Rozwód to bardzo stresująca oraz trudna decyzja życiowa

Rozwód - prawo rodzinne

Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że dzień ślubu co jak co, ale należy do jednego z najszczęśliwszych dni w życiu każdego człowieka. Małżeństwo jest poważną i w zasadzie życiową decyzją o trwaniu razem zarówno w smutku jak i w radości czy też w szczęściu i pechu,  nawet zarówno w zdrowiu jak i w chorobie.

Małżeństwo jest, a raczej powinno być decyzją na dobre i na złe. Decyzja ta powinna być pewna, świadoma oraz przede wszystkim wolna. Dla osób wierzących jest ona także bardzo ważnym sakramentem i powinna być nierozerwalnym związkiem na całe nasze życie. Przy decyzji o ślubie na pewno nie powinniśmy ulegać jakimkolwiek naciskom. Musimy być w zasadzie w stu procentach pewni swojego wyboru oraz oczywiście swoich uczuć. Ludzie zakochani ślubują sobie wierność, miłość jak i dozgonne bycie ze sobą.

Jednak czy zawsze tak jest? Czy zawsze te przyrzeczenia zostają zachowane? Niestety, ale nie. Z naprawdę wielu powodów czasem małżonkowie decydują się na rozwój. Decyzja o rozwodzie czasem jest podejmowana wspólnie, a czasem jest to inicjatywa jednego z małżonków. Bardzo często jest tak, że drugi małżonek nie potrafi się z tym pogodzić.

Rozwód a polskie prawo

Adwokat od rozwodów to naprawdę stresujące i pewne negatywnych odczuć doświadczenia. Jednak decyzja raz podjęta o rozwodzie powinna być zdecydowanie przemyślana oraz co najważniejsze ostateczna. Gdy jesteśmy pewni, że nie ma żadnej możliwości utrzymania związku to następnym krokiem jest złożenie pozwu rozwodowego. Rozwody to sprawa sądów okręgowych.

Należy więc właśnie tam złożyć nasz pozew o rozwód oraz także uiścić konieczną i obowiązkową opłatę. Jednak by troszkę mniej się stresować i bardziej profesjonalnie przejść przez te jakże nieciekawe doświadczenie życiowe powinniśmy skorzystać z pomocy fachowca. W tej właśnie kwestii będzie to adwokat. Warto wybrać rzeczywiście adwokata, którego specjalizacją są oczywiście rozwody. To właśnie w kancelarii prawnej dowiemy się wszelkich szczegółów.

Dowiemy się między innymi co wpływa na wysokość zasądzonych nam alimentów czy też dowiemy się o sytuacjach, w których są na rozwód zgodzić się po prostu nie chce. Gdy zdecydujemy się właśnie na pomoc kancelarii prawnej to zdecydowanie sprawniej, łatwiej oraz szybciej przejdziemy przez ten jakże stresujący dla nas etap. Adwokat pomoże nam także sprawnie napisać pozew. W momencie gdy pozew rozwodowy jest dobrze sporządzony oraz napisany to mamy teoretycznie zdecydowanie większą szansę na uzyskanie rozwodu już na pierwszej zasądzonej rozprawie rozwodowej. W Polsce obowiązują nas przepisy, które mówią wyraźnie o tym, że by doszło do orzeczenia rozwodowego to musi nastąpić obowiązkowo trwały oraz całkowity rozkład pożycia między jeszcze małżonkami. Gdy zerwanie pożycia jeszcze nie nastąpiło to sąd wówczas tak naprawdę nie ma obowiązku udzielić nam rozwodu. Jak widzimy na powyższym to rozwód oraz staranie się o niego nie jest wcale tak łatwym zajęciem. Może nas naprawdę wiele kosztować.