Wybierz pojemnik na psie odchody

Problem, jakim są psie kupy w przestrzeni publicznej miast i miasteczek nie jest sprawą nową. Jednak od paru lat można zauważyć wyraźną tendencję, by coś z tym wreszcie zrobić.

Pojemnik na psie kupy – czyste miasto

Wiele miast podejmuje inicjatywy mające na celu nieco zmobilizować mieszkańców, by sprzątali po swoich pupilach. Nie ma ogólnopolskich przepisów regulujących te kwestie, dlatego każda gmina samodzielnie musi podjąć odpowiednie uchwały dotyczące czystości w mieście, obowiązków jednostek administracyjnych oraz samych mieszkańców w tym zakresie.pojemnik na psie odchody

Na przykład w Warszawie wprowadzono mandat – i śladem stolicy idzie wiele miast – w wysokości aż 500 złotych, a wiec niemało. Z drugiej strony miasta nie chcą utrudniać mieszkańcom tego obowiązku, przeciwnie – dlatego na ulicach i w parkach stają specjalne, oznakowane pojemniki przeznaczone do wyrzucania do nich psich odchodów. Można je znaleźć również przy skwerach, przy popularnych trasach spacerowych i w innych miejscach, które chętnie wybierają właściciele psów ze swoimi czworonogami.

Wygodne kosze na psie kupy

Rozwiązanie, jakim jest kosze na psie odchody jest o tyle dobre, że jest bardzo wygodne – nawet jeśli spacerowicz z psem zapomni wziąć ze sobą woreczka, do którego zbiera się psie odchody, przy pojemniku znajdzie podajnik z torebkami. To bardzo ważne, by nie zbierać odchodów rękami. Dlatego właśnie też ich pozostawianie jest szkodliwe – w kale zwierząt rozwijają się niebezpieczne mikroby i bakterie, mogące powodować groźne choroby.pojemnik na psie odchody

Miasto informuje także mieszkańców, że w danym miejscu, na przykład w parku nie należy spuszczać psa ze smyczy. Ktoś mógłby się oburzyć – co to za spacer dla psa, jeśli cały czas musi iść przy nodze i nie może się wybiegać? Cóż, właściciele psów nie są jedynymi użytkownikami parków czy skwerów. Spacerują tam także zwykli ludzie, dzieci, jeżdżą rowerzyści. W wielu miastach powstają specjalne wybiegi dla psów – ogrodzone „place zabaw”, gdzie pies może pobiegać, a nawet realnie trenować swoją zwinnośc. Warto rozejrzeć się za takim miejscem w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.