Zalety wypożyczenia samochodów

samochód z wypożyczalni

Wypożyczenie samochodu może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem w sytuacjach gdy wymagany jest pojazd, jednak nie ma potrzeby jego zakupu na stałe. Wiele dużych przedsiębiorstw, jak i małych firm decyduje się na podjęcie takiego działania. Wypożyczenie pojazdu na krótki wiąże się z wieloma korzyściami, które znacząco wpływają na stale rosnącą ilość zainteresowanych  taką możliwością.

Cena wypożyczenia samochodu

Opłaty samochodów wypożyczany są zazwyczaj odpowiednio niskie, a stali klienci mogą liczyć na dodatkowe rabaty. Wypożyczalnie samochodów sprawia, że oszczędzamy pieniądze i nie musimy wydawać sporej sumy na zakup pojazdu. Zwłaszcza w sytuacjach gdy samochód będzie nam potrzebny tylko np. na jeden dzień, wypożyczenie będzie wiązało się z maksymalną wygodą. W przypadku wypożyczenia pojazdu na długi okres, wydatki będą znacznie niższe niż w decydując się na leasing. Co ważne umowę na wypożyczenie samochodu mogą podpisać nawet przedsiębiorcy wykazujący niewielkie dochody i nie wymagana jest zdolność kredytowa. Obecnie firmy zajmujące się wypożyczeniem pojazdów starają się zminimalizować formalności, tak by sam proces wypożyczenia nie wymagał dużej ilości czasu.

Czas wypożyczenia pojazdu

Wypożyczenia w wypożyczalni samochodów można podzielić na długoterminowe i krótkoterminowe. Te pierwsze tyczą się okresu 12-24 miesięcy, natomiast te drugie zazwyczaj dotyczą jednego lub kilku dni. Najbardziej popularnymi markami samochodów wybieranymi na wypożyczenie są Fordy, Volkswageny, a także Ople i Renault. Co ciekawe, w każdym kraju marki te mogą znacznie się różnić w zależności od upodobań i preferencji danego społeczeństwa. Klienci w podczas dokonywanie wyboru pojazdu skupiają się w głównej mierze na tym by samochód odpowiadał warunkom na drodze i w określonym terenie.

Na rynku powstaje z roku na rok coraz więcej firm oferujących wypożyczenie samochodów, dlatego zainteresowani tą możliwością mają szeroką gamę ofert do wyboru. Każda z firm przeważnie oferuje kilka rodzajów pojazdów, tak by każdy klient mógł znaleźć coś dla siebie. Niektóre firmy zajmują się wypożyczaniem bardziej specyficznych pojazdów np. limuzyn na wesele, busów, ciężarówek czy samochodów dostawczych. Samochody dostawcze często sprawdzają się podczas przeprowadzek, kiedy szafy, łóżka meble nie mieszczą się w tradycyjnych samochodach i potrzebna jest większa przestrzeń.

Klient może swobodnie wybierać markę czy model pojazdu tak aby dostosować go do swoich potrzeb. Kluczową zaletą jest fakt, że to klient może swobodnie wybrać czas na jaki wypożyczy dany pojazd. Niekiedy wystarczy doba, a czasami potrzebne będzie dłuższy okres. Niektóre wypożyczalnie umożliwiają wydanie samochodu, które zostanie wykorzystane do wyjazdu za granicę. Przed podjęciem decyzji o współpracę należy dokładnie zapoznać się z regulaminem obowiązującym w danej jednostce. Warto pamiętać, że niekiedy istnieją jasne ograniczenia odnośnie maksymalnej dziennej ilości pokonanych kilometrów.

wypożyczenie samochodu

Zapraszamy do skorzystania z rzeszowskiej wypożyczalni samochodów Mercato.

Przekroczenie limitu wiąże się z koniecznością uiszczenia dodatkowych opłat, dlatego zapoznanie się z panującymi zasadami pomoże dobrze zorganizować daną podróż. Wypożyczenie samochodu wiąże się z wieloma korzyściami. Niezależnie od tego czy pojazdy są wypożyczane przez małą czy dużą firmę czy przez indywidualnego klienta, każdy zainteresowany może liczyć na atrakcyjne ceny, dobrą obsługę i idealnie sprawny samochód.