Poddasze – jak o nie zadbać?

poddasza szczecin

Kupując mieszkanie, które posiada poddasze, należy dokładnie zabezpieczyć owo poddasze, aby pogoda, która łatwo przenika przez dachy, nie była powodem do zmartwień. Poddasze należy odpowiednio uprzątnąć, pozostawić tylko rzeczy najbardziej potrzebne i zabrać się za pomiary w celu dobrania odpowiedniego ocieplenia ścian. Najpierw należy zasięgnąć rady u specjalisty, abyśmy byli pewni, co do odpowiedniego sposobu ocieplenia naszego poddasza. Przygotowanie pomieszczenia o remontu może potrwać długo, lecz nie musi. W trakcie remontu należy być bardzo uważnym, zwłaszcza przy zakładaniu materiału, który odpowiedzialny będzie za ocieplenie naszego poddasza. Gdy już będziemy zagospodarowywać poddasze, trzeba najpierw dobrze wymierzyć pomieszczenie, żeby odpowiednio dobrać meble do rozmiaru ścian. Trzeba także zwrócić uwagę na to, czy skos zaczyna się w odpowiedniej odległości od podłogi. Jest to konieczne przy doborze mebli.

Czy warto nabyć mieszkanie posiadające poddasze?

Mieszkanie do którego załączone jest poddasze bez osobnego wejścia, jest o tyle atrakcyjne, że stanowi ono dodatkową przestrzeń dla nas i możemy ją zagospodarować według własnego uznania. Poddasze jest dodatkowym pomieszczeniem, które może być dla nas strychem lub pomieszczeniem na niepotrzebne rzeczy. Możemy także stworzyć na poddaszu pokój dla dziecka, czy sypialnię. Wszystko zależy od tego jakie wymiary ma owo poddasze. Jeżeli jest odpowiednio wysokie, mamy o wiele więcej możliwości. Warto zakupić mieszkanie w którym możemy posiadać poddasze. Dodatkowa przestrzeń zawsze się przyda, a gdy jest potrzeba remontu poddasza, możemy stworzyć piękne pomieszczenie. Warto również przy wyborze odpowiedniego mieszkania zwrócić uwagę na wszystkie za i przeciw.

Poddasze użytkowe – coraz częstsze wśród projektów architektów

poddasza szczecinCoraz więcej ludzi korzysta z usług architektów, którzy projektują całe domy wraz z poddaszami. Jest to bardzo praktyczne, bo poddasze może przydać się na wiele różnych pomysłów. Poddasze użytkowe nie będzie więc niepotrzebnym nieużywanym miejscem za które zapłaciliśmy. Kupując mieszkanie, niech nas nie odstrasza obecność poddasza. Chętnych nigdy nie brakuje, a poddasze nie zawsze musi oznaczać problemy związane z ekstremalną pogodą czy brakiem odpowiedniej ilości miejsca. Poddasze jest przydatne zwłaszcza w sytuacjach, gdy nie mamy piwnicy. Można przechowywać na poddaszu wiele rzeczy.

Podsumowanie

Poddasze jest miejscem znajdującym się na samej górze budynku. Posiada charakterystyczne skosy, które optycznie zmniejszają pomieszczenie. Może ono służyć jako strych czy miejsce pracy. Według własnego uznania, możemy wykorzystać owo poddasze do wyremontowania go i stworzenia pięknego pokoju dziecięcego lub sypialni. Poddasze należy przed remontem dobrze wysprzątać i ocieplić. Trzeba oczywiście uważnie przejrzeć każdą ofertę mieszkania, dobrze się nad nią zastanowić i jeżeli będzie ona odpowiadała naszym potrzebom – wybrać i urządzić według własnych potrzeb. Można także skorzystać z oferty firm specjalizujących się w adaptacjach poddaszy.