Oklejanie witryny sklepu, czyli jak przyciągnąć wzrok potencjalnych klientów

witryny

Reklama umieszczona w witrynie sklepu nie jest pomysłem współczesnych czasów. Pierwsze pojawiły się już w starożytności.

Służyły one podobnie jak obecne nakłonieniu przechodniów do zakupu towarów zaprezentowanych przed ich oczami. Do niedawna ta forma reklamy cieszyła się w Polsce dużą popularnością. Współcześnie witryny sklepowe wyglądają inaczej.

Najczęściej są to szyby oklejone specjalną folią, na której wydrukowana jest treść przekazu reklamowego, co pozwala na masowy jego odbiór i większą skuteczność. Reklama zewnętrzna na witrynie sklepu bardziej przyciąga uwagę potencjalnych klientów niż ekspozycja towaru, który oferuje się do sprzedaży w sklepie.

Zalety reklamy zaprezentowanej na witrynie sklepu?

Witryny sklepowe stanowią dużą powierzchnię reklamową, dlatego stwarzają możliwość umieszczenia wielkoformatowej reklamy przy stosunkowo niskim jej koszcie. To niezwykle skuteczna i docierająca do szerokiego kręgu odbiorców forma prezentacji swojej oferty, dlatego coraz więcej przedsiębiorców docenia ten sposób zachęcenia klientów do kupna oferowanych przez siebie produktów.

Jej główną zaletą jest wzrost liczby klientów, a co za tym idzie dochodów właściciela. Estetyczna  reklama zachęca osoby przechodzące obok sklepu do skorzystania z jego oferty. Niezwykle magiczne i chwytliwe słowa takie jak: promocja i wyprzedaż, pojawiające się na niej, jak magnes przyciągają klientów i to zarówno mężczyzn, jak i kobiety, dlatego warto zagospodarować witryny sklepowe estetyczną i skuteczną reklamą.

Okazuje się, że ludzie są niezwykle podatni na tego typu perswazję i wykazują dużą skłonność do skorzystania z zawartej w niej zachęty. Kolejnymi zaletami tej formy reklamy zewnętrznej jest zredukowanie dostępu intensywnego światła słonecznego do pomieszczeń sklepowych i ochrona ich przed nadmiernym przegrzewaniem.

Jest to niezwykle istotne w przypadku restauracji, barów, kafejek, pubów, ale także sklepów, gdzie klienci i goście mają komfortowe warunki do spędzenia krótkich chwil w ciągu dnia, a pracownicy mogą wykonywać swoje obowiązki. Zaletą folii wykorzystywanej do reklamy zewnętrznej jest łatwość w przyklejaniu i odklejaniu, dzięki czemu bez problemu można aktualizować treści reklamowe i zmieniać ich wygląd.

Kolejną zaletą jest możliwość dowolnego zagospodarowania witryny sklepowej, co daje duże możliwość projektantowi na stworzenie oryginalnej, ciekawej i unikalnej reklamy, która okaże się interesująca dla potencjalnego klienta, gdyż konkurencja jest ogromna. 

Jaki jest koszt reklamy na witrynie sklepu?

Zaletą tego typu reklamy jest również jej stosunkowo niski koszt w stosunku do pozostałych jej form. Zależy on od wielu czynników, między innymi od wielkości witryny sklepowej, rodzaju zastosowanej folii, położenia sklepu, a także trudności oklejania szyby.

Co powinno znaleźć się w reklamie położonej na witrynie sklepu?

Stworzenie oryginalnego projektu na sklepowe okna z chwytliwym hasłem reklamowym pozwoli właścicielowi sklepu uzyskać zamierzony efekt w postaci zwiększonej sprzedaży. Estetyczna i zadbana witryna sklepowa to jedna z form promocji biznesu, dlatego takie działania marketingowe mają ogromną siłę oddziaływania na potencjalnego klienta.

W projekcie reklamy, której miejscem będzie witryna sklepowa powinien znaleźć się chwytliwy tekst, hasło, czy slogan, a także interesująca grafika lub zdjęcie oraz dane kontaktowe i godziny otwarcia sklepu. Odpowiednio zaplanowane działania perswazyjne przyniosą oczekiwane rezultaty, wzbudzą ciekawość klientów i skłonią ich do skorzystania z oferty zaprezentowanej w reklamie.

witryny katowice

Oklejanie witryn w Katowicach

Wyklejanie szyb, okien, witryn i drzwi wejściowych jest doskonałą formą promocji produktów, a także działalności. Na terenie Katowic można skorzystać z oferty drukarni, zajmującej się profesjonalnym oklejaniem nie tylko witryn sklepowych, ale również szyb samochodowych i biurowych.

Indywidualne podejście do każdego klienta, a także zrozumienie jego potrzeb pozwala jej pracownikom na opracowanie oryginalnych materiałów promocyjnych. Wysoki poziom świadczonych usług jest zasługą przeszkolonego i profesjonalnego zespołu.

Dzięki nowoczesnemu parkowi technologicznemu pracownicy wykonują druk oraz wycinanie folii na ploterze tnącym, obieranie z foli oraz zapewniają przygotowanie do oklejania folią transportową. Profesjonalny sprzęt, a także wieloletnie doświadczenie pozwalają wspierać klientów na każdym etapie zamówienia, a kompleksowa obsługa zapewni każdemu z nich nie tylko przygotowanie materiałów reklamowych, ale również ich montaż i cały proces oklejana witryn  w Katowicach.

Oferowanie różnego rodzaju folii wykorzystywanej w reklamie pozwoli każdemu klientowi na wybór najlepszego dla siebie rozwiązania.