Rola eventów w marketingu

uroczysty event

Eventy i różne tematyczne wydarzenia, jakie organizowane są w centrach handlowych, są dość częste. W większych miastach, w których znajduje się kilka galerii handlowych, wybieramy centrum, które cieszy się największą popularnością. Im więcej osób korzysta z usług centrum, tym większą możemy mieć pewność, że nasz event zwróci uwagę większej ilości osób.

Organizacja eventu

Centra handlowe są dziś kolebkami kultury. To w nich znajdują się wszystkie modne ubrania, elementy biżuterii, sprzęty domowe czy maskotki. Jednak, by doprowadzić do samego wydarzenia, potrzeba zgody centrum. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób się za to zabrać.

1.Na samym początku należy wybrać centrum handlowe. Często, wielu organizatorów eventów posiada kontakty, które umożliwiają łatwiejszą organizację. Należy wybrać taką galerię, która zapewni nam odpowiednio dużo miejsca, nagłośnienie, mikrofony, jeśli trzeba oraz wszelkie niezbędne elementy. Cały event musi zostać zatwierdzony przez galerię, więc kolejnym krokiem jest skontaktowanie się z właścicielem/ dyrektorem przybytku.

2.Przygotowana do eventu – po uzyskaniu pisemnej zgody na przeprowadzenie wydarzenia, musimy rozpocząć przygotowania. Zgoda obejmuje określony czas, w jakim możemy działać oraz czynności, które będziemy wykonywać. By we właściwy sposób przygotować się do danego wydarzenia, musimy je najpierw zareklamować. Trzeba więc zorganizować potrzebne plakaty i porozwieszać je w centralnych punktach miasta. Im więcej plakatów, tym lepiej. Oczywiście, konieczne jest pomysłowe zaprojektowanie i wykonanie ich, by zdobyć uwagę potencjalnych klientów. Plakaty, ulotki i ogłoszenia w Internecie będą więc świetną formą reklamy. Przed rozpoczęciem działań, musimy przygotować miejsce eventu, porozstawiać potrzebny sprzęt i sprawdzić go. Jeśli event dotyczy promocji marki lub jest to pop-up store, trzeba zadbać o elegancki wygląd miejsca.

3.Prowadzenie wydarzenia – aby wszystko miało przysłowiowe ręce i nogi, prowadzeniem eventu powinna zająć się osoba, która przyciągnie uwagę nawet tych, którzy nigdy nie mieli styczności z daną marką czy dziedziną. Najlepiej więc wybrać kogoś, kto ‘’ma gadane’, by zapewnić większą popularność wydarzeniu. Podczas samego wydarzenia, osoby prowadzące muszą skupić się nie tylko na promowanych produktach, ale i na słuchaczach. Istotne są w przemowach słowa kluczowe oraz wymienianie wszelkich zalet; ewentualnie wad – w tym przypadku jednak należy od razu podać rozwiązanie problemu, który może nas napotkać.

organizacja eventu

Więcej o eventach

Czego mogą tyczyć się eventy? – Praktycznie każda okazja jest dobra, by zorganizować event. Centra handlowe wręcz słyną ze zgromadzania ogromnej liczby ludzi każdego dnia. Często organizuje się pop-up store, mające wypromować nową markę lub przypomnieć o już istniejącej. Nierzadko również reklamuje się szkołę taneczną, nową restaurację lub nowo otwierający się sklep w galerii. Wszystkim nam znane są również tzw. degustacje, podczas których możemy spróbować nowych dań i smaków.

Korzyści obustronne – każdy organizowany event znajduje masę zainteresowanych. Z tego też względu, można mówić o korzyściach dla obu stron. Klienci mogą skorzystać z przystępnych cen ubrań (pop-up store), dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat produktów (promocja marki), lub spróbować dań z nowo otwieranej restauracji w mieście lub w galerii. Z kolei organizatorzy wydarzenia zyskają większą liczbę klientów, co zawsze przekłada się na zyski firmy.

Często, by uzyskać większy rozgłos i zdobyć masę zainteresowanych, w event angażuje się popularną osobę, najczęściej z mediów. W zależności od typu wydarzenia, może to być projektantka mody, właściciel znanej firmy czy nawet aktor – po więcej informacji zapraszamy pod adres http://www.ims.fm/events/kompetencje/event-marketing.