Meble hotelowe – jakie są niezbędne elementy wyposażenia hotelowego?

wyposażenie hotelowe

Niezależnie czy jedziemy w podróż biznesową czy na rodzinny weekendowy wypad oczekujemy od miejsca naszego pobytu wygody, czystości i profesjonalnej obsługi. Wybierając hotel chcemy, aby komfort był na wyższym poziomie, abyśmy mogli poczuć się jak w domu, jeśli nie lepiej. Aby to spełnić oczekujemy podstawowego wyposażenia w pokoju, które będzie eleganckie, czyste i wygodne.

Spokojny sen

Miejsce do spania to podstawa. Przede wszystkim powinno mieć odpowiednie rozmiary. Hotele oferują w zależności od wybranego pokoju łóżka pojedyncze, podwójne łóżka, a w najbardziej luksusowych apartamentach możemy znaleźć łóżka w rozmiarze king size, znacząco większe od standardowych podwójnych. Wybierając pokój dla dwóch osób należy się upewnić czy posiada on dwa pojedyncze łóżka, czy jedno podwójne tak, aby spełniał on nasze oczekiwania.
Oprócz rozmiaru najważniejszy jest komfort. Hotele często wybierają średnie lub miękkie materace. Można o to dopytać obsługę obiektu bądź zdać się na opinie wcześniejszych gości.
Przy łóżku powinno znaleźć się też miejsce na przynajmniej małą szafkę nocną, na którą można odłożyć książkę, telefon czy szklankę z wodą.

Wygodne przechowywanie odzieży

Kolejnym niezbędnym wyposażeniem pokoju hotelowego jest szafa z przynajmniej kilkoma wieszakami, na których gość może odwiesić płaszcz, marynarkę czy inne podatne na zagniecenia ubrania. Obok szafy warto również zamontować haczyk na okrycia wierzchnie, które po powrocie z ulewy nie powinny być trzymane razem z pozostałą częścią odzieży.
W dobrze urządzonym pokoju hotelowym powinno również znaleźć się lustro, które pozwoli na ocenę ubioru przed wyjściem. Często stosowanym rozwiązaniem jest mebel łączący wieszak na okrycia wierzchnie razem z lustrem.

Chwila pracy w podróży

meble hoteloweKlasycznym meblem, który znajdziemy w hotelu jest biurko wraz z wygodnym krzesłem. To komfortowe miejsce do pracy dla biznesowych klientów, więc powinno mieścić swobodnie laptopa oraz notatnik. Często służy też w roli toaletki dla kobiet, miejsca do rysowania dla dzieci czy stoliku, na który można odłożyć wszystkie drobiazgi całej rodziny. Warto więc, aby było solidne oraz na tyle duże, na ile pozwala rozmiar pokoju.

Eleganckim dodatkiem do biurka jest wbudowana szafka na podręczne rzeczy. Może również pomieścić mini barek, a nawet kryć wbudowaną małą lodówkę.

Odpowiednie światło

Oprócz oświetlenia górnego w pokoju spodziewamy się lamp i podświetleń, które zapewnią kameralną, intymną atmosferę. Taki efekt zapewnią lampki umieszczone na stolikach nocnych czy kinkiety umieszczone nad łóżkiem. Jeśli biurko służy do pracy czy jako toaletka również tam niezbędna jest chociaż mała lampka biurkowa.

Wszystkie wymienione meble: łóżko, szafki nocne, szafa, biurko czy lampki to wyposażenie, jakie od razu kojarzy się z pokojem hotelowym. Powinny być eleganckie i dopasowane stylem do wystroju całego hotelu. Wszystkie inne elementy, które możemy znaleźć w pokoju hotelowym takie, jak fotel, obrazy czy zdjęcia na ścianach, kwiaty doniczkowe lub wazony z kwiatami ciętymi to miłe dodatki podkreślające atmosferę pokoju. Jednak to tylko dekoracje, które nie są niezbędne do miłego i komfortowego pobytu. Każdy jadąc do hotelu chce się wygodnie wyspać, przechować ubrania tak, aby nie były pogniecione i mieć przestrzeń do pracy lub do odłożenia rzeczy. I takie funkcje powinny spełniać meble hotelowe niezbędne w każdym pokoju.


Profesjonalne meble hotelowe i wyposażenie wysokiej jakości – sprawdź ofertę Furnimeb.