Lekarz ortopeda

Jedną z głównych czynności w życiu człowieka jest poruszanie się. Dzięki niemu ludzie poruszają się z miejsca na miejsce, pracują, uprawiają czynnie sport czy zachowują zdrowy tryb życia.

Osoba, która ma pewne problemy z poruszaniem się lub w ogóle nie może tego robić często odizolowana jest ze społeczeństwa lub ma problemy z zaistnieniem w wielu aspektach życia. Na szczęście z fachową wiedzą przychodzą ortopedzi. Lekarze, którzy specjalizują się w dziedzinie zwanej ortopedią leczą pacjentów, którym doskwierają trudności związane z czasowym niedowładem narządów ruchu.
Ortopeda bada pacjentów i diagnozuje czy powstałe wady są czasowe czy stałe, po czym przedstawia pasujące leczenie. Poza leczeniem narządów ruchu ortopeda Wrocław bierze udział w leczeniu układu więzadłowo-stawowego a także uszkodzeń mięśni, nerwów czy naczyń. Częstą dolegliwością, z którą zgłaszają się chorzy do lekarzy ortopedów są skrzywienia kręgosłupa, w tym:

  • lordoza (jest to wygięcie do przodu w odcinku szyjnym i lędźwiowym293217_knees
  • kifoza (wygięcie do tyłu w odcinku piersiowym)
  • skolioza (wygięcie w bok)

Diagnoza lekarza specjalizującego się w ortopedii oraz leczenie są najważniejsze dla pacjentów, należy im poświęcić należyty czas by prawidłowo wyleczyć skutki uszkodzeń. Brak kontroli lekarskiej oraz amatorskie wybieranie leczenia może spowodować pogłębienie wad lub np. złe zrośnięcie siękości.