Torba na rower – gdzie ją kupić najtaniej?

Torba rowerowa

Wraz z nadejściem wiosny na drogach można zauważyć coraz większą liczbę rowerzystów. Korzystanie z roweru staje się coraz bardziej popularne. Wpływa na to między innymi powstawanie nowych ścieżek i tras. To jednak nie jedyny powód. Ludzie coraz częściej zwracają uwagę na zdrowy tryb życia. Rower ma wiele zalet dla zdrowia.

Jednośladem poruszamy się na krótsze lub dłuższe wyprawy. Możemy też dojeżdżać nim do pracy czy na zakupy. W każdym z tych przypadków potrzebujemy miejsca do spakowania rzeczy. Bardzo dobre do tego są torby rowerowe, bardzo popularne akcesoria.

Torba do każdego roweru

Torby podobnie jak kosze można montować na różne sposoby:

  • Zamontowanie na tylnym bagażniku,
  • Mocowanie torby na przednim bagażniku ponad kołem,
  • Montaż na kierownicy,
  • Umieszczenie niewielkiej torby pod siodełkiem,
  • Zamontowanie torby na ramie roweru

Nasze potrzeby wpływają na rodzaj montażu jak i samej torby. Jeśli Długie wyprawy wymagają posiadania pojemnych toreb. Te montowane są zazwyczaj do tylnego bagażnika. Krótkie wycieczki rekreacyjne nie wymagają dużej ładowności, więc najlepsze będą niewielkie torebki pod siodełkiem.

Oprócz wielkości torby dzielą się też na inne rodzaje. Pierwsze są sakwy profesjonalne, idealne przy długich wyjazdach. Powstają z nieprzemakalnych materiałów.

Torby amatorskie są nieco mniej wytrzymałe. Mimo tego posiadają wiele kieszeni, pomieszczą dużo rzeczy w podczas wymagającej trasy. Występują odmiany nieprzemakalne, choć nie jest to standardem.

Torby miejskie to ostatni rodzaj. Idealne sprawdzają się na zakupach lub przy dojazdach do pracy. Występują w wielu wzorach i kolorach. Znajdziemy model pasujący do każdego roweru. Dużą ilość wzorów i kolorów znaleźć możesz w sklepie Królestwo Rowerów, specjalizującym się w sprzedaży wysokiej jakości rowerowych akcesoriów.

Torba podkreśla styl

Za sobą mamy już rodzaje mocowań i podstawową klasyfikację toreb. Warto teraz zwrócić uwagę na wiele odmian tych akcesoriów. Mamy, więc torby wycieczkowe, mieszczące to, co przyda się na biwaku. Istnieje też cała masa wodoodpornych toreb przeznaczony na wyprawy w góry czy w las.

Torby miejskie posiadają inną charakterystykę. Tu bardzo ważny jest styl, na przykład retro, wykonany ze skóry. W klasie miejskiej występują pojedyncze teczki, są też odmiany podwójne. Jeżeli wolimy nowoczesny styl, takie torby też znajdziemy. Warto pamiętać by torby były wyposażone odblaski zapewniające widoczność na drodze.

To, czego potrzebujesz

Wśród akcesoriów rowerowych, torby zajmują ważne miejsce. Ich najważniejsza cecha to możliwość zabranie ze sobą w drogę wielu rzeczy. Umożliwiają to właśnie torby. W zasadzie każdy rodzaj charakteryzuje spora pojemność.

Torby klasyfikuje się w różne kategorie. Może to być sposób montowania lub rodzaj materiału, z jakiego jest wykonana. Niezależnie od typu, torby są bardzo pożytecznym dodatkiem do roweru.