Medycyna estetyczna a top 10 zabiegów

klinika chirurgii plastycznej

O tym, że dbanie o piękny wygląd jest niejako koniecznością w dzisiejszych czasach – nie trzeba nikogo przekonywać. Dbałość o siebie jest konieczne – czasem trzeba zatem skorzystać z pomocy chirurga. A jakie zabiegi wpisują się w listę „medycyna estetyczna – top 10”?

W pierwszej kolejności znajdzie się 5 zabiegów bardzo inwazyjnych:

  1. Powiększanie piersi – to bezkonkurencyjnie zabieg numer jeden wykonywanym przez kobiety na całym świecie – zarówno metodami mniej inwazyjnymi (kwas hialuronowy oraz tłuszcz), jak również tymi zdecydowanie bardziej „poważnymi”, z użyciem implantów silikonowych. Co jest przyczyną takiej popularności tego zabiegu? Poniekąd – presja społeczeństwa – ładny, zadbany biust to jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości, eksponowany przez mass media.
  2. Zmiana kształtu nosa – okazuje się, że wiele osób jest bardzo niezadowolonych z wyglądu swojej twarzy, gdzie pierwszą rolę gra właśnie nos. Należy pamiętać przede wszystkim, że taki zabieg jest dość skomplikowany i bolesny – ale tylko w przypadku bardzo dużych zmian! Mniejsze zabiegi, takie jak wyprostowanie, skrócenie lub zmniejszenie nosa to niemal rutynowe zabiegi w plastyce nosa.
  3. Plastyka powiek – to zabieg przeprowadzany zwykle w znieczuleniu miejscowym. Jego najważniejszym celem jest odmłodzenie i przywrócenie oczom pięknego wyglądu. Co ważne, blizny pooperacyjne są praktycznie niewidoczne.
  4. Liposukcja – to zabieg z serii „odchudzających”. Tłuszcz bezboleśnie rozbija się za pomocą infradźwięków, a następnie odsysa. Efekty zabiegu są bardzo widoczne i utrzymują się stosunkowo długo (warto udać się na liposukcję infradźwiękową do KCM Clinic, jest to nowoczesna i pionierska prywatna klinika w Polsce, wykonująca swoje usługi na najwyższym poziomie).
  5. Lifting twarzy – to jedna z najbardziej skutecznych metod odmładzania twarzy i szyi. Podczas zabiegu, skóra zostaje napięta, wygładzona i podniesiona – niestety zostają blizny, które jednak są mało widoczne.

klinika chirurgii plastycznej

A teraz kolej na mniej inwazyjne zabiegi:

  1. Toksyna botulinowa – wygładza rysy twarzy, wyrównuje kurze łapki, po prostu – odmładza! Toksyna botulinowa osłabiając siłę mięśni, relaksuje twarz i niweluje zmarszczki mimiczne – jej efekty widać już po dwóch, trzech dniach.
  2. Wypełniacze – czyli uzupełnianie ubytków tkanki kwasem hialuronowym, które przyczynia się do wypłycenia mniejszych zmarszczek i bruzd. Zabiegi kwasem hialuronowym mają jeszcze jedną zaletę – doskonale nawilżają skórę.
  3. Peeling chemiczny – to sposób na pozbycie się przebarwień, blizn po trądziku, czy zaskórników. Dodatkowo – jest w stanie zniwelować drobne zmarszczki, zwłaszcza mimiczne.
  4. Depilacja laserowa – działa na prostej zasadzie: wiązka światła uszkadza mieszki włosowe, stopniowo powodując ich zanik. Po kilkukrotnym powtórzeniu zabiegu w kilkutygodniowych odstępach możemy być pewne, że niechciane owłosienie nie wróci.
  5. Mikrodermabrazja – to peeling mechaniczny, który skutecznie oczyszcza skórę, poprawia jej ukrwienie i pobudza procesy regeneracyjne.