Nowości w branży erotycznej – przegląd

sex shop internetowy

Inteligentne wibratory, zdalnie sterowane gadżety, aplikacje randkowe oraz seks-roboty. Wydaje się, że dla tej specyficznej branży erotycznej brak rzeczy niemożliwych.

W końcu nasze sypialnie już dawno zostały zdominowane przez nowe technologie. Seks staje się coraz bardziej dostępny, a orgazmy coraz łatwiejsze i intensywniejsze. Ale istnieje również druga strona medalu, gdyż okazuje się, że gadżety z powodzeniem zaczynają zastępować nam partnera.

Inteligentny wibrator

Na rynku dostępne są specjalne wibratory, które przy pomocy odpowiednich czujników sensorycznych dokładnie monitoruje wszystkie parametry waginy podczas użytkowania sprzętu i na podstawie reakcji organizmu pokazują, jakie techniki dostarczają temu konkretnemu ciału najprzyjemniejszych doznań. Taka analiza pozwala idealnie dobrać stymulację do potrzeb użytkowniczki, biorąc pod uwagę również czas używania, nastrój, temperaturę organizmu czy też ogólną kondycję fizyczną. A wszystko to obserwować można za pomocą aplikacji w smartfonie, która pozwala również prowadzić swój własny, „erotyczny dziennik”.

Coś dla związków na odległość oraz singli

Niezależnie od indywidualnego wyboru, seks z udziałem gadżetów staje się coraz bardziej intensywny, a jednocześnie mniej cielesny. To świetna wiadomość dla związków na odległość. Inżynierowie, inwestorzy oraz biznesmeni wychodząc naprzeciw oczekiwaniom takich osób proponują zabawki, których jednocześnie można używać nie posiadając partnera blisko siebie. Mowa tutaj o wibratorach i sztucznych pochwach do ręcznego sterowania. Aby zaczęły odpowiednio działać, należy podpiąć jedno z urządzeń do komputera za pomocą zwykłego kabla USB.

W takiej sytuacji, osoba znajdująca się po drugiej stronie ekranu, w oddaleniu nawet o setki kilometrów może regulować intensywność doznań swojego partnera.

Wynalazki te w żaden sposób nie dyskryminują singli, którzy mogą połączyć wibracje urządzenia z odpowiednią dla siebie muzyką i dostosować je do własnych potrzeb. Takie rozwiązania nazywane jest fachowo teledildoniką.

Jednak, choć wydaje się to atrakcyjne, specjaliści od cyberbezpieczeństwa uznali ich stosowanie za szczególnie ryzykowne. Zabezpieczenia wibratorów można szybko złamać, a osoby trzecie mogą przejąć nad nimi kontrolę. Z punktu widzenia prawa oznacza to napaść na tle seksualnym. Nie trudno więc się domyślić, że wszelkie urządzenia wyposażone w aplikacje gromadzą dane o swoich użytkownikach, które mogą wypłynąć do opinii publicznej.

Gadżety erotyczne wykorzystywane w terapii

Niestety wiele kobiet ma trudności z osiągnięciem orgazmu, wiąże się to również ze słabą edukacją seksualną. Wibrator wykorzystywany jest więc również w przypadku interwencji terapeutycznych, aby pomóc wielu kobietom zaaklimatyzować się w sferze intymnej i pomóc im lepiej poznać swoje ciało i jego potrzeby. Statystyki pokazują, że prawie połowa kobiet między 18 a 60 rokiem w USA korzysta z wibratorów. Większość z nich twierdzi, że urządzenia te pozwalają im zwiększyć swoją świadomość ciała, pociąg seksualny oraz szanse na osiągnięcie orgazmu, którego nie doświadczają podczas tradycyjnego stosunku z partnerem.

Odpowiednio dobrane gadżety erotyczne potrafią spotęgować doznania. Ich szeroki wybór znaleźć można w sklepie eRozkosz.

W ostatnich latach sporą popularnością cieszą się tak zwane dmuchane lalki – często dziś dostępne w lepszej jakości (np. wykonane z cyber skóry). Takie lalki do złudzenia przypominają żywą osobę, dzięki czemu kontakt z partnerem staje się zupełnie zbędny. W Japonii takie rozwiązania cieszą wielką popularnością i rodzą coraz więcej skrajnych i niecodziennych upodobań. Przykładowo Senji Nakajima to japoński biznesmen, który publicznie przyznaje się do związku ze swoją lalką. Do tego stopnia, że zostawił dla niej swoją żonę oraz dorosłe dzieci.

Podobnie sprawa kreuje się z wirtualnym światem erotycznym, ponieważ coraz większym zainteresowaniem internauci obdarzają serwisy, gdzie na żywo transmitowane są pokazy seksu, masturbacji czy też striptizu. Okazuje się, że do erotycznego szczęścia wystarczy niektórym osobom jedynie komputer i dobre łącze.

Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy kupujemy odpowiedni gadżet erotyczny, czy też ściągamy nową aplikację, w ten sposób wspieramy potężny biznes związany z branżą erotyczną. Choć w wielu krajach seks nadal stanowi wstydliwy temat, jest jednocześnie wielką siłą napędzającą rynek. Z jednej strony branżę napędza o wiele większa otwartość oraz głośne mówienie o swoich potrzebach seksualnych, ale również postęp technologiczny poszukujący dla siebie kolejnych dziedzin do eksploracji oraz zysków. Dobrej passie branży erotycznej sprzyjają również sukcesy takich fenomenów popkultury, jak chociażby znana wszystkim powieść oraz film “50 twarzy Greya”.