Najpopularniejsi producenci sprzętu fotograficznego

Każda osoba interesująca się fotografią słyszała o tych firmach i chociaż niekoniecznie może coś o nich powiedzieć, to ma świadomość, że są one często polecane, a ich sprzęt jest sprawdzony nie tylko przez amatorów, ale także przez profesjonalistów, do takich firm należy Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus, Canon i Pentax.

NIKON

Chyba każdy słyszał o ich lustrzankach, jednak w ich ofercie można znaleźć także obiektywy, lampy błyskowe oraz inne akcesoria niezbędne dla fotografów. Obok Canona jest to jedna z najlepszych firm specjalizujących się w tej dziedzinie, a ich odwieczna rywalizacja stała się już legendarna. Przede wszystkim są to firmy, które zajmują i kojarzą się tylko ze sprzętem fotograficznym, co stawia ich w roli ekspertów, którzy nie zajmują się wszystkim tylko konkretną dziedziną, w której są najlepsi. Powróćmy jednak do pojedynku obu tych znanych i znakomitych firm, które mają największe udziały w rynku fotograficznym. Samą walkę toczą oczywiście firmy poprzez udoskonalanie produktów i próbę bycia najlepszym oraz zepchnięciem przeciwnika na drugie miejsce, jednak największą rolę odgrywają tutaj sami kupujący, którzy dzielą się na wielbicieli jednej lub drugiej firmy i bardzo zaciekle próbują przekonać innych, że Nikon lub Canon są najlepszą firmą.

CANON

Podobnie jak w przypadku Nikona, Canon jest firmą, która ma ogromne udziały w rynku fotograficznym, co wynika ze skupienia się na tej jednej dziedzinie i ciągłemu polepszaniu parametrów swoich produktów. Posiada on także sporą grupę zwolenników na całym świecie, dzięki której jego popularność ciągle rośnie i sprawia, że wielu początkujących fotografów kupuje ten sprzęt nie tyle ze względu na parametry, co na znaną i polecaną markę.

Duży wybór sprzętu fotograficznego znaleźć można w sklepie Fotomega dla fotografów

FUJIFILM

Wyróżnienie się na rynku fotograficznym nie jest łatwe, jednak tej firmie się to udało, ponieważ wprowadziła do sprzedaży Instaxy, aparaty z gatunku polaroidów, które od razu wywołują zdjęcia. Ten ruch był strzałem w dziesiątkę, ponieważ bardzo szybko podchwyciło ten pomysł oraz idee instaxa pokolenie mediów społecznościowych, dzięki czemu można było wprowadzić kolejne modele tego produktu bez obaw o poniesienie strat. Oprócz tego Fujifilm produkuje oczywiście także aparaty cyfrowe, a także klasyczne analogii.

SONY

Nazwa tej firmy jest wszystkim znana, chociaż niekoniecznie kojarzy się od razu z aparatami. Wielu ludziom może się kojarzyć z aktualnie produkowanymi smartfonami lub telefonami z czasów Sony Ericsson, co ciekawe wyróżniały się one w tamtych czasach bardzo dobrymi aparatami i soczewkami, wracając jednak do głównego tematu firma Sony od 2006 roku produkuje lustrzanki i aparaty cyfrowe, jednak pierwszy aparat został wyprodukowany przez tę firmę już w 1996 roku i był to Cyber-shot. Jak widać pomimo produkcji różnych sprzętów firma Sony ma doświadczenie w produkowaniu aparatów, które są bardzo dobre i zdobywają coraz większą rzeszę zwolenników ich marki.

OLYMPUS

Olympus jest starą firmą, która nie zajmuje się tylko aparatami, jednak na tym polu można powiedzieć, że odnosi ona sukcesy i jest znana. Jak oni to robią? W czasie, gdy inne firmy zajmują się prześciganiem rywali, Olympus zajmuje się projektami, które często zaskakują ludzi, przykładem takich ruchów jest pamiętanie o szybkim wypuszczaniu nowych i dobrych obiektywów do bezlusterkowców, co spowodowało, że po wprowadzeniu tych aparatów na rynek, Olympus jako jeden z nielicznych mógł się poszczycić największą ofertą szkieł do nich. Niektórzy mogą to zbagatelizować, jednak aparat bez odpowiedniego obiektywu jest niewykorzystaniem możliwości sprzętu.