Nowe metody leczenia

Nowoczesne lecznictwo wymaga nowych rozwiązań. Lekarze i ludzie ze świata nauki ścigają się się w wymyślaniu skutecznych metod leczenia, które dadzą sobie radę nawet z najstraszniejszymi defektami. W laboratoriach każdego dnia przygotowywane są eksperymenty, które mają na celu opracowanie metod leczenia rzadkich przypadków. Coraz popularniejszym działaniem zaczyna być stosowanie komórek macierzystych. To zagadkowe pojęcie to ogromny krok dla medycyny.
Mają one dwie zdolności: teoretycznie mogą dzielić się nieskończoną liczbę razy oraz różnicują się do innych typów komórek. Wyróżniamy podział na dwa rodzaje również biorąc pod uwagę ich pochodzenie:

  • Embrionalne komórki macierzyste (ESC) – wytwarzane są z komórek embrionalnych. Są 27069_medical_11totipotentne lub pluripotente.
  • Somatyczne komórki macierzyste – znajdywane są u dorosłych organizmów, komórki te są multipotentne lub unipotentne.

Hodowanie komórki macierzyste Wrocław w kulturach in vitro daje sposobność stosowania ich w produkcji organizmów transgenicznych. Ludzie kojarzą rozwinięcie badań nad nimi z możliwością korzystania z terapii komórkowej oraz medycyną ,której przewodzi regeneracja. Komórki macierzyste mają spory potencjał.