Montaż klimatyzacji – jak powinien wyglądać?

klimatyzacja kraków

Jak wiadomo, klimatyzacja jest coraz bardziej popularnym elementem, który znajduje się w naszych domach. Wiele osób chętniej zakupuje odpowiednio dobrane według potrzeb urządzenia. Klimatyzacja wiele ułatwia, zwłaszcza w upalne dni. Jednak najważniejszą czynnością jest nie zakup, a montaż klimatyzacji. Do tego zadania najlepiej jest zatrudnić doświadczoną ekipę, która zajmie się montażem.
Istnieje bowiem parę rodzajów klimatyzatorów, jakie należy zamontować. Przede wszystkim, dzielą się one na monoblokowe – czyli kompaktowe, oraz klimatyzacje typu split. Ten pierwszy rodzaj charakteryzuje się taką obudową, w której znajduje się parownik oraz skraplacz. Oba te elementy pracują na zasadzie cyklicznej pracy. Natomiast klimatyzator typu split jest podzielony na dwie jednostki. Wewnętrzna część to parownik, zewnętrzna – sprężarka. Obie części połączone są ze sobą na 3 sposoby:

  • Hydraulicznie,
  • Za pomocą układu sterującego/ elektronicznego,
  • Połączenie wielu urządzeń wewnętrznych do sprężarki.

Jakie są typy klimatyzacji?

Różne typy klimatyzacji montowane są na różne sposoby. Warto wspomnieć najpierw o klimatyzacji przenośnej/ mobilnej, która jest dostępna zarówno jako monoblokowa, jak i split. Ten typ klimatyzacji posiada jedną lub dwie rury, które zawsze trzeba wystawić za okno. Muszą się one znajdować zawsze blisko okna lub balkonu. Pozostałe, stacjonarne typy klimatyzacji należy zamontować zgodnie z ich instrukcją.

Klimatyzatory okienne – jak sama nazwa wskazuje, są one do zainstalowania przy oknie lub w ścianie zewnętrznej.
Klimatyzator ścienny – można go umieścić w każdym miejscu w wybranym pomieszczeniu. Do klimatyzatora tego typu najczęściej mamy dołączonego pilota.
Klimatyzator podłogowy – są instalowane w podłodze lub we wnękach. Ten typ klimatyzacji jest dobrym rozwiązaniem, ze względu na to, że możemy zamontować klimatyzator podłogowy w różnych miejscach, które nie są odpowiednie dla pozostałych klimatyzatorów.
Klimatyzatory sufitowe (ścienno – przysufitowe) – jeden z najbardziej popularnych typów klimatyzacji. Jest on montowany tuż przy suficie, na ścianie, prostopadle do podłogi. Klimatyzator tego typu w większej części jest sterowany pilotem. Musi być on umieszczony ponad metr od innych urządzeń elektrycznych oraz grzewczych.
Klimatyzator kanałowy – dzięki niemu możliwe jest klimatyzowanie wielu pomieszczeń naraz.

wentylacja kraków

Czy rodzaj klimatyzacji wpływa na typ montażu?

Oczywiście, że tak. Różnorodne typy klimatyzacji mogą zostać umieszczone w różnych miejscach. Co prawda, producent zawsze umieszcza na opakowaniach informację o tym, w jaki sposób należy zamontować klimatyzację, jednak najlepiej będzie powierzyć to zadanie wyszkolonej ekipie. Osoby będące doświadczonymi w tym zakresie, zamontują nam klimatyzację we właściwy sposób. Znając wszystkie rodzaje klimatyzacji, oczywistym jest, że osoby te obejmą odpowiednia strategię.
Montowanie klimatyzacji powinno odbywać się na podstawie wskazówek producenta – wszelkie informacje znajdują się w instrukcjach obsługi oraz na opakowaniach klimatyzacji. W dzisiejszych czasach, klimatyzacja cieszy się coraz większą popularnością – coraz więcej osób kupuje ją do prywatnych domów na letnie dni. Osoby odpowiedzialne za dokonanie montażu tak zwanej klimy, używają dawno sprawdzonych sposobów. Klimatyzacja, która zostanie dobrze zamontowana i osadzona w ściśle określonym przez producenta miejscu, będzie nam służyć przez lata.
Rodzaj klimatyzacji jest jednym z kryteriów, które trzeba brać pod uwagę, gdy przychodzi moment zamontowania klimatyzacji. Wiadome jest jednak, że klimatyzacja podłogowa ma swoje miejsce, które jest różne od klimy ściennej. Dzisiejsze urządzenia chłodzące są proste i szybkie do zamontowania, jednak najlepiej jest zatrudnić do tego zadania doświadczonych ludzi.

Montaż klimatyzacji Kraków to usługa oferowana przez firmę ClimaZone. Oferowane przez nią usługi mogą być wykonywane w domach prywatnych, mieszkaniach, a także w biurach czy też fabrykach. Klienci firmy skorzystać mogą także z serwisu klimatyzacji.