Mamą być – duża trudność oraz masa nauki

Większość kobiet pragnie zostać mami. Wynika to z naszego instynktu macierzyńskiego, który wielokrotnie pojawia się nam po ukończeniu pewnego wieku. Obecnie cały czas wiek ten się wydłuża. Dlaczego tak jest? Wynika to z tego, że stawiamy na wygodę, podróżowanie oraz robienie kariery. Tłumaczymy całej rodzinie, że na dziecko jeszcze przyjdzie pora. Też tak się dzieje. Z czasem postanawiamy zajść w ciążę i poświęcić się macierzyństwu. Jednak jeszcze zanim nasze dziecko pojawi się na świecie nas już napotykają pewne przeciwności oraz przeszkody. Pierwsza przeszkoda z którą będziemy musiały sobie poradzić to przyrost wagi oraz złe samopoczucie podczas samej ciąży.

Początki bywają trudne

Wiadomo, że w okresie ciąży hormony wprost nam szaleją i ciężko nam będzie w tym długim okresie funkcjonować. Bardzo istotna jest pomoc partnera w tejże sytuacji. Musimy jednak cały czas zdawać sobie sprawę, że wszystko to co robimy i wszelkie poświęcenia, z którymi przystaje nam się zmierzać robimy by za kilka miesięcy pojawiła się na świecie nasza największa miłość. Gdy mamy odpowiednie wsparcie jest nam znacznie łatwiej. Bardzo poleca się także zaznajomienie się z licznymi portalami dla mam. Portale dla mam mają to do siebie, że pozwalają nam na wymianę opinii oraz pewnych spostrzeżeń z kobietami, które tak jak my przechodzą przez ten sam okres. A kto jak kto, ale kobieta będąca w takiej samej sytuacji zrozumie drugą kobietę najlepiej. Wiele portali dla mam prowadzi także specjalne porady dla mam. Porady nie dotyczą tylko i wyłącznie momentu, w którym nasze dziecko jest już na świecie, lecz głównie właśnie okresu ciąży. Na takowym portalu dla mam możemy założyć swoje konto jak i kalendarzyk wizyt. Dzięki niemu będziemy mieć wszystko pod kontrolą. Jeśli chodzi o same porady dla mam znajdziemy na takowych portalach racjonalne odżywianie dla kobiet w ciąży, domową szkołę rodzenia, możliwość ćwiczeń w ciąży, skompletowanie wyprawki dla naszego dziecka czy też nowoczesne metody na kontakt z dzieckiem jeszcze na naszym brzuchu.

mama

Gdy zarejestrujemy się na portalach dla przyszłych mam otrzymamy także szereg akcesoriów. Mam tutaj z kolei na myśli próbki mleka, pieluszki, plastikowe naczynia czy też nawet album na pierwsze zdjęcia dziecka i jego najbliższych. Takowe popularnie zwane zestawy startowe wysyłają znani producenci akcesoriów oraz produktów o przeznaczeniu dla najmłodszych. Moim zdaniem warto zaznajomić z wszelkimi poradami. Szczególnie wtedy, gdy ciąża w której jesteśmy jest naszą pierwszą ciążą i nie mamy po prostu doświadczenia. Przy czytaniu niektórych porad powinien uczestniczyć także nasz partner, dla którego niektóre porady także będą istotne. Oprócz ciekawych porad dla mam znajdziemy także szereg porad dla naszych partnerów. Kto powiedział, że oni nic nie muszą. Również powinni pewne rzeczy i kwestie wiedzieć by po pojawieniu się na świecie dziecka nie było im zbyt trudno. Nie powinniśmy także nauki o etapie, w którym już za moment się znajdziemy zostawiać na ostatnią chwilę. Pamiętajmy, ze dziecko może zrobić na figla i pojawić się troszkę szybciej niż było to planowane.