Montaż klimatyzacji – jak powinien wyglądać?

klimatyzacja kraków montaż

Jak wiadomo, klimatyzacja jest coraz bardziej popularnym elementem, który znajduje się w naszych domach. Wiele osób chętniej zakupuje odpowiednio dobrane według potrzeb urządzenia. Klimatyzacja wiele ułatwia, zwłaszcza w upalne dni. Jednak najważniejszą czynnością jest nie zakup, a montaż klimatyzacji. Do tego zadania najlepiej jest zatrudnić doświadczoną ekipę, która zajmie się montażem.

Jak wygląda montaż klimatyzacji?

Istnieje bowiem parę rodzajów klimatyzatorów, jakie należy zamontować. Przede wszystkim, dzielą się one na monoblokowe – czyli kompaktowe, oraz klimatyzacje typu split. Ten pierwszy rodzaj charakteryzuje się taką obudową, w której znajduje się parownik oraz skraplacz. Oba te elementy pracują na zasadzie cyklicznej pracy. Natomiast klimatyzator typu split jest podzielony na dwie jednostki. Wewnętrzna część to parownik, zewnętrzna – sprężarka. Obie części połączone są ze sobą na 3 sposoby:

  • Hydraulicznie,
  • Za pomocą układu sterującego/ elektronicznego,
  • Połączenie wielu urządzeń wewnętrznych do sprężarki.

Jakie są typy klimatyzacji?

Różne typy klimatyzacji montowane są na różne sposoby. Warto wspomnieć najpierw o klimatyzacji przenośnej/ mobilnej, która jest dostępna zarówno jako monoblokowa, jak i split. Ten typ klimatyzacji posiada jedną lub dwie rury, które zawsze trzeba wystawić za okno. Muszą się one znajdować zawsze blisko okna lub balkonu. Pozostałe, stacjonarne typy klimatyzacji należy zamontować zgodnie z ich instrukcją.

  • Klimatyzatory okienne – jak sama nazwa wskazuje, są one do zainstalowania przy oknie lub w ścianie zewnętrznej.
  • Klimatyzator ścienny – można go umieścić w każdym miejscu w wybranym pomieszczeniu. Do klimatyzatora tego typu najczęściej mamy dołączonego pilota.
  • Klimatyzator podłogowy – są instalowane w podłodze lub we wnękach. Ten typ klimatyzacji jest dobrym rozwiązaniem, ze względu na to, że możemy zamontować klimatyzator podłogowy w różnych miejscach, które nie są odpowiednie dla pozostałych klimatyzatorów.
  • Klimatyzatory sufitowe (ścienno – przysufitowe) – jeden z najbardziej popularnych typów klimatyzacji. Jest on montowany tuż przy suficie, na ścianie, prostopadle do podłogi. Klimatyzator tego typu w większej części jest sterowany pilotem. Musi być on umieszczony ponad metr od innych urządzeń elektrycznych oraz grzewczych.
  • Klimatyzator kanałowy – dzięki niemu możliwe jest klimatyzowanie wielu pomieszczeń naraz.

montaż klimatyzacji kraków

Czy rodzaj klimatyzacji wpływa na typ montażu?

Oczywiście, że tak. Różnorodne typy klimatyzacji mogą zostać umieszczone w różnych miejscach. Co prawda, producent zawsze umieszcza na opakowaniach informację o tym, w jaki sposób należy zamontować klimatyzację, jednak najlepiej będzie powierzyć to zadanie wyszkolonej ekipie. Osoby będące doświadczonymi w tym zakresie, zamontują nam klimatyzację we właściwy sposób. Znając wszystkie rodzaje klimatyzacji, oczywistym jest, że osoby te obejmą odpowiednia strategię. Dzięki temu także nie tracimy możliwości skorzystania z gwarancji oraz przysługującego nam serwisu w razie awarii czy problemów z pracą urządzenia.

Montaż klimatyzacji we Wrocławiu lub inny mieście powinno odbywać się na podstawie wskazówek producenta – wszelkie informacje znajdują się w instrukcjach obsługi oraz na opakowaniach klimatyzacji. W dzisiejszych czasach, klimatyzacja cieszy się coraz większą popularnością – coraz więcej osób kupuje ją do prywatnych domów na letnie dni. Osoby odpowiedzialne za dokonanie montażu tak zwanej klimy, używają dawno sprawdzonych sposobów. Klimatyzacja, która zostanie dobrze zamontowana i osadzona w ściśle określonym przez producenta miejscu, będzie nam służyć przez lata.

Rodzaj klimatyzacji jest jednym z kryteriów, które trzeba brać pod uwagę, gdy przychodzi moment zamontowania klimatyzacji. Wiadome jest jednak, że klimatyzacja podłogowa ma swoje miejsce, które jest różne od klimatyzacji ściennej. Dzisiejsze urządzenia chłodzące są proste i szybkie do zamontowania, jednak najlepiej jest zatrudnić do tego zadania doświadczonych ludzi.