Szkła progresywne – które wybrać?

Soczewki progresywne to najnowsze rozwiązanie, gdy chodzi o okularową korekcję wzorku. Umożliwiające jednoczesne widzenie z bliska oraz z daleka a także na odległościach pośrednich. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które mają taki problem, że konieczne są dla nich jednocześnie okulary do widzenia w bliży oraz w dali. Takie rozwiązanie sprawia nam kłopoty, ponieważ ciągłe szukanie drugiej pary nie będzie komfortowe. Okulary dwuogniskowe mają między innymi segment do bliży oraz dali, który będzie przede wszystkim wyraźnie widoczny. Dlatego oczywiście w ten sposób widać jaki wiek ma użytkownik okularów. Gwałtowne przeskoki w korekcji bliży i dali będą powodować dyskomfort a jednocześnie w takich okularach nie da się patrzeć na pośrednie odległości.

Soczewki, które mają charakter progresywny będą pracować inaczej, ponieważ tam mamy między innymi płynne przejście pomiędzy widzeniem w dali oraz w bliży i dzięki temu nie trzeba już nosić dwóch par okularów a jednocześnie nie mamy wyraźnej linii podziału. Soczewki takie charakteryzują się oczywiście świetną estetykę, są wygodne w noszeniu i rzeczywiście będziemy z nich w 100% zadowoleni. Oko nie będzie się męczyć tak jak z soczewkami dwuogniskowymi, wzrok jest przenoszony płynnie z bliży w dal co będzie gwarantować nam komfort, którego oczywiście nie będzie w okularach dwuogniskowych, gdzie występuje ten nieprzyjemny przeskok. Można oczekiwać również, że w okularach progresywnych będziemy prezentować się estetycznie, nie będzie bowiem tego podziału. Soczewki progresywne to również super nowoczesna i co najważniejsze indywidualizowana konstrukcja, dlatego każdy kto będzie z takich soczewek korzystał zawsze ma idealny komfort widzenia.

W czasie wyboru takich soczewek trzeba będzie zwracać uwagę na kilka istotnych elementów. Między innymi kwestią ważną będą moce soczewek, im wyższa moc tym szkło okularowe będzie grubsze i wtedy trzeba sięgać po soczewki, które mają wyższy indeks. Konieczne będzie sprawdzanie różnicy jaka jest między dalą oraz bliżą. Im wyższa będzie addycja tym konstrukcyjnie nowsza jest soczewka a pole widzenia w ten sposób będzie szersze. Dodatkowo można sprawdzić czy soczewka ma ochronę przeciwsłoneczną a wiec powłoki fotochromowe. Jeśli chcemy oczywiście sprawdzić jak wygląda komfort użytkowania musimy wybrać większą oprawę ponieważ krótka sfera przejścia przy mniejszych nie będzie komfortowa. Oprócz tego warto decydować się na zindywidualizowane soczewki, które pod każdym względem są idealnie dopasowane i dlatego będą komfortowe.

Oczywiście soczewki są bardzo dobrym wyborem, ale ważne będzie również to jak będziemy o nie dbać. Dobrze będzie nałożyć powłokę antyrefleksyjną, jeśli chcemy o nie zadbać musimy unikać kontaktu z chemicznymi środkami, powinniśmy chronić okulary przed wpływem ciepła, które również może doprowadzić do ich uszkodzenia, dlatego to również ma znaczenie, by okulary mogły nam jak najdłużej służyć, przenosić je należy trzymając za mostek, oczywiście bez dotykania soczewek.