Praca w Holandii dla studentów

praca Holandia od zaraz

Holandia jest jednym z krajów, do jakich najczęściej wyjeżdżają Polacy w celach zarobkowych. Dużą część z nich, stanowią studenci. Osoby, które studiują, często wykorzystują okazję, dzięki której mogłyby zarobić dużo pieniędzy w krótkim czasie. W okresie wakacyjnym, podczas pracy sezonowej, można zarobić wystarczającą ilość gotówki, która poprawi nasz byt w Polsce.

Obecnie, istnieją agencje, które umożliwiają nam podjęcie zatrudnienia za granicą. Praca w Holandii jest szczególnie atrakcyjna, przede wszystkim ze względu na zarobki. Oferta agencji kierowana jest do wszystkich zainteresowanych. Wiele jest osób, które chętnie korzystają z tej możliwości. Agencja jest nam w stanie zapewnić pracę na dłuższy okres czasu, jak i pracę sezonową.

Warunki zatrudnienia

Decydując się na podjęcie zatrudnienia w Holandii, najlepiej jest skorzystać z pośrednictwa agencji pracy. Firma taka może nam bardzo pomóc w przygotowaniu się do rozpoczęcia pracy w nowym miejscu. Oprócz tego, agencja zajmuje się wszelkimi formalnościami, kieruje nas do odpowiedniej firmy oraz do miasta. Dzięki skorzystaniu z oferty agencji pracy, możemy szybko znaleźć pracę, która zostanie właściwie dopasowana do naszych umiejętności i oczekiwań.

Oferta agencji pracy jest bardzo szeroka. Firmy, w jakich mogą zostać zatrudnieni studenci, to najczęściej branże takie jak przemysł i rolnictwo.  Agencja pracy współpracuje z wieloma firmami, z których większość może zagwarantować zakwaterowanie. Pracodawcy mogą zaoferować studentom od 6 do 14 Euro brutto, w zależności od rodzaju pracy i stanowiska. Wpływ na wysokość zarobków, ma również wiek osób zainteresowanych pracą.

Czy warto wyjechać do pracy w Holandii?

Praca w Holandii wiążę się z wieloma korzyściami. Jest to szczególnie dobra opcja dla studentów – ludzi młodych, którzy mają całe życie przed sobą. Możliwość szybkiego zarobku większych sum pieniędzy niż w Polsce, stanowi najczęściej kartę przetargową dla wielu osób. Studenci, którzy decydują się podjąć pracy za granicą, w większości przypadków pracują w wakacje. Jest to wolny czas od nauki, dzięki czemu możliwe jest podjęcie zatrudnienia na 3-4 miesiące. Istnieją również przypadki, w których młode osoby pracują przez rok w Holandii, by zarobić na studia i zapewnić sobie lepszy byt.

Biorąc pod uwagę korzyści, jakie są charakterystyczne dla pracy w Holandii, nie brakuje chętnych, którzy podjęliby się pracy w rolnictwie i przemyśle. Jakie korzyści należą do najczęściej wymienianych?:

  • Możliwość zarobienia większej sumy pieniędzy, jest jednym z głównych powodów, dla których tak wiele młodych osób wyjeżdża za granicę do pracy. Wartość Euro jest większa od złotówki, przez co po powrocie do Polski, nasz budżet jest o wiele większy.
  • Nauka nowego języka lub podszlifowanie go – w Holandii, zwłaszcza w wielu zakładach pracy, rozmawia się głównie w języku angielskim. Jest to szansa na polepszenie swoich umiejętności językowych. Rozmawiając codziennie po angielsku, nawet przez 3 miesiące jesteśmy w stanie znacznie poprawić język angielski.
  • Zdobycie doświadczenia – dla studentów, posiadanie doświadczenia w pracy, jest szczególnie istotne. Praca, jaka oferowana jest przez agencję pośrednictwa, wymaga bycia odpowiedzialnym. Wszystkie stanowiska, na których zostaniemy zatrudnieni, będą istotne w naszym CV.
  • Poznanie innego kraju – podczas pracy w Holandii, nawet jeśli jest to kilka miesięcy, każdy z nas ma możliwość zwiedzania niektórych miast Holandii. Agencja oferuje pracę w różnych miejscowościach, dlatego możemy zobaczyć sąsiednie miasta.

Praca w Holandii od zaraz? Sprawdź marvelpc.pl