Zabiegi odmładzające – jak działają i na czym polegają?

spa

Niestety, nawet jeśli prowadzimy zdrowy tryb życia, z biegiem czasu nasza skóra zaczyna ulegać procesowi, jakim jest naturalne dla organizmu starzenie się. Dobrze wiadomo, czym to się objawia: pojawianiem się i pogłębianiem zmarszczek, utratą elastyczności i jędrności skóry itp. W efekcie nie powinno nas dziwić, że tysiące ludzi na całym świecie poszukuje skutecznych metod na to, aby zachować młodzieńczy wygląd i przynajmniej na jakiś czas opóźnić proces starzenia (ponieważ w pełni zatrzymać się go nie da).

Zabiegi odmładzające — jakie stosuje się profesjonalne sposoby?

Jeśli chodzi o zabiegi odmładzające, dostępne są dziesiątki różnych rozwiązań, my jednak skupimy się na kilku spośród obecnie stosowanych opcji — znajdziesz je poniżej:

Mezoterapia

Mezoterapia jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych zabiegów odmładzających. Jej istota jest dość prosta, ponieważ mezoterapia polega na tym, że do skóry wprowadza tzw. substancje aktywne. Zawierają one takie cenne dla organizmu ludzkiego składniki jak na przykład:

  • minerały,
  • witaminy,
  • aminokwasy.

Ich cel jest prosty: sprawienie, by do organizmu dostała się odpowiednia ilość składników, które w odpowiedni sposób pobudzają wytwarzanie przez organizm kolagenu oraz elastyny. Dzięki temu możliwe będzie utrzymanie jędrności i elastyczności skóry na wystarczającym poziomie, a także usunięcie lub zamaskowanie niedoskonałości w postaci przebarwień czy drobniejszych zmarszczek. Substancje te w ramach mezoterapii wprowadza się do organizmu za pomocą metody mikroiniekcji.

Wprawdzie zabieg mezoterapii może powodować pewien dyskomfort lub być nawet nieco bolesnym, jednak jego efekty są zazwyczaj widoczne już po kilku sesjach. Sprawdź jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej we Wrocławiu.

Botoks

Zabieg z użyciem botoksu to rozwiązanie, które opiera się na systematycznym wstrzykiwaniu toksyny botulinowej w mięśnie znajdujące się na twarzy. Toksyna ta oddziałuje na mięśnie i skórę poprzez tymczasowe zablokowanie sygnałów nerwowych do mięśni, co na pewien czas powoduje ich rozluźnienie. W efekcie możliwe staje się wygładzenie zmarszczek mimicznych, w tym w szczególności tzw. kurzych łapek czy zmarszczek na czole.

Praktyka pokazuje, że botoks jest stosunkowo najczęściej stosowany w okolicy płatu czołowego, a także pomiędzy brwiami i wokół oczu. Zabieg polegający na użyciu botoksu uchodzi za bezpieczny sposób działania, aczkolwiek osiągnięcie sukcesu w tym zakresie wymaga systematyczności. Niestety, efekty botoksowania utrzymują się zazwyczaj jedynie przez okres kilku miesięcy.

Wypełniacze — kwas hialuronowy

Wypełniacze zawierające kwas hialuronowy są substancjami, które wstrzykuje się w skórę w celu odzyskania utraconej objętości oraz wygładzenia zmarszczek. Kwas hialuronowy, który jest podstawą w tego typu zabiegach, to naturalnie występująca substancja w naszej skórze, która ma za zadanie zatrzymać wilgoć w ludzkim organizmie (skórze), a tym samym nadać jej objętość.

spa

Wypełniacze oparte o kwas hialuronowy mogą być z powodzeniem stosowane w celu poprawy konturów twarzy, uzupełnienia ust czy wypełnienia zmarszczek znajdujących się w okolicy nosa oraz warg, a także innych obszarów twarzy. Jeśli chodzi o przebieg zabiegu, to warto mieć na uwadze, że jest on stosunkowo prosty w realizacji, choć oczywiście jego realizacją zajmują się specjaliści. Efekty stosowania wypełniacza utrzymują się zwykle przez okres trwający od kilku miesięcy do roku, po czym trzeba będzie powtórzyć 

Laserowe usuwanie zmarszczek

Laserowe usuwanie zmarszczek to innowacyjny zabieg, którego realizacja — jak sama nazwa wskazuje — opiera się o energię laserową. Energia ta pomaga w stymulacji produkcji kolagenu w skórze, co prowadzi do odnowy cery oraz wygładzenia zmarszczek.

Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne polegają na nakładaniu na skórę roztworów chemicznych, które usuwają martwe komórki naskórka, stymulując regenerację skóry. Peelingi chemiczne pomagają w wygładzeniu zmarszczek oraz odmłodzeniu skóry. Do tego celu wykorzystuje się np. kwas mlekowy.

Zabiegi odmładzające dla skóry. Podsumowanie

Jeśli chodzi o zabiegi odmładzające, możesz zauważyć, że stosuje się różnorodne rozwiązania. Wszystkie z nich łączy jedno: usługi te mają na celu poprawę kondycji skóry i wygładzenie zmarszczek poprzez poprawę jej elastyczności i jędrności. Wybór każdego z tych zabiegów powinien być dokonany po konsultacji z profesjonalistą.