Na tatuażu nie warto oszczędzać

Tatuaż robi się raz do końca życia. Nie warto oszczędzać na czymś co będzie nam towarzyszyło każdego dnia i stanie się elementem naszego wizerunku. Podejrzanie niska cena powinna natychmiastowo wzbudzić nasz podejrzenia. Tanie tatuaże wykonują zazwyczaj osoby uczące się, pracujące na tanich farbach lub nie stosujące się do zasad higieny i niestety także te które nie mają talentu, a niska cena jest jedyną zachętą dla zdesperowanych klientów. Źle wykonana ozdoba ciała gwarantuje nam wizytę w salonie zajmującym się usuwaniem tatuażu, a sam proces laserowego rozbijania cząsteczek tuszu jest wyjątkowo bolesny.

Ile zapłacimy za tatuaż?

Cena tatuażu jest uwzględniona od jego wielkości, stopnia skomplikowania oraz kolorów. Za mały, symboliczny tatuaż zapłacimy od 150-300 złotych, natomiast za całodzienną sesję np. w przypadku wykonywania rozległego obszaru lub fragmentu rękawa nawet 1000-2000 złotych. Ceny te nie powinny nikogo dziwić. Praca tatuażysty jest niezwykle precyzyjna, mozolna i wymaga ponadprzeciętnej dbałości. Widząc oferty tatuażu za 50 złotych szybko zrezygnujmy z takiego pomysłu. Szkody wyrządzone przez złego tatuażystę mogą być olbrzymie.

Tani tatuaż to brzydki tatuaż?

Niestety zdarza się to bardzo często, choć oczywiście są wyjątki. Decydując się na tani tatuaż nie możemy oczekiwać efektów takich samych jak u tatuażysty, który wycenił się o kilkaset złotych drożej. Jeśli nie chcemy mieć na ciele koślawych liter i sentencji z błędami lub powykrzywianych twarzy zainwestujmy w nasz przyszły tatuaż i miejmy pewność, ze będzie prezentował się perfekcyjnie. Ponadto tatuaż robiony nieumiejętnie będzie goił się znacznie dłużej, a sam kolor może nie przyjąć się lub mieć różne odcienie. Pigment niekiedy rozlewa się tworząc nieostre kontury, a nie ukrywajmy, wygląda to wyjątkowo źle.

Promocja przez cały rok?

Dobre studia tatuażu często decydują się na chwilową obniżkę cen. Napływa wówczas znaczna ilość klientów i biznes się kręci. Słabe studia tatuażu promocje mają przez cały rok. Niezależnie od tego kiedy byś nie sprawdził informacji na stronie internetowej znajduje się tam napis odnośnie promocji, która rzekomo ma się wkrótce skończyć. Mogłoby się wydawać, ze jest to jedynie chwyt marketingowy, jednak jest to jednoznaczna próba złapania jak największej ilości klientów.

Postaw na sprawdzone studio tatuażu

Za tani tatuaż zapłacisz zdrowiem.

Tani tatuaż czasami nie wiąże się ze złym wykonaniem samego wzoru na skórze, a niska cena spowodowana jest wyjątkowo złym stanem danego studia tatuażu i brakiem przestrzegania zasad higieny.  W salonie powinien panować ład i porządek. Jeśli wchodząc do salonu dostrzegasz brudny sprzęt lub resztki krwi poprzedniego klienta, jak najszybciej wyjdź stamtąd. Tatuażysta ma obowiązek dbać o higienę swojego miejsca pracy zwłaszcza, że nie przestrzeganie zasad może grozić poważnymi chorobami klienta. Powinien on używać jednorazowych rękawiczek oraz sterylnie zapakowanych igieł. Jeśli widzimy, ze tatuażysta sięga po maszynkę bez zmiany igły nie bójmy się go upomnieć, zapytać. Jeśli jednak artysta upiera się przy swoim dla własnego bezpieczeństwa zrezygnujmy z wykonania tatuażu. Korzystając z tej samej igły jest ryzyko, że złapiemy wirusa czy bakterię poprzednich klientów. Działania takie są skrajnie nieodpowiedzialne.

Wiedza i doświadczenie na wagę złota.

Za tatuaż bardzo często płacimy wysoką cenę ze względu na doświadczenie i prestiż samego tatuażysty. Nic dziwnego, osoby które faktycznie mają talent cenią się, a noszenie ich prac na swoim ciele można uznać za wyróżnienie. Nic dziwnego, ich technika jest dopracowana w najmniejszym stopniu przez co możemy mieć pewność, że otrzymamy perfekcyjny tatuaż, który będzie idealnie wpisywał się nasz gust. Dobrzy tatuażyści będą nad nami czuwać również po wykonaniu tatuażu, udzielą nam wszelkich informacji, poradzą jak zachowywać się z tatuażem, zwłaszcza jeśli jest to nasza pierwsza tego typu ozdoba.

Pamiętajmy, wydane na tatuaż pieniądze będą dobrą inwestycją w samych siebie i we własny wizerunek. W końcu wykonany wzór ma być ozdobą naszego ciała, a nie szpecącym elementem, który próbujemy zasłonić. Dlatego rekomendujemy korzystanie wyłącznie z renomowanego studia tatuaży – Kostattoo. Na tatuażu nie warto oszczędzać!