Porównanie cen nowych mieszkań we Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie.

Ceny mieszkań w Polsce

Ceny mieszkań w naszym kraju rosną z miesiąca na miesiąc, a proces ten trwa od wielu, wielu lat. Dziś kupno nowego lokum, to po prostu gigantyczny wydatek w którym większość pomaga sobie kredytami hipotecznymi. I choć zaledwie 13 lat temu rynek nieruchomości był o wiele przyjaźniejszy, dziś jest to już przeszłość. Zamknięty niedawno rok 2018 pokazał, jak dużo się w tej kwestii zmieniło.

Porównanie cen nowych mieszkań we Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie

Porównanie cen transakcyjnych nowych mieszkań na podstawie GUS z roku 2006 i 2018, pokazuje jak Poznań, Szczecin i Wrocław zmieniały się w tym zakresie na przestrzeni lat. Niestety wyniki te nie są optymistyczne. Jasno pokazują, że ceny mieszkań w jednych z największych polskich miast pną się górę, a proces ten Nieruchomości szczecinnie zamierza zwolnić. I tak, w Szczecinie w roku 2006 mieszkanie z rynku pierwotnego można było kupić na dość przystępną cenę w okolicach 3234 złotych za metr kwadratowy. W roku 2018 cena ta podskoczyła jednak do 5233 złotych za metr kwadratowy, co w porównaniu z Wrocławiem i Poznaniem i tak pozostaje wzrostem nieznacznym. W tym drugim porównanie obydwu okresów wygląda bowiem następująco: 3621 złotych za metr kwadratowy w 2006 roku i 6447 złotych za metr kwadratowy w roku 2018. Z kolei Wrocław w 2006 roku proponował mieszkania w cenie 3211 złotych za metr kwadratowy, a dziś stawka ta jest ponad dwukrotnie wyższa, bo wynosi 6508 złotych za metr kwadratowy.

Biuro nieruchomości – Szczecin

Z powyższych analiz wynika, że wśród wiodących polskich miast, to właśnie Szczecin może być miastem, które kupującym daje największe możliwości. Decydując się na zamieszkanie w nim warto skorzystać jednak z biura nieruchomości, które ułatwi nam odnalezienie najlepszej okazji. Ceny choć określone w przybliżeniu, mogą przecież różnić się między sobą. A sztuka polega na tym, aby wyłapać najlepszą okazję spośród wszystkich. To z kolei umożliwią wyłącznie profesjonaliści, dlatego wybór odpowiedniego biura nieruchomości stanowi o końcowym sukcesie.

MAPA nieruchomości, a więc firma działająca w zakresie poszukiwania mieszkań w Szczecinie, a w większości mieszkań na Prawobrzeżu, to przykład działalności z usług której powinno się korzystać. Biuro posiada dwie licencje zawodowe, a także  licencje federacyjne. Działa również w Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Pośredników Obrotu Nieruchomościami, należąc jednocześnie do Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Korzystając z jego usług mamy więc świadomość tego, że znajdziemy mieszkanie zaspokajające wszystkie nasze potrzeby. Firma oferuje między innymi mieszkania na Prawobrzeżu, zarówno te dotyczące kupna, jak i najmu.  Odwiedzając jej stronę sami możemy przejrzeć poszczególne oferty, a kontaktując się z pośrednikami mamy gwarancję pomocy na każdym etapie współpracy. Od prezentacji, aż po finansowanie i wydanie kluczy.

Kupując mieszkanie w Szczecinie

nieruchomości szczecin prawobrzeże

Kiedy więc zastanawiamy się nad zakupem mieszkania w Szczecinie, które według GUS stanowi jedną z lepszych lokalizacji biorąc pod uwagę zakres stale rosnących cen, naprawdę warto przemyśleć możliwość skorzystania z usług lokalnego biura nieruchomości. Lecz chociaż zalet takiego rozwiązania jest sporo, bądźmy czujni i sprawdźmy profesjonalność wybranej przez nas firmy. Jak wspomniana już MAPA nieruchomości, najlepiej gdy poświadczy ona o zdobytych w trakcie działalności licencjach. To utwierdzi nas w przekonaniu, że jesteśmy w dobrych rękach.