Obsługa telefoniczna klienta – plusy z punktu widzenia konsumenta

Jedną z najważniejszych cech każdej firmy jest jakoś obsługi klienta. Klienci wybierają firmę, która dba o kontakt z konsumentem. W grę nie wchodzi tylko etap pozyskiwania nowych klientów, poziom serwisu ma wpływ również na utrzymanie obecnych konsumentów. Nieprofesjonalne podejście do odbiorców odbija się w sferze finansowej, dlatego coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na własną infolinię.

Waga rzetelnej infolinii

Według badań klienci chętnie decydują się na kontakt telefoniczny. Powodów jest wiele, infolinia jest jedną z najbardziej funkcjonalnych i elastycznych możliwości. Infolinie w szerokim zakresie udzielają informacji, ale nie tylko. Istnieje wiele typów infolinii, niektóre z nich zajmują się profesjonalną obsługą zamówień, wszystko zależy od wizji firmy oraz przeszkolenia konsultanta, im bardziej wykwalifikowany pracownik, tym chętniej klienci korzystają z usługi. Jest też wiele linii, które służą jako wsparcie serwisowe, ma ono dużą grupę zwolenników, bo jest dostępne często przez cały czas. To nie wszystkie możliwe sposoby wykorzystania infolinii, bo jest ich naprawdę wiele.

Infolinia obarczona jest także pewną odpowiedzialnością. Zauważono, że klienci silnie utożsamiają infolinie z marką, a więc wszystko, czego doświadczą, rozmawiając z konsultantem, odnoszą do wizerunku marki, dlatego tak ważna jest jakość tej części obsługi. Jak

ość wynika z właściwego zorganizowania systemu oraz zatrudniania odpowiednik pracowników, którzy mają wysoko motywujący do podnoszenia kwalifikacji system. Klient dobrze zapamięta przebieg każdej rozmowy. Według badań aż 70% klientów odchodziło od danej marki z powodu nieprzyjemnej obsługi klienta. Statystyka nie kłamie, ta gałąź firmy jest bardzo ważna. Najważniejsze jest budowanie właściwej i profesjonalnej relacji z klientem, robi się to właśnie za pomocą rzetelnej obsługi. Wielkie marki już od dawna zdawały sobie z tego sprawę, to one pierwsze zaczęły wprowadzać specjalne infolinie dostępne przez całą dobę. Nie wyobrażamy sobie dziś, aby z poważną firmą nie można byłoby się skontaktować za pomocą linii telefonicznej. To tylko przykład, jak bardzo infolinia wtłoczyła się we współczesną rzeczywistość i stała jedną z warunków stawianych przez klientów firmom.

Co interesuje klienta?

Dlaczego konsumenci tak cenią sobie dostęp do infolinii? Odpowiedź jest prosta: każdy lubi, gdy się o niego dba. Otwarty dostęp do pomocy, której mogą potrzebować w różnych momentach, tak klient postrzega infolinię. Jest to dla niego zawsze szansa, że w razie problemu ma się do kogo zwrócić, bo do pracowników marki. Firma dzięki temu przestaje być bezosobowa, dlatego jej wizerunek się ociepla. Dobrzy, profesjonalni i mili konsultanci to cenny skarb infolinii, bo ich cechy automatycznie zastają utożsamione z cechami danej marki. Klient lubi czuć, że zostanie wysłuchany, kiedy przytrafi się jakaś trudność.

Kolejną cechą infolinii, za którą przepadają klienci to oszczędność czasu. Wszyscy wiemy, w jakich żyjemy czasach, ludzie pracują, robią kariery, mają rodziny i uczęszczają na multum zajęć dodatkowych, każdy ceni komfort życia i nie lubi pod błahym pretekstem, biegać po mieście w poszukiwaniu oddziału firmy. Dostęp do linii telefonicznej jest widziane jako potencjalne natychmiastowe rozwiązanie. Klient może zadzwonić, kiedy ma akurat ochotę, nie musi się ubierać, może zadzwonić, skąd chce. Jeśli może zadzwonić w każdym momencie, to czuję się bezpieczny. W razie problemu nie musi się martwić, szuka odpowiedniego numeru i dzwoni. Poczucie bezpieczeństwa wiąże klienta z daną marką na wiele lat. Niezwykle istotne jest także doświadczenie tak zwanego intymnego kontaktu. Nie wszyscy lubią rozmawiać w oddziałach firmy, które są często umiejscowione w zatłoczonych miejscach. Rozmawianie przez telefon z konsultantem sprawia, że klient czuje, że ktoś o niego zadbał. W tym momencie ten ktoś to dla niego główny reprezentant marki.


Zachęcamy do odwiedzin strony internetowej: http://iptcc.pl.