Zabierz dzieci w góry na ferie!

ferie z dzieckiem w górach

Ferie dla dzieci w wieku szkolnym to nie tylko czas na dwutygodniowy zimowy odpoczynek. To również okazja do tego, aby wyrwać się z domu i próbować nowych rzeczy.

 

Zajęcie znajdą z pewnością osoby, które jeżdżą co roku na narty, a ferie to doskonała okazja do tego, aby chociaż na kilka dni wyjechać do górskiej miejscowości. Dlaczego warto zabrać dzieci na ferie w góry?

Ferie w górach to dla dzieci świetny sposób na organizację wolnego czasu od szkoły. W ten sposób maluchy nie tylko nie będą spędzały wielu godzin przed ekranem komputera czy telefonu, ale świetnie się bawić na nartach czy podczas zwiedzania lokalnych zabytków. A co najważniejsze – ferie to doskonały czas to tego, aby spędzić kilka wyjątkowych chwil z całą rodziną. Jak zorganizować ferie w górach?

Dlaczego warto zabrać dzieci w góry podczas ferii?

Zorganizowanie ferii zimowych w górach dla dzieci to świetny pomysł, zwłaszcza jeśli mieszkamy w wielkim mieście i brakuje im prawdziwej zimy. W górach natomiast mogą odpocząć od szkolnych obowiązków i swojego pokoju w domu, a jednocześnie nacieszyć się ogromną przestrzenią, pięknymi widokami i co najważniejsze – śniegiem.

ferie w górach wisłaFerie w górach to doskonały sposób na to, aby dzieci mogły się wyszaleć, chociaż raz urządzić bitwę na śnieżki, a w końcu wspólnie z rodzicami ulepić bałwana. Nawet jeśli nasza pociecha nie jeździ na nartach i nie ma zamiaru się tego uczyć – zawsze może zjeżdżać z góry na sankach. Dla rodziców to także niemały komfort – zajęte śniegiem i innymi atrakcjami dziecko, pozwoli im odpocząć od codziennych obowiązków i trosk.

Jak zorganizować dzieciom czas podczas ferii w górach?

Jeśli podjęliśmy decyzję, że tegoroczne ferie spędzamy w górach, warto już na początku wybrać odpowiednią destynację, która nie zawiedzie naszych oczekiwań. Popularnym miejscem na spędzenie ferii zimowych jest Wisła – miasto położone w Beskidach, które od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Na miejscu znajduje się kilka tras narciarskich, a budzące się w sezonie do życia miasto oferuje turystom rozbudowaną bazę noclegową oraz gastronomiczną. Dodatkowo nie zabraknie innych atrakcji.

W dalszej części konieczny jest wybór atrakcyjnego noclegu. Popularne, duże hotele z pewnością będą pełne rodzin z dziećmi, a dodatkowo w ich ofercie nie można znaleźć niczego oprócz komfortowego noclegu. Dlatego warto zorientować się, czy w pobliżu centrum Wisły nie ma małego, przytulnego pensjonatu dla całej rodziny. Dobrze jeśli na miejscu dzieci będą miały przestrzeń do wspólnej zabawy – w tym mały plac zabaw albo inne miejsce, gdzie będą mogły bezpiecznie spędzić czas wolny.

Ferie zimowe w górach – doskonałe rozwiązanie dla całej rodziny

wisła noclegi dla dzieciFerie zimowe to świetny czas na to, aby spędzić czas ze swoją rodziną. Wspólne wypadu na stok narciarski albo zwiedzanie lokalnych zabytków to tylko nieliczne aktywności, które można zaliczać podczas ferii.

Spędzenie czasu z bliskimi z pewnością wpłynie na poprawę rodzinnych relacji, a także zacieśni więzy oraz sprawi, że wszyscy wrócą do domu szczęśliwi i wypoczęci.

Jak spędzić ferie w górach?

Ferie w górach to mnóstwo atrakcji dla tych, które zdecydują się na tę formę spędzenia czasu. Na miejscu nie tylko będą czekały stoki narciarskie przeznaczone dla zaawansowanych narciarzy, ale również początkujący będą mieli okazję do tego, aby wziąć udział w kursie. Może to ten moment, kiedy znajdziemy nowe hobby?

Miejscowości turystyczne w górach bardzo często organizują różnego rodzaju półkolonie, podczas których dzieci można zostawić pod opieką doświadczonego animatora. Maluchy nie tylko będą się doskonale bawić w towarzystwie swoich rówieśników, ale z pewnością nauczą się czegoś nowego podczas codziennych zajęć. Rodzice natomiast będą mieli więcej czasu wolnego dla siebie, który mogą wykorzystać na wspólne spacery po okolicy.

Organizacja ferii zimowych w górach to propozycja dla każdego, kto uwielbia górskie krajobrazy nie tylko letnią porą. Kiedy na szczytach leży jeszcze śnieg, z pewnością znajdzie się mnóstwo atrakcji, których można doświadczyć wspólnie z całą rodziną.

Artykuł powstał we współpracy z willanova.com.pl