Patrz na świat przez różowe okulary – przegląd okularów z różowymi szkłami

Klasyczne, ciemne okulary przeciwsłoneczne to modowy synonim lata i pięknej pogody. Projektanci i producenci tych niezwykle praktycznych dodatków starają się każdym modelem urozmaicać nasz wybór, proponując naprawdę ciekawe i często niecodzienne oprawki. Szaleństwo nie kończy się tu jednak wyłącznie na zabawnych wzorach i oryginalnej kolorystyce oprawki – jednym z większych trendów ostatnich lat są okulary z kolorowymi soczewkami. Powiedzenie „patrzeć na świat przez różowe okulary” może być dziś rzeczywistością. Czy warto jednak postawić na taką opcję i jakie okulary wybrać?

Kolorowe okulary przeciwsłoneczne – kiedy warto je kupić?

Kolorowe szkła okularów przeciwsłonecznych były do niedawna domeną mody festiwalowej i uchodziły raczej za modny dodatek, niż praktyczny element letniej garderoby. Wykorzystanie innych niż szarość, czerń i brąz kolorów soczewki szybko podchwycili jednak producenci wysokiej jakości okularów przeciwsłonecznych, którzy chcieli przyciągnąć do siebie uwagę nawet najbardziej stylowych klientów. To dzięki nim możemy dziś spotkać różowe okulary w ofertach marki Vogue czy Michael Kors. Walory estetyczne to jednak nie wszystko. Okulary przeciwsłoneczne powinny przede wszystkim osłonić oczy przed szkodliwym promieniowaniem i oślepieniem przez ostre światło dzienne. Czy barwione szkła mogą sobie z tym poradzić?

Odpowiedź jest tu dość niejednoznaczna, bo choć różowe okulary są projektowane z zastosowaniem dostępnych powłok z filtrami UV, różnorodnymi blokerami czy powłoką polaryzacyjną, sam kolor szkła powoduje nieco inną przepuszczalność światła, dlatego też kierowcom zaleca się stosowanie okularów z soczewkami brązowymi, sportowcom soczewki żółte, a do codziennego użytku soczewki zielone, o ile nasłonecznienie jest tego dnia umiarkowane. Okulary z różowymi szkłami wyglądają bez wątpienia świetnie i stylowo, jednak jasne barwienie soczewki powoduje, że nie sprawdzą się przy bardzo ostrym słońcu. W nieco bardziej pochmurne dni, kiedy doskwiera nam raczej mocne światło a nie bezpośrednie słońce, zadziałają jednak doskonale.

Patrz na świat przez różowe okulary – przegląd najciekawszych modeli

Kolorowe okulary przeciwsłoneczne są dostępne w większości sklepów odzieżowych, bo to właśnie modne stylizacje są ich głównym zastosowaniem. Należy jednak pamiętać, że okulary które mają ochronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem muszą pochodzić z zaufanego źródła i być wyposażone we wszystkie niezbędne powłoki i filtry ochronne. Różowych okularów najlepiej szukać więc w dobrych salonach optycznych, bo choć zapłacimy za nie więcej, będziemy mieć pewność, że będą dla oczu całkowicie bezpieczne. Pamiętajmy przecież, że to właśnie w salonach optycznych możemy spotkać się z dobrymi, markowymi oprawkami, wśród których nie brakuje modnych i zwariowanych wzorów kopiowanych przez tańsze sieciówki! Na jakie różowe okulary warto zwrócić w tym sezonie uwagę?

  • MICHAEL KORS 2056 3246/36

Połączenie szarości i różu stworzone z myślą o kobiecie stylowej to kwintesencja jednego z najpopularniejszych modeli okularów w ofercie Michael Kors. Stworzone na bazie zaokrąglonych soczewek z nieco wydłużoną, kocią oprawką i podwójnym mostkiem charakterystycznym dla oprawek-pilotek to kompozycja, która w ostatnich latach robi prawdziwą modową furorę. Zachwycać musi tu także połączenie kolorystyczne – delikatne różowe oprawki, druciane elementy w kolorze różowego złota i soczewki z gradientem szarości przechodzącej w róż pozwalają na uzyskanie ciekawego efektu, a jednocześnie zachowanie dobrych właściwości ochronnych dla oczu. Te oprawki doskonale uzupełnią codzienne stylizacje, sprawdź.

  • VOGUE VO5161-S25355R

0VO5161S__25355R_030A.pngZbliżone kształtem do modelu MK, a jednocześnie bardziej zaokrąglone w stylu lennonek oprawki Vogue to kolejna propozycja ciekawych i funkcjonalnych różowych okularów. Marka postawiła tu na nieco bardziej „brudną” wersję różu, dzięki czemu wkomponowanie w nią soczewki z różowo-brązowym gradientem wygląda naprawdę naturalnie i gwarantuje dobrą ochronę oczu przed słońcem. Producent postawił tu ponownie na ciekawy akcent w postaci dodatkowego, drucianego mostka ponad oprawką – ten element to zdecydowanie jeden z największych trendów obecnego sezonu.

  • MICHAEL KORS 5004 1017R1

Róż niejedno ma oblicze, dlatego też choć kolejny model okularów od Michael Kors może na pierwszy rzut oka nie przypominać klasycznych różowych okularów, w rzeczywistości wszystko zostało zgrane tu z jego odcieniami. Oprawki w kolorze różowego złota uzupełnione szkłami przechodzącymi z delikatnego różu w brzoskwinię z pewnością spodobają się tym, którzy nie chcą jeszcze odważyć się na prawdziwie różowe okulary. Plusem jest tu też oczywiście oprawka w stylu aviator, dzięki której po okulary z powodzeniem sięgną zarówno panie, jak i odważni panowie!