Najoryginalniejsze winietki na wesele

krążki drewniane

Obecnie na większości przyjęć, a zwłaszcza na weselach, ciężko się obyć bez winietek. Zazwyczaj są to kawałki papieru wskazujące, gdzie na imprezie mają usiąść goście. Zawierają nazwisko gościa i mają jakiś wzór, który nawiązuje do dekoracji na imprezie i nadaje styl dekoracjom stołu. Właśnie z tego powodu warto zainwestować w oryginalne wzory i rozwiązania.

Nie na wszystkich weselach używa się winietek. Jeżeli nie chcemy przypisywać konkretnych miejsc siedzących naszym gościom nie będą nam one potrzebne. Niestety zdarza się, że jeżeli nie przypiszemy miejsc goście potem chodzą i poszukują krzesła dla siebie. Niektórzy siadają tak, że zostawiają wolne miejsce pośrodku stołu i potem konieczne przesadzanie jest kilkunastu par, aby osoby, które przyszły razem mogły usiąść obok siebie. Często jest to przyczyną zamieszania na początku imprezy.

Z tego powodu wiele par decyduje się na przydzielenie miejsc. Możemy każdemu przypisać konkretne nakrycie i ustawić przy nim winietkę. Inną strategią jest przypisanie stołu każdemu z gości i ustawienie wszystkich winietek razem na środku – wtedy goście konkretne krzesło przypisują sobie sami. Ta opcja pozwala gościom na kreatywność, ale sprawdza się raczej przy mniejszych, okrągłych stolikach.

Dodatkową zaletą winietek jest to, że często są dla gości małą pamiątką z wesela, którą mogą zabrać do domu, by wspominać wspaniałą zabawę w tym wyjątkowym dniu. To właśnie dlatego warto zadbać, aby nawiązywały one do całości dekoracji i były piękne, eleganckie i oryginalne.

Klasyczne winietki

Najbardziej klasyczne winietki to składane kartki. Są to „namiociki” z wydrukowanym lub wykaligrafowanym imieniem i nazwiskiem gościa. Często pojawiają się na nich również jakieś dekoracje. Ich zaletą jest to, że same stoją oraz są proste i tanie w wykonaniu. Jednak jeżeli mamy możliwość warto zdecydować się na ciekawsze rozwiązanie, które zwróci uwagę gości.

To płaskie, zadrukowane kartki z imieniem i nazwiskiem gościa oraz przyozdobieniem. Różnią się one jednak tym, że umieszczamy je zazwyczaj na uchwycie, który sprawi, że będą one stabilnie stały. Daje nam to pole do wykazania się kreatywnością przy przyozdabianiu stołów. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie plastrów drewna do umocowania kartek.

 

boho wesele

Oryginalne winietki

Warto zdecydować się na ciekawsze rozwiązania, które przystroją nam stół. Jedną z opcji jest grawerowanie. Temu procesowi możemy poddać metale, szkło, a nawet kamienie półszlachetne. To otwiera nam ogromne pole do przyozdabiania stołu. Rozsądnym kompromisem pomiędzy budżetem a stylem będą drewniane, eleganckie winietki. Znaleźć je można np. w ofercie sklepu Akademia Drewna –  www.plastrydrewna24.pl. Pięknie wyglądają stoły przystrojone drewnianymi podstawkami z wygrawerowanymi imionami i nazwiskami gości. Taki element zdecydowanie zostanie zabrany przez nich do domu jako pamiątka.

Wielkość winietek

Wszystko zależy od rodzaju winietek jakie wybierzemy oraz od naszej kreatywności. Standardowe modele są zazwyczaj wielkości wizytówki, nie musimy się tego jednak trzymać. Określając ich wielkość weźmy pod uwagę, że musi się na nich zmieścić imię i nazwisko każdego z gości, i być na tyle duże, aby było czytelne. Z drugiej strony nie mogą one być zbyt duże, ponieważ na suto zastawionym weselnym stole nie ma wiele miejsca.

Winietki to jeden z wielu składników wesela jest on jednak bardzo ważny. To pierwsza rzecz, której goście szukają na stole. Zwracają na nie szczególną uwagę, ponieważ to personalizowany element skierowany do każdego Waszego gościa. Prócz tego, że są one praktyczne pozwalają udekorować stół i pokazać naszą kreatywność. Z tego powodu warto poświęcić im wystarczająco dużo czasu i wybrać je starannie.