za 1529 złotych, warto jednakże dodać, że cena może zmaleć do mniejszej niż 4-cyfrowa, kiedy One zostanie na dobry zastąpiony drugą wersję telefonu tej nowatorskiej marki. Cóż nowatorskiego jest w OnePlus? Przede wszystkim dostarczenie dużej mocy, za relatywnie niskie pieniądze.

OnePlus two

OnePlus jest przy tym wysoce konfigurowalny za sprawą autorskiej, interesującej nakładki na podstawowy system Android. OnePlus jak nazwa podpowiada to 64GB wbudowanej pamięci, którą możemy rozszerzyć o dodatkowe 128GB. Czy znajdzie się ktoś, kto będzie zdolny zapełnić całość? OnePlus posiada również 3GB pamięci RAM, czterordzeniowy procesor o wysokim taktowaniu – 2,5Ghz, dwa aparaty oraz duży ekran, osiągający aż 5,5 cala. Wszystko to podpowiada nam, że OnePlus to marka warka rekomendacji.