Wypożyczalnia nart i snowboardu w Białce Tatrzańskiej

Sporty zimowe

Zima, to czas w którym bardzo wielu z nas zaszywa się w domowych pieleszach, marudząc przy okazji na pogodę za oknem. Inni, korzystający z życia niezależnie od warunków, mają jednak inny pomysł na spędzanie wolnego czasu w tym okresie. Do wyboru pozostaje w końcu saneczkarstwo, szusowanie na nartach czy akrobacje na snowboardzie! I przy wyborze powyższych nie powstrzymują ich nawet stosunkowo wysokie koszty uprawiania tych sportów. Dlaczego?

Zalety uprawiania sportów zimowych

Podobnie, jak w przypadku letnich sportów chodzi przede wszystkim o zdrowie i dobrą kondycję. Jazda na nartach czy snowboardzie, to nie tylko wyrobione mięśnie nóg, to również całościowe dotlenienie organizmu i lepsza praca serca. Poza tym miłośnicy białego szaleństwa podwyższają sobie poziom endorfin. Wniosek? Po zejściu ze stoku są szczęśliwsi i pozytywnie nastawieni do życia.

Co więcej, jako że żyjemy w Polsce, kraju z dostępem do morza i gór, wszyscy jesteśmy w tej komfortowej sytuacji, że możemy bez większych ograniczeń korzystać zarówno z dobrodziejstw jednych i drugich. Nawet jeśli nie stać nas na stosunkowo drogi sprzęt narciarski czy deskę snowboardową, w większości obleganych turystycznie miejsc funkcjonują tak zwane wypożyczalnie. Tam, oczywiście za odpowiednią opłatą wybrać możemy akcesoria, które są nam niezbędne i korzystać z nich przez kilka godzin lub kilka dni.

Istnieje wiele miejsc w których z powodzeniem oddawać się można zimowemu szaleństwu. Przykładem niech będzie Białka Tatrzańska słynąca z Hotelu Bania i kilku innych atrakcji. Nie bez powodu znajduje się w niej również wspomniana wypożyczalnia.

Wypożyczalnia nart i snowboardu w Białce Tatrzańskiej

Jako, że Białka Tatrzańska stanowi jeden z kluczowych, zimowych punktów wypadowych na mapie Polski – obecność na jej terenie wypożyczalni sprzętów zimowych jest wręcz konieczna. Szanowaną i prężnie funkcjonującą w tej branży firmą jest w tej lokalizacji Centrum Sportu Zygzak. Tam, w atrakcyjnych cenach wypożyczyć można sprzęt obejmujący szeroką gamę marek i modeli. Nietypowe rozmiary, troska o właściwy dobór sprzętu czy możliwość przetestowania pojawiających się co rusz nowinek sprawiają, że punkt ten każdego roku przyciąga coraz to nowych miłośników białego szaleństwa.

Co więcej, na miejscu można znaleźć również sklep snowboardowy. To od nas zależy czy chcemy potrzebny nam sprzęt wypożyczyć, czy po prostu kupić. Powracając jednak do wypożyczalni. Ci, którzy nie korzystali z tego typu punktów powinni wiedzieć, że tak jak i inne firmy, tak i ta rządzi się pewnymi prawami.  Które są najważniejsze?

Zasady i warunki wypożyczania sprzętu

Wypożyczalnia Centrum Sportu Zygzak udostępnia sprzęt sprawny, renomowany i specjalnie przygotowany. Klienci korzystający z punktu muszą mieć jednak ukończone osiemnaście lat, a to oznacza, że jeśli dziecko lub nastolatek zgłosi się do wypożyczalni, powinien być w obecności rodzica bądź opiekuna. Jest to ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa. Właściciele dbają również o inne kwestie z nim związane. Z tego powodu pomieszczenie zawsze jest monitorowane. Samo wypożyczenie, jak i zwrot sprzętu odbywa się natomiast w siedzibie wypożyczalni. W przypadku tej omawianej jest to właściwie duży plus, gdyż budynek znajduje się przy samym stoku Bani i Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej. Odległość jest zatem tak mała, że ani pierwsza wizyta, ani oddanie deski czy nart po białym szaleństwie nie sprawia większego problemu.